معرفی 6 طرح برتر نمایشگاه اختراعات فرانسه/ از کفش چاپی تا گلخانه دیجیتالیاخبار علمی - معرفی 6 طرح برتر نمایشگاه اختراعات فرانسه/ از کفش چاپی تا گلخانه دیجیتالی

در عصر تکنولوژی پرداختن به اختراعات و همینطور فناوری های روز دنیا یکی از گام های اصلی پیشروی به سوی دنیای مدرنیته است. در نمایشگاه فناوری فرانسه جدیدترین محصولات و همچنین طرح های مفید برای ثبت اختراعات بین المللی معرفی شده اند.

در هفته اخیر، نمایشگاهی با عنوان "فستیوال برتر اختراعات" در فرانسه برگزار شد تا به معرفی اختراعات برتر بپردازد.

 

برترین اختراعات این نمایشگاه به شرح زیر هستند:

*اسکیت هوشمند
این اسکیت به یک شبکه هوشمند متصل است که می تواند تمام فعالیت های اسکیت باز را به این شبکه منتقل کند. در زیر این اسکیت، جعبه الکترونیکی قرار دارد که به ژیروسکوپ و شتاب سنج مجهز است. ژیروسکوپ، وسیله ای برای اندازه گیری و یا حفظ جهت است که از اصل بقای تکانه زاویه ای استفاده می کند. یک ژیروسکوپ مکانیکی همیشه یک چرخ یا دیسک چرخنده با محور آزاد دارد که می ‌تواند در هر جهتی بایستد و برای اسکیت بازان بسیار مفید است. با کمک این تکنولوژی می توان تمام حرکات اسکیت باز مانند شتاب، ارتفاع، سرعت و غیره را تحت کنترل داشت زیرا گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که اسکیت بازان فارغ از خطرات بر شتاب و ارتفاع خود می افزایند که نتیجه ای جز صدمات جدی یا خطر مرگ را برای آنها در برندارد.
 

 اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید

 

* تجاری سازی اختراعات بدون پرداخت یک سنت
مخترعان جوان هیشه برای ثبت و همینطور به مرحله تولید رساندن کارهایشان با مشکلات متعددی روبرو هستند. اما اکنون کارخانه ای با نام "لا فبریک" به کمک مخترعان شتافته است. مخترعان می توانند طرح های خود را بر روی این سایت آپلود کنند و اگر تعداد نظرات مثبت زیادی را به خود اختصاص دهند، سرمایه ساخت پروژه را از این کارخانه دریافت کنند.

 

اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید

 

* لیما، دستگاه ذخیره ای قدرتمند
آیا عکس، موسیقی، ویدئو، مطلب و هزاران فایل متفاوت دیگر  بر روی اسمارت فون، تبلت ، لپ تاپ، پی.سی های متفاوتی دارید که برای یافتن آنها با مشکلات متعددی مواجه هستید و باید زمان زیادی را برای یافتن آنها صرف کنید؟ ذخیره تمام این اطلاعات و فایل ها با کمک دستگاهی به نام "لیما" محقق شده است. دستگاهی را تصور کنید که به مودم اینترنتی شما وصل می شود و دارای حافظه زیادی است. برای مثال اگر عکسی با اسمارت فون گرفته شود، لیما این عکس را همزمان به لپ تاپ، تبلت و سایر سیستم های دیگری که شما بخواهید، فرستاده و ذخیره می نماید. اما برای انتقال داده های لیما بین سیستم هایی مختلف بایستی برنامه بخصوصی بر روی تبلت، اسمارت فون و غیره نصب شود.

 

اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید

 

* لونی ، جعبه قصه گو
لونی بیشتر شبیه به یک دستگاه بازی قدیمی با مهره هایی بزرگ است. اما این تکنولوژی تنها برای کودکان بین 4 تا 8 سال کاربرد دارد. کودکان یا والدین با چرخش مهره های بزرگی که روی این دستگاه قرار داده شده، می توانند داستان، قهرمان قصه یا موضوع قصه را تغییر دهند. این دستگاه  قادر به گفتن هزاران داستان مختلف برای کودکان است.

 

اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید

 

*پرینت کفش دلخواه شما
افراد زیادی برای خرید کفش دلخواهشان با مشکل مواجه هستند. اما با این فناوری جدید دیگر نگران نباشید. شما می توانید مدل، اندازه  پاشنه، رنگ کفش خود را انتخاب کنید سپس با این طرح به فروشگاه بروید  تا سایز پای شما گرفته شود و با استفاده از پرینت سه بعدی کفش دلخواهتان را به دست آورید.

 

اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید

 

*گلخانه ای مدرن
در این گلخانه، گل های زیبا و با طراوتی پرورش می یابند. این گلخانه به وسیله دستگاه های دیجیتال و کامپیوتری کنترل می شود تا دما، رطوبت، نور و سایر عوامل لازم برای رشد گیاهان  به اندازه کافی و مناسب باشد. گلخانه با کمک دوربین ها و همینطور سنسورهای مختلف کنترل می شود تا گل ها به خوبی رشد پیدا کنند.

 

اخبار , اخبار علمی,اختراعات جدید


اخبار علمی - مهر

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------