بیماران قلبی و ریوی تهران در خانه بمانند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کیفیت هوای پایتخت
کیفیت هوای پایتخت امروز-بیست و هفتم مهر- در هشتمین روز متوالی از لحاظ افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۰۷ شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است. 

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام روز یکشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:٣٠ امروز بر روی شاخص ۱۲۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

 

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، ذرات ازن با شاخص ۷۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۴ بوده‌است.

 

ایستگاه پونک صدرنشین در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۷۰، گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۲ و ستاد بحران منطقه ۷ با  شاخص ۷۳ از  لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

 

شاخص آلاینده‌ها در ایستگاه علم و صنعت از مرز ۱۵۰ گذشت

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۳ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۴۸ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 

 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

 

۱۵روز هوای پاک

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده‌است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------