آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,خضریان

خضریان: اگر مصوبه ضدبرجامی مجلس آسیب‌هایی هم داشت مردم بپذیرند

نماینده تهران گفت: یکی از پیام‌های طرح هسته‌ای مجلس، به جریان غربگرا بود تا بگوییم برخلاف این حرف که عده‌ای دارند پالس مذاکره می‌دهند و…


جهانگیری: آمریکایی‌ها فریب اطلاعات غلط را خوردند/ تورم روند کاهنده گرفته استاخبار,اخبار سیاسی,اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه جمهوری اسلامی کانون ثبات منطقه است، گفت: آمریکایی‌ها با برنامه آمدند اما فریب اطلاعات غلط را خوردند و باور کردند انقلاب با تحریم جدید از بین می‌رود و بر این باور بودند با این تحریم اقتصاد ایران به فروپاشی رسیده و مردم به خیابان‌ها کشیده می‌شوند.

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری عصر امروز در همایش ملی روز روستا و عشایر در بیرجند، حل مشکلات عشایر را جزو مسائل جدی و تعیین‌کننده کشور دانست و اظهار داشت: باید به روستاها برسیم چراکه روستاها جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیادی دارد و می‌توانیم با کمک روستاها اقتصاد کشور را به خودکفایی نزدیک کنیم.

 

وی بر لزوم توجه ویژه به روستاها و مناطق عشایری تأکید کرد و بیان داشت: بار سنگین حفاظت و حراست از امنیت غذایی بر عهده روستائیان و عشایر است و این گروه هستند که بار بسیار بزرگی از تولیدات کشاورزی کشور را به دوش می‌کشند.

 

معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۲۲ میلیون تن محصولات در روستاهای کشور تولید می‌شود، تبیین کرد: در ابتدای دولت تراز تجاری بخش کشاورزی هشت میلیارد دلار منفی بود که این رقم سال به سال کم شده است.

 

جهانگیری هدف از انقلاب را اجرای عدالت دانست و با بیان اینکه اگر از عدالت صرف نظر کنیم از حیات انسانی نیز صرف نظر کرده‌ایم، اضافه کرد: امام (ره) دنبال عدالت بود و یکی از جنبه‌های عدالت رسیدگی به مناطق محروم و روستاهای کشور است.

 

وی خاطرنشان کرد: کارهایی که در کشور انجام شده کارهای بزرگی است اما گاهی حرف‌های مهم را تکرار نمی‌کنیم و یا می‌گوییم شاعری است!

 

تدبیر دولت در بی‌منابعی اقتصاد!

معاون اول رئیس جمهور به خدمات دولت یازدهم و دوازدهم اشاره و اعلام کرد: در ابتدای دولت ۱۴ هزار روستای کشور گازدار بوده که اکنون به ۳۰ هزار روستا رسیده و این بدان معناست که در این بی‌منابعی اقتصادی تدبیر کردیم چگونه گازرسانی را انجام دهیم!

 

جهانگیری اقدامات انجام‌شده در روستاهای کشور را بی‌نظیر دانست و بیان داشت: کارهای دولت در این مدت بی‌سابقه بوده و این در حالی است که از شش سال فعالیت دولت چهار سال آن را در تحریم بوده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه بعضی اوقات آن‌قدر فضای کشور را برخی از مسؤولان مسموم می‌کنند که کسی که قصد بیان اقدامات انجام شده را دارد منصرف می‌شود، تبیین کرد: در قبل از دولت میزان آبرسانی روستایی سالانه ۲۶۳ روستا بود که در این دولت این رقم به یک هزار و ۶۰۳ روستا در سال رسیده است.

 

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقداماتی که در بخش آب و خاک اجرا شده در تاریخ ایران بی‌سابقه است و تمام سدهایی که برای مناطق مرزی کشور از ابتدای انقلاب نیمه‌کاره مانده بود با اعتبار ۳۰ هزار میلیاردی تکمیل شد.

 

جهانگیری از ایجاد۲۰۰ هزار شغل در روستاها خبر داد و گفت: کشور در شرایط خطیری قرار دارد اما در دل این شرایط بن‌بست وجود ندارد و نباید مأیوس شویم چراکه از دل این وضعیت بهترین شرایط برای جمهوری اسلامی به وجود می‌آید.

 

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی کانون ثبات منطقه است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها با برنامه آمدند اما فریب اطلاعات غلط را خوردند و باور کردند انقلاب با تحریم جدید از بین می‌رود و بر این باور بودند با این تحریم اقتصاد ایران به فروپاشی رسیده و مردم به خیابان‌ها کشیده می‌شوند.

 

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مردم و مسؤولان نباید تحت تأثیر فضای منفی که می‌خواهد روحیه را خُرد کند، قرار گیرند، اضافه کرد: گرچه به اقتصاد ایران شوک وارد شد و باعث تلاطم شد اما تورم روند کاهنده پیش گرفته و رشد اقتصادی افزایش یافته و نرخ ارز به ثبات رسیده است.

 

جهانگیری برهم زدن قیمت‌ها را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دشمن در شاخص‌های اقتصادی ذکر کرد و افزود: در بهار امسال ۳۲۰ هزار شغل و در تابستان ۸۶۳ هزار شغل جدید ایجاد کردیم که نشان‌دهنده اقتصاد مستحکم است.

 

وی با اشاره به کاهش یا افزایش صادرات و واردات کالا در کشور، تبیین کرد: واردات کالا در شش ماه نخست امسال ۲۰ درصد کاهش داشته و صادرات مشابه سال گذشته است اما از نظر وزنی ۲۲ درصد صادرات کالای کشور افزایش یافت.

 

معاون اول رئیس جمهور به روند رو به رشد اقتصاد کشور اشاره و مطرح کرد: آمریکا بعد از بانک و نفت به‌دنبال سیستم حمل و نقل کشور بود و به انواع روش‌ها کشتی‌ها را تحریم کردند این در حالی است که ما بزرگ‌ترین خرید کشتی را در چند ماه اول تحریم انجام دادیم.

 

جهانگیری مطرح کرد: مردم ایران پای نظام و کشورشان ایستاده‌اند لذا امید است به سمتی پیش برویم که در اقتصاد کشور به شرایط بهتری برسیم.

 

برداشته‌شدن برچسب محرومیت از پیشانی خراسان‌جنوبی/ لزوم احیای آثار تاریخی

وی با تأکید بر اینکه باید برچسب محرومیت را از پیشانی استان خراسان‌جنوبی برداریم که این مهم با برنامه‌های توسعه‌ای محقق می‌شود، تصریح کرد: این استان به‌دلیل موقعیت و شرایط ویژه و سابقه تمدنی در کشور نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد.

 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۴۰ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی را روستائیان تشکیل می‌دهند، بیان داشت: برای مجتمع آبرسانی از ظرفیت ماده ۵۶ و سایر ظرفیت‌ها استفاده می‌شود که دغدغه آبرسانی به روستاها رفع شود.

 

جهانگیری با بیان اینکه ما مسؤولان موظف به منتقل کردن گذشته پرافتخار کشور به سنل‌های آینده هستیم، عنوان کرد: باید همه با هم تلاش کنیم زمینه‌های توسعه استان فراهم شود و مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

وی خواستار احیای آثار تاریخی خراسان‌جنوبی شد و مطرح کرد: این استان دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که در توسعه آن بسیار تأثیرگذار است که یکی از نمونه‌های آن بازدید هفت هزار توریست خارجی از روستای ماخونیک خراسان‌جنوبی است روستایی که شاید مردم ایران حتی اسم این روستا را نشنیده باشند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------