آخرین اخبار سیاسی

آزادارمکی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آزادارمکی : اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکایی به معنای همراهی آنان با دولت ایران نیست

آزادارمکی جامعه‌شناس در تحلیل خود از واکنش مقامات ایرانی به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکا و اعرام بورسیه دانشجویان اخراج شده، به…

تکذیب اظهارات نماینده مجلس درخصوص احکام گسترده اعدام در دلفانیحیی ابراهیمی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
دادستان دلفان، اظهارات نمایندۀ دلفان در مجلس از آمار محکومان اعدامی موادمخدر در این شهرستان را تکذیب کرد.

یونس آزادپور در گفت‌وگو با تسنیم دربارۀ فیلم منتشرشده از اظهارات یحیی ابراهیمی، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس، مبنی‌بر وجود حدود 2000 محکوم اعدام موادمخدر در این شهرستان، اظهار داشت: این آمار را قویاً تکذیب می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه میزان وقوع جرم در دلفان از روند کاهشی برخوردار است، افزود: آمار محکومان قصاص پرونده‌های مختلف قضایی در این شهرستان تک‌رقمی است.

 

دادستان دلفان با تأکید به اینکه آمار ارائه‌شده از محکومان اعدامی در این شهرستان منجر به سوءبرداشت در فضای مجازی شده‌است، عنوان کرد: اطلاعات تکمیلی را به‌زودی اعلام می‌کنیم.

 

وی بیان کرد: نمایندۀ مردم دلفان در مجلس، آمار محکومان اعدامی موادمخدر در این شهرستان را از نقل‌قول دیگران بیان کرده‌است و یک آمار رسمی محسوب نمی‌شود.

 

یک کلیپ روز گذشته از اظهارات یحیی ابراهیمی، نماینده دلفان و سلسله در مجلس در فضای مجازی منتشر شده‌است که در این کلیپ می‌گوید آمار محکومان اعدامی موادمخدر در دلفان، طبق گزارش‌ خانواده‌های این افراد، بین 1000 تا 2000 نفر است.

 

اطلاعیه دادگستری در رد اظهارات نماینده دلفان

در پی اظهارات و ادعا‌های یکی از نماینده‌های استان لرستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با صدور احکام اعدام برای محکومان پرونده‌های مرتبط با مواد مخدر در شهرستان دلفان، روابط عمومی دادگستری استان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

در پی اظهارات یکی از نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تعداد بالای احکام اعدام صادر شده برای محکومان پرونده‌های مواد مخدر در شهرستان دلفان، اعلام می‌شود که این موضوع به صورت دقیق و سریع از طریق دادستان شهرستان دلفان و دادستان مرکز استان پیگیری گردید و مشخص شد آمار اعلامی از سوی این نماینده مجلس نه تنها به هیچ وجه صحت ندارد بلکه حتی نزدیک به واقع هم نیست.

 

نکته مهم اینکه چنین آماری نه تنها در شهرستان دلفان بلکه در سطح استان نیز وجود ندارد و مشخص نیست نماینده محترم مذکور چگونه و از چه طریقی چنین اطلاعات و آمار‌های غیر واقعی را دریافت و بیان نموده است!

 

دادگستری استان لرستان از همه شخصیت‌ها و رسانه‌های سطح استان درخواست می‌کند، به منظور رعایت حریم امنیت روانی جامعه و مردم بزرگوار، از ارائه آمار غیر دقیق و به دور از واقعیت پرونده‌های قضایی اجتناب کرده و در این زمینه دقت بیشتری مبذول دارند.

 

شفاف‌سازی نماینده دلفان درباره حکم اعدام ۲هزار نفر

ابراهیمی نماینده مجلس در خصوص پیگیری وضعیت زندانیان دلفانی و آمار اشتباه ۲۰۰۰ اعدامی در لرستان توضیحاتی داد.

 

او گفت: تعدادی از افراد خانواده هاشون به علت فروش مواد مخدر، قتل و سایر جرائم در شرف اعدام هستند، تقاضای کمک کردند. پس از پیگیری از قوه قضائیه متوجه شدیم که آمار ارائه شده توسط خانواده های زندانیان بسیار بالا بوده و فاقد واقعیت بوده و تعداد محکومین اعداد انگشت شمار و حتی کمتر از تعداد انگشتان دست بوده است که آن هم در کلان شهرهای ایران اتفاق افتاده بود.

 

وی ادامه داد: بنده با توجه به اینکه نماینده مردم هستم و همیشه بایستی در کنار مردم باشم، قطعا وظیفه خود میدانم برای آن دسته از مجرمان جرائم مواد مخدر درخواست تخفیف مجازات از طریق دستگاه قضا نمایم.

 

عاملی که این عزیزان منجر به اقدامات مجرمانه قتل یا فروش مواد مخدر و سایر جرائم شده اند، به علت فقر و فلاکتی و بیکاری و عدم اشتغالی است که در استان لرستان وجود دارد.

 

عاملین تشویق اذهان عمومی بدانند بنده به عنوان یک ایثارگر، یک پزشک و نماینده مردم همواره در مسیر آرمانهای شهدا، رهبری و مردم هستم و دغدغه مردم را دارم و به دنبال رفع مشکل مردم هستم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------