وقتی ربات‌ها ساختمان می‌سازند!اخبار,اخبار علمی,رباتی برای ساختمان سازی
پژوهشگران "دانشگاه پردو"، یک سیستم رباتیک ابداع کرده‌اند که می‌تواند به کاهش زمان و هزینه ساخت و ساز کمک کند.

به گزارش ایسنا به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه پردو، ممکن است که فناوری رباتیک به زودی بتواند به شرکت‌های ساختمانی و پیمانکاران کمک کند تا در زمان کوتاه‌تر و با هزینه کمتر، ساختمان‌های باکیفیت‌تری بسازند.

 

پژوهشگران "دانشگاه پردو" (Purdue University)، یک سیستم رباتیک مخصوص ساخت ساز ابداع کرده‌اند که از یک طراحی مکانیکی جدید برای تنظیمات ساخت و ساز استفاده می‌کند.

 

"جیانسونگ ژانگ" (Jiansong Zhang)، از پژوهشگران این پروژه گفت: پژوهش ما کمک می‌کند تا کمبود نیروی کار در ساخت و ساز، با خودکارسازی عملیات کلیدی ساخت و ساز برطرف شود. در محیط ساخت و ساز، عوامل ناشناخته بسیاری وجود دارند که یک ربات ساختمانی باید بتواند آنها را در نظر بگیرد. این فناوری نسبت به فناوری‌هایی که در یک محیط ساخت و ساز به کار می‌روند، به فناوری‌های پیشرفته بیشتری نیاز دارد.

 

این سیستم جدید که پژوهشگران دانشگاه پردو با حمایت "بنیاد ملی علوم آمریکا" (NSF) ابداع کرده‌اند، میزان تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل کردن یک پروژه را کاهش می‌دهد.

 

الگوریتم‌های رایانه‌ای ابداع شده برای این پروژه، به سیستم رباتیک امکان می‌دهند تا عناصر ساختمانی را احساس کند، آنها را با داده‌های مربوط به مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در محیطهای گوناگون تطبیق دهد و به ردیابی موانع ایمنی بپردازد که در زمینه اجرایی وجود دارند.

 

ژانگ ادامه داد: ما با تکیه کردن بر بینایی رایانه‌ای به جای سیستم‌های محدود و پرهزینه، این قابلیت را پیدا کردیم که بسیاری از کارها را با استفاده از یک حسگر مقرون به صرفه تکمیل کنیم. این کار به ما امکان می‌دهد تا با صرف کردن هزینه کمتر، یک سیستم مقاوم و همه‌کاره را پیاده کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی