در این موزه بدنتان را از نزدیک لمس کنید/ تصاویربازدیدکنندگان در این موزه می‌توانند قسمت‌های بدن انسان را از نزدیک لمس کنند.

 

ساخت این موزه در کشور هلند ثابت کرد که تنها در یک افسانه یا یک فیلم تخیلی امکان دیدن داخل بدن نیست. سازندگان موزه آناتومی بدن به راحتی امکان دیدن داخل بدن انسان را برای بینندگان فراهم کردند. این موزه در شهر لیدن در نزدیکی شهر آمستردام پایتخت هلند واقع شده است. یک ساختمان که فردی غول‌پیکر در کنار آن نشسته و از طریق پله‌برقی در قسمت زانو وارد موزه خواهید شد.

 

در موزه به قدری اعضای بدن بزرگ‌نمایی شده که دیگر نیازی به زدن عینک برای بزرگ دیدن نیست. این ساختمان هفت طبقه است و بینندگان از نزدیک شاهد چرخه خون، چگونگی کار دستگاه گوارش و قلب، سیستم‌های شنوایی و صوتی، استخوان‌ها، دندان‌ها باشند. کار هر عضو بر روی مانیتور پخش می‌شود و با صدا‌های واقعی همراه است. در بعضی موارد، کار ارگان‌ها نه تنها بصری بلکه به صورت بویایی نیز ارائه می‌شود. برای مثال بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از عینک‌های ویژه شاهد غوطه‌وری مولکول‌ها و ورودشان به بدن باشند؛ بنابراین در اصل این سفر، گشتی در قالب 5D است.

 

هنگام سفر در داخل بدن بازدیدکنندگان به وضوح می‌توانند شاهد تأثیر منفی عادت‌های بد بر کار اندام‌ها و سیستم‌ها باشند و درک می‌کنند که در واقع مکانیسم بدن ظاهراً قوی، اما بسیار شکننده است. گفتنی است پروسه ساخت موزه ۱۲ سال طول کشید و بیش از ۳۰ میلیون دلار هزینه برد. کودکان زیر ۶ سال مجاز به بازدید نیستند، زیرا مطمئناً جای جذابی برای آن‌ها نخواهد بود.

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

اخبار,اخبار گوناگون

باشگاه خبرنگاران

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------