شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در اروپا از مرز ۲ هزار نفر گذشت اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, ویروس کرونا
منابع بهداشتی کشورهای اروپایی اعلام کردند: شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در قاره سبز به ۴۷ هزار و ۷۳۷ نفر رسیده است و بیش از ۲ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

بر اساس این گزارش، مقام‌های ایتالیا روز یکشنبه اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۸ نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

 

با احتساب این افراد، مجموع افرادی که در ایتالیا جان خود را از دست دادند به بیش از یکهزار و ۸۰۹ نفر رسیده است.

 

براساس گزارش وزرات بهداشت ایتالیا، همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۳ هزار و ۵۹۰ تن دیگر به  ویروس کرونا تأیید شد تا شمار مبتلایان به این بیماری مسری در این کشور به ۲۴ هزار و ۷۴۷ نفر برسد.

 

منطقه لومباردی که در شمال ایتالیا قرار دارد و به کانون کرونا در این کشور تبدیل شده است، طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد جان باختن ۲۵۲ تن دیگر در نتیجه ابتلا به این بیماری بود.

 

تاکنون یکهزار و ۲۱۸ نفر در منطقه لومباردی ایتالیا جان خود را به خاطر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

 

تاکنون ۲ هزار و ۳۳۵ نفر نیز در ایتالیا پس از ابتلا به کرونا، بهبودی کامل خود را بازیافته‌اند.

 

همچنین بر اساس گزارش منابع بهداشتی کشورهای اروپایی، ۲۹۲ نفر در اسپانیا، ۱۲۷ نفر در فرانسه، ۳۵ نفر در انگلیس و ۲۰ نفر در هلند بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند تا تعداد جانباختگان ویروس کرونا در این قاره از مرز ۲۰۰۰ نفر عبور کند. 

 

آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در برخی از کشورهای دیگر به شرح زیر است: 

ترکیه

 

"فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه یکشنبه شب از شناسایی ۱۲ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونای جدید خبر داد.

 

وی گفت که هفت تن از این افراد از اروپا و سه تن از آنان از آمریکا وارد ترکیه شده‌اند.

 

پاکستان

مقام‌های بهداشتی پاکستان اعلام کردند که آزمایش ۲۰ تن دیگر در این کشور مثبت شده است.

 

با تأیید ابتلای این افراد، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به ۵۰ نفر رسید.

 

رژیم صهیونیستی

مقام‌های رژیم صهیونیستی یکشنبه شب از ابتلای معاون مدیر آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت این رژیم به ویروس کرونا خبر دادند.

 

براساس گزارش وزارت بهداشت این رژیم،آمار تاکنون  ۲۱۳ نفر در اسرائیل به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از این تعداد، چهار نفر بهبود یافته‌اند،  ۱۶۵ نفر نیز همچنان در بیمارستان‌های این رژیم بستری هستند. حال ۲ تن از مبتلایان به این بیماری ویروسی نیز وخیم گزارش می‌شود.

 

نفتالی بنت" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت:پیش بینی ها حاکی از آن است که روزانه سه هزار و ۲۰۰ اسرائیلی به ویروس کرونای جدید مبتلا خواهند شد.

 

عراق

وزارت بهداشت عراق یکشنبه شب از ثبت ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونای جدید در این کشور خبر داد تا شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به ۱۲۴ نفر افزایش یابد.

 

بدنبال شمار مبتلایان به کووید -۱۹ در عراق، ستاد ویژه بحران این کشور اعلام کرد که از سه‌شنبه و به مدت یک هفته در بغداد محدودیت و منع آمد و شد برقرار می‌شود.

 

براساس این قانون، تنها نیروهای نظامی، کامیون حامل مواد غذایی، بهداشتی، خبرنگاران و هیأت‌های دیپلماتیک حق رفت و آمد را خواهند داشت.

 

اردن

وزارت بهداشت کشور اردن نیز یکشنبه شب اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا به ۱۰ نفر افزایش یافته است.

 

پیش از این شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردن هفت نفر اعلام شده بود که شامل یک زن عراقی، ۲ اردنی و چهار فرانسوی می‌شد که در یکی از هتل‌های اردن اقامت داشته‌اند.

 

عربستان

عربستان سعودی یکشنبه شب از ثبت ۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونای جدید در کشوری خبر داد تا شمار این افراد به ۱۱۸ نفر افزایش یابد.

 

وزارت کشور عربستان همچنین در اطلاعیه‌ای یکشنبه شب حضور کارمندان در محل کار را به مدت ۱۶ روز ممنوع کرد که این مسأله شامل بخش‌های بهداشتی، نظامی، امنیتی، مراکز امنیت سایبری و سیستم آموزش از راه دور نخواهد شد.

 

عربستان همچنین روز یکشنبه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، تمامی بازارها، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و پارک‌ها را تعطیل کرد، هرچند داروخانه‌ها، سوپر مارکت‌ها و ارسال‌کنندگان مواد غذایی از این تصمیم مستثنی شدند.

 

دولت ریاض همچنین تمام  پروازهای بین‌المللی به شهرهای مکه و مدینه را متوقف کرده و منطقه شیعه‌نشین «قطیف» در شرق این کشور نیز قرنطینه شده است.

 

قطر

وزارت بهداشت قطر از شناسایی ۶۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور حاشیه خلیج فارس خبر داد تا شمار مبتلایان به این بیماری به ۴۰۱ نفر افزایش یابد.

 

قطر روز یکشنبه از اجرای اقداماتی جدید برای مبارزه با ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از شیوع آن خبر داد.

 

بر این اساس دولت دوحه تمام پروازها به دوحه را به استثنای هواپیمای باربری، ترانزیت و هواپیمای حامل اتباع قطری به مدت ۱۴ روز و از روز چهارشنبه لغو کرده است.

 

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر همچنین یک بسته مالی و اقتصادی حمایتی به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال قطر را برای حمایت از بخش خصوصی اختصاص داده است.

 

معاون وزیر امورخارجه قطر همچنین اعلام کرد که مواد غذایی و کالاهای پزشکی به مدت ۶ ماه از عوارض گمرکی معاف خواهند بود.

 

امارات

مقام‌های بهداشتی امارات یکشنبه شب از شناسایی ۱۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونای جدید در این کشور خبر داد تا شمار مبتلایان در این کشور به ۹۸ نفر افزایش یابد.

 

عمان

براساس گزارش مقام‌های عمانی، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به ۲۱ نفر رسیده است.

 

بر همین اساس عمان تصمیم گرفت که ورود تمام اتباع غیر عمانی به استثنای اتباع کشورهای شش گانه شورای همکاری خلیج فارس را از تمام گذرگاه‌های این کشور ممنوع کند.

 

مغرب

مقام‌های بهداشتی مغرب یکشنبه شب از شناسایی ۱۰ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونای جدید در این کشور خبر دادند تا شمار مبتلایان در این کشور واقع در شمال آفریقا به ۲۸ نفر برسد.

 

بدنبال شناسایی این شمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹، دولت مغرب تصمیم گرفت برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و در اقدامی بی‌سابقه، تمام سفرهای هوایی، دریایی و زمینی را با تمام کشورها قطع کند.

 

دولت مغرب همچنین تمامی رویدادهای فرهنگی و ورزشی و تجمع بیش از ۵۰ نفر را ممنوع اعلام کرد.

 

الجزایر

مقام‌های بهداشتی الجزایر یکشنبه شب از جان‌باختن چهارمین فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند.

 

براساس گزارش مقام‌های الجزایری، طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۹ تن دیگر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند تا شمار مبتلایان به این بیماری به ۵۴ نفر برسد.

 

مصر

وزارت بهداشت مصر یکشنبه شب از شناسایی ۱۶ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا خبر داد تا شمار مبتلایان در این کشور آفریقایی به ۱۲۶ نفر افزایش یابد.

 

این درحالی است که روزنامه "گاردین"چاپ لندن در گزارشی وبراساس یک پژوهش پزشکی در کانادا مدعی شد که شمار مبتلایان در مصر حدود ۱۹ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

 

موریتانی

کشور موریتانی نیز یکشنبه شب اعلام کرد که در راستای مهار ویروس کرونا تمام پروازهای ورودی به این کشور از روز سه‌شنبه متوقف می‌شود.

 

ونزوئلا

"نیکولاس مادورو" رییس جمهوری ونزوئلا بامداد دوشنبه از قرنطینه شهر "کاراکاس"؛ پایتختت و چند ایالت دیگر این کشور خبر داد.

 

مادورو افزود: تمامی بخش‌های تجاری به استثنای بخش‌هایی که مانند بهداشت و درمان خدمات ضروری ارائه می‌دهند، تعطیل خواهند بود.

 

رییس جمهوری ونزوئلا هدف از این اقدامات را باقی ماندن بهتر شهروندان کشورش در منازل‌ و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اعلام کرده است.

 

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی