حریرچی: مردم با رعایت شیوه نامه‌ها حماسه آفریدند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, حریرچی
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه آنچه بعد از آغاز تعطیلی‌های دو هفته‌ای شاهد آن هستیم این است که مردم با رعایت پروتکل‌ها و کاهش تردد‌ها حماسه آفریدند، گفت: موفقیت ما در تعطیلات کرونایی در گرو همکاری مردم است و اگر آن‌ها همکاری نکنند، خیلی از این اتفاق‌های مثبت حاصل نمی‌شود. 

  ایرج حریرچی چهارشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به تشریح وضعیت کشور در پایان پنجمین روز از تعطیلات کرونایی و ارزیابی موفقیت‌های این طرح پرداخت و افزود: مردم بدانند که باید رعایت پروتکل‌ها و کاهش تردد‌ها ادامه دار باشد و این رعایت‌ها به داخل خانه هم کشیده شود.

 

او در ادامه با تاکید براینکه هم اکنون خطرناک‌ترین نگرانی ما از شیوع کرونا، تجمعات خانوادگی و دورهمی‌های خانواده‌ها است، گفت: تجمع در فضای بسته نیز بزرگترین نگرانی کرونایی ماست همچنین حمل و نقل عمومی هم راضی کننده نیست.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان اجرای محدودیت‌ها در مراکز اداری بیش از ۹۴ درصد است، افزود: در حال حاضر با اجرای طرح جدید تردد خودرو‌ها هم کاهش داشته و حتی تصادفات منجر به فوت هم کاهشی شده است.

 

حریرچی ادامه داد: هدف گیری ما از اجرای طرح جدید کاهش ۳۰ درصدی موارد بستری و ۱۰ درصدی مرگ و میر برای یک ماه آینده است که امیدواریم به اهداف خودمان برسیم.

 

معاون کل وزیر بهداشت همچنین به اعمال محدودیت‌های کرونایی در ۸۹ شهرستان قرمز قبل از شروع تعطیلی‌های دو هفته‌ای در کشور اشاره کرد و افزود: در این تعداد از شهرستان‌ها که با تعطیلی مشاغل رده‌های دو، سه و چهار همراه بود، ۶۹ شهرستان با رعایت پروتکل‌ها، از وضعیت قرمز خارج شدند و این یک موفقیت بزرگ است البته این به معنای آسان پنداری نیست.

 

حریرچی در ادامه به نگرانی از آغاز فصل سرما در مناطق گرمسیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زمستان مناطق گرمسیر هنوز شروع نشده و ما نگران هستیم که بیماری با شروع فصل سرما در این مناطق با آغاز به کار فعالیت دستگاه‌های گرمایشی و بسته شدن در‌ها اوج بگیرد.

 

وی با تاکید براینکه امسال حتما در فضا‌های سربسته حتی المقدور یک پنجره باز باشد تا تهویه هوا به خوبی صورت بگیرد، افزود: همچنین رفتار‌های بهداشتی ما نباید فراموش شود تا بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

 

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه به موضوع واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: واکسن کرونا از سه مسیر دنبال می‌شود، تولید ایرانی، خرید از دیگر کشور‌ها و همچنین مسیر سوم تولید مشترک با دیگر کشور‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

وی با اشاره به موفقیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در تولید واکسن، افزود: کمیته اخلاق استفاده انسانی واکسن ایرانی کرونا را تایید کرده است.

 

حریرچی درباره توزیع واکسن کرونا نیز گفت: افراد مسن، کادر بهداشت و افرادی که بیماری خاصی دارند در اولویت نخست ارائه واکسن هستند.

 

معاون کل وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: مردم انتظار دارند تا بر اساس اصول علمی و عدالت محور واکسن توزیع شود، اولویت بندی‌های شفاف و روشنی را برای این کار انجام خواهیم داد و هیچ کسی در دریافت واکسن شهروندتر و درجه یک و دو نخواهد بود و لذا با محور‌های علمی واکسن توزیع خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------