فروش هوای سالم،هر بطری 46 دلار! + تصاویردو کارآفرین کانادایی با توجه به آلودگی شدید برخی شهرهای بزرگ دنیا در حال صادرات هوای پاک کشور خودشان هستند.

 دو کارآفرین کانادایی با توجه به آلودگی شدید برخی شهرهای بزرگ دنیا در حال سرمایه‌گذاری و صادرات هوای پاک کشور خودشان هستند. آن‌ها به روشی دست‌یافته‌اند تا هوای کوهستان راکی کانادا را در قوطی‌هایی بسته‌بندی کنند و اکنون آن‌ها را با نام تجاری «Vitality Air» در سراسر دنیا به فروش می‌رسانند.

 

اخبار,اخبار علمی  ,صادرات هوای پاک

 

به گفته تروی پاکت، از پایه‌گذاران این طرح، ایده‌ی اولیه این کار از یک شوخی شروع شد؛ زمانی که در گپی دوستانه با موزس لَم تصادفاً درباره آلودگی هوا صحبت کردند و اینکه چه می‌شد اگر می‌توانستند کمی از هوای پاک خودشان را برای مردمی ببرند که از آن بی‌بهره‌اند و این‌گونه شد که واقعاً تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند.

 

اخبار,اخبار علمی  ,صادرات هوای پاک


آن‌ها نخستین محصول خود را در سایت eBay به قیمت 99 سنت فروختند و بعدی را 168 دلار. تا اینکه در سال 2014 نهایتاً به‌صورت رسمی فعالیت تجاری خود را آغاز کردند.

محصولات آن‌ها در اندازه‌های مختلف و با قیمتی بین 15 تا 46 دلار به فروش می‌رسد. بطری‌های 15 دلاری ارزشی برابر 150 بار کشیدن اکسیژن به ریه را دارد.

اخبار,اخبار علمی  ,صادرات هوای پاک

 اخبار علمی  -  باشگاه خبر نگاران

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------