اختلال وحشت از خوردن میوه و سبزیجات/ دختر 18 ساله ای که فقط نودل می خوردسیستم ایمنی بدن ,وحشت از خوردن میوه

جورجی ریدمن 18 ساله هر سال 48 کیلومتر نودل مصرف می کند چرا که وی از اختلال گزینشی خوردن رنج می برد؛ به این معنا که وی به علت ترس از بیمار شدن نمی تواند خود را راضی کند که از سایر غذاها مصرف کند.

وی به قدری نودل مرغ فوری مصرف کرده که اگر همه آنها را کنار هم بگذاریم از لندن تا گلاسکو کشیده می شدند.

جورجی حدود 160 سانتیمتر قد دارد اما وزن وی تنها به 44 کیلوگرم می رسد. این نوجوان هر هفته تنها 9 بسته نودل مصرف می کند و این مصرف را تنها از یک برند غذایی انتخاب می کند چرا که براساس اظهارات وی طعم دهنده سایر برندها رنگ سبز دارد و این امر برای وی خوشایند نیست.

این نوجوان گهگاهی تکه های کوچکی از مرغ و سیب زمینی نیز می خورد.

سیستم ایمنی بدن ,وحشت از خوردن میوه

این وسواس غذایی جورجی به قدری وی را با سوء تغذیه رو به رو کرده است که پزشکش تصور کرده بود وی مبتلا به سرطان خون است و سلامتی وی با یک پیرزن 80 ساله قابل قیاس دانسته بود.

جورجی در این رابطه گفت: با خوردن میوه ها و سبزیها مشکل دارم از بافت آنها متنفرم، وقتی تلاش می کنم که تکه ای میوه بخورم احساس وحشتزدگی داشته، عرق می کنم و هنگام بلعیدن بالا و پایین می پرم. من هیچ وقت بادوستانم برای صرف غذا همراه نمی شوم، چرا که آنها تصور می کنند من عجیبم.

این درحالی است که وی اذعان کرده از این وضعیت بیزار است و آرزو دارد که بتواند غذای سالم خورده و وزن عادی داشته باشد.

وی پس از آنکه چندین دیدار با پزشک خود داشته سرانجام به یک متخصص شناخت رفتار درمانی ارجاع داده شد، این متخصص به وی گفته است که این وحشت وی از غذا به زمانی باز می گردد که جورجی هشت ساله بوده است و در تعطیلات دچار مسمومیت غذایی شده است.

این نوجوان از کمبود انرژی رنج برده و سیستم ایمنی بسیار شکننده ای دارد و تلاش می کند درباره شرایط خود یعنی ابتلا به اختلال گزینشی خوردن آگاهی سازی کرده و دیگران را از نتایج زیان بار این اختلال روی سلامتی خود مطلع کند.

منبع:mehrnews.com

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------