شناسایی حیات فرازمینی با تلسکوپ قدرتمند اخبار علمی ,خبرهای علمی,تلسکوپ قدرتمند
محققان قصد دارند از یک تلسکوپ قدرتمند برای شناسایی حیات فرازمینی در دیگر سیارات استفاده کنند. این تلسکوپ قدرتمند برای ردگیری تابش اشعه لیزر توسط بیگانگان فضایی قابل استفاده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، احتمال وجود حیات در دیگر سیارات آسمانی بسیار زیاد است و انسان برای پاسخ دادن به این کنجکاوی قدیمی خود همیشه در تلاش بوده است. 

 

در تازه ترین اقدام برای پی بردن به پاسخ این سوال، یک تلسکوپ قدرتمند برای رصد آسمان و یافتن پرتوهای لیزر احتمالی که ممکن است تمدن های بیگانه در فضا منتشر کرده باشند، در نظر گرفته شده است.

 

این بزرگترین برنامه علمی جهان برای شناسایی شواهدی از موجود حیات فرازمینی است. دانشمندان می گویند احتمال زیادی وجود دارد که ساکنان سیارات دارای حیات از اشعه های لیزری یا رادیویی به منظور برقراری ارتباط با یکدیگر یا تلاش برای اثبات وجود خود استفاده کنند. 

 

تلسکوپ مورد استفاده بدین منظور تا بدان حد قدرتمند است که می تواند لیزری که انرژی آن در حد تنها یک لامپ است را از فاصله 40 تریلیون کیلومتری رصد کند. 

 

تلسکوپ مورد استفاده بدین منظور VERITAS نام دارد و متشکل از 4 ریز تلسکوپ 12 متری است. قبلا از این تلسکوپ برای شناسایی اشعه های گاما استفاده شده است.

 

VERITAS برای شناسایی اشعه های لیزری به کار گرفته خواهد شد که ممکن است تنها در عرض چند نانوثانیه از محلی عبور کنند. 

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,تلسکوپ قدرتمند

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------