X

دیوارهای خزه ای که هوا را تمیز می کنند۳ دیوار ساخته شده از خزه در نزدیکی لندن نصب شده اند تا هوای منطقه را پاکسازی کنند. هر دیوار قابلیت های پاکسازی هوای یک جنگل کوچک با ۲۷۵ درخت را دارد.

 به گزارش مهر به نقل از  دیلی میل، ۳ « دیوار شهری» که از خزه ساخته شده اند به طور دائم در لندن نصب شده اند تا هوای آلوده شهر را تمیز کنند. هر کدام از این دیوارها قابلیت های پاکسازی آلودگی یک جنگل کوچک را دارند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,دیوارهای خزه ای

این دیوارهای سبز رنگ در دو منطقه آلوده در منطقه ای به نام  Waltham Forest  نزدیک لندن نصب شده اند. دیوارهای مذکور نخستین فناوری فیلتر آلودگی هستند که در آنها گیاهانی زنده به کار رفته است. ساکنان و رهگذران می توانند از قابلیت های این دیوارها برای پاکسازی هوا بهره ببرند .

 

 هر دیوار قابلیت کاهش آلودگی ۲۷۵ درخت را دارد و با همکاری شرکت «اورگرین» ساخته شده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,دیوارهای خزه ای

ساختارهای مشابه قبلا در شهرهای دیگر از جمله برلین و هنگ کنگ نیز  به کار گرفته شده اند. البته این طرح قبلا به طور موقت در لندن نیز اجرا شده است.

 

دو مورد از این دیوارها در ایستگاه اتوبوسی نصب شده اند  که نزدیک یک ایستگاه مترو است.

 

دیوار سوم در یک تقاطع پرترافیک نصب شده است. هر کدام از دیوارها مجهز به یک تانک آب، سیستم آبیاری و حسگرهایی برای رصد رشد خزه ها است که با ترکیبی از پنل های خورشیدی و باتری های داخلی فعال می شوند. در این ساختار از انوع مختلف خزه استفاده شده تا آلاینده ها را از هوا پاک و همزمان اکسیژن تولید کند.

 

همچنین این دیوارها می توانند اطلاعاتی دقیقی از عملکرد فیلتر کردن هوا ارائه کنند.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی