اطلاعات تازه درباره آزمایشگاهی بودن کرونا در گزارشی از دولت آمریکا آزمایشگاهی بودن کرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
گزارشی از یک آزمایشگاه وابسته به دولت آمریکا که در آن به شائبه‌هایی درباره احتمال آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا اشاره شده به تازگی مورد توجه واقع شده است. 

 ه گزارش فارس، منابع آگاه می‌گویند یک آزمایشگاه وابسته به دولت آمریکا به تازگی در گزارشی به این جمع‌بندی رسیده که فرضیه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین محتمل و نیازمند تحقیقات بیشتر است.

 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شده این مطالعه ماه می سال ۲۰۲۰ توسط «آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمور» در کالیفرنیا تهیه شده و وزارت خارجه آمریکا در ماه‌های پایانی ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ با استناد به آن خواستار تحقیقات بیشتر در خصوص منشأ شیوع کرونا شده است.

 

رسانه آمریکایی نوشته این گزارش اکنون که بایدن به نهادهای اطلاعاتی آمریکا دستور داده ظرف ۹۰ روز نتایج یافته‌هایشان درباره نحوه شیوع این ویروس را گزارش کنند به تازگی در کنگره مورد توجه واقع شده است.

 

بایدن در روزهای گذشته بدون ارائه توضیحات بیشتر گفته دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا روی دو فرضیه درباره منشأ ویروس کرونا تمرکز کرده‌اند. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی است یکی از این فرضیه‌ها بر انتقال ویروس کرونا از حیوان آلوده به انسان تمرکز داردو دیگری تصادف آزمایشگاهی را عامل آن می‌داند.

 

منابع مورد استناد وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند گزارش مذکور توسط بخش Z در آزمایشگاه «لاورنس لیورمور» تولید شده که بازوی اطلاعاتی این آزمایشگاه به شمار می‌رود. گفته می‌شود این آزمایشگاه تخصص قابل توجهی در زمینه مسائل بیولوژیک دارد و ارزیابی‌اش بر تحلیل ژنومی ویروس SARS-Cov-2 یا همان ویروس کرونای جدید متکی است.

 

دانشمندان برای مشخص کردن سیر تکاملی ویروس‌ها و نحوه شیوع آنها در میان جمعیت، ترکیب ژنومی آنها را مطالعه می‌کنند.

 

گفته می‌شود گزارش مذکور حاصل نخستین تلاش‌های دولت آمریکا برای تحقیق در خصوص منشأ شیوع کرونا بوده است. محققان، به دنبال بررسی دو فرضیه رقیب بوده‌اند مبنی بر اینکه آیا ویروس از «موسسه ویروس‌شناس ووهان» به بیرون درز کرده و یا حاصل تماس انسان با حیوان‌های آلوده بوده است.

 

یک فرد که این گزارش را مطالعه کرده گفته در آن به دلایل زیادی برای ضرورت تحقیقات بیشتر در خصوص احتمال نشت ویروس از آزمایشگاه اشاره شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------