نوجوانان چاق در صورت فشار روحی کمتر غذا می‌خورند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,نوجوانان چاق
افراد چاق وقتی در معرض فشارهای روحی و روانی قرار می گیرند، معمولا بیشتر غذا می خورند، اما یک بررسی علمی نشان می دهد این مسأله در مورد نوجوانان صدق نمی کند.

به گزارش فارس به نقل از مدیکال نیوز، افراد چاق وقتی در معرض فشارهای روحی و روانی قرار می گیرند، معمولا بیشتر غذا می خورند، اما یک بررسی علمی نشان می دهد این مساله در مورد نوجوانان صدق نمی کند و آنان در شرایط استرس زا ترجیح می دهند کمتر غذا بخورند.

 

تاکنون تصور می شد نوجوانان دارای اضافه وزن هم در صورت مواجه شدن با شرایط استرس آفرین به خوردن بیشتر انواع غذا و به خصوص شکلات و غذاهای چرب روی می آورند.

 

پژوهشی که به تازگی در این زمینه توسط دانشگاه میشیگان انجام شده، حاکی است میزان مصرف کلسترول توسط بچه ها در فاصله دو ساعت پس از پشت سرگذاردن استرس به میزان 35 درصد در مقایسه با شرایط عادی کاهش می یابد.

 

محققان این یافته های جدید را هیجان انگیز توصیف کرده و قصد دارند از نتایج آنها برای بررسی احتمال ابتلای نوجوانان به بیماری هایی همچون دیابت و برخی بیماری های قلبی و عروقی در بزرگسالی تحقیق کنند. به منظور انجام این تحقیق شرایط جسمانی 60 نوجوان مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------