هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می‌کنداخبار,اخبار علمی,ارزیابی سلامت خاک با هوش مصنوعی
محققان برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک از هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند که این امر به جلوگیری از ضرر در تولید محصولات کشاورزی کمک می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، محققان چینی برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک از هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند که این امر به جلوگیری از ضرر در تولید محصولات کشاورزی کمک می‌کند.

 

بیماری‌های گیاهی ناشی از بیماری قارچی فوزاریوم باعث خسارت شدید کشاورزی در سراسر جهان شده است؛ تهیه یک مدل برای پیش بینی بیماری می‌تواند به کاهش تلفات محصولات کشاورزی کمک کند.

 

هوش مصنوعی که گاهی اوقات هوش ماشینی نامیده می‌شود، به هوشمندی نشان داده شده توسط ماشین‌ها در شرایط مختلف اطلاق می‌شود که در مقابل هوش طبیعی در انسان‌ها قرار دارد.

 

محققان دانشگاه نانجینگ بیش از ۱۵۰۰ نمونه برداری از خاک مربوط به پژمردگی فوزاریوم را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها از روش یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل ترکیبات میکروبی خاک‌ها و تولید الگوهای باکتریایی و قارچی خاک استفاده کردند که می‌ تواند سلامت آن را با دقت بیش از ۸۵ درصد پیش بینی کند.

 

مدل های پیش بینی به کشاورزان کمک می کند تا کیفیت خاک را ارزیابی کنند و اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای جلوگیری از ضرر اقتصادی انجام دهند.

 

به گفته تیم پژوهش این الگوریتم هوش مصنوعی، این تحقیق ادغام داده‌ها و یادگیری ماشینی را برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک که یک تلاش برای استفاده از تحقیقات بزرگ داده‌های میکروارگانیسم خاک در تولید محصولات کشاورزی است، ترکیب می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------