ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامهویزای توریستی کانادا,ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه,دعوتنامه کانادا

گرفتن ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

 

آیا شما هم جزو اتباع کشورهایی هستید که برای سفر به کانادا، نیاز به ویزا دارید؟ اگر چنین باشد احتمالا باید دعوتنامه سفر به کانادا ارائه دهید تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید. از طرفی، ارائه دعوتنامه برای همه متقاضیان ویزا الزامی نیست، اما داشتن یک دعوتنامه بهتر از نداشتن آن است.

 

دعوتنامه کانادا، به نامه‌ای از سوی شخص مقیم یا شهروند کانادا اطلاق می شود که، طی آن از شما دعوت می کند که به کانادا سفر کنید. ارائه این دعوتنامه حین اقدام برای اخذ ویزای اقامت موقت (ویزای توریستی  کانادا)، این امکان را به سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا (IRCC) می دهد تا با ارزیابی آن، دلیلتان برای سفر به کشور کانادا، محل اقامتتان در طول سفر و از اینکه آیا از حمایت مالی و اجتماعی که از سوی فرستنده دعوتنامه برخوردار خواهید بود یا نه، مطلع شود.

 

احتمالا اکنون این سوال به ذهن شما هم خطور کرده که، چه افرادی به دعوتنامه نیاز دارند؟

 

در حقیقت، علیرغم استقبال دولت کانادا از موضوع سفر و یا مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای کانادا برای اتباع برخی ازکشورها آسان و برای اتباع برخی از کشورهای دیگر بسیار دشوار است. به نکات زیر توجه کنید:

 

– بنا بر اعلام برخی از وکلای مهاجرتی کانادا، ۷۵ درصد از درخواست‌های ویزا اتباع کشورهایی نظیر، سومالی، یمن، سوریه و افغانستان، توسط مقامات مهاجرتی کانادا رد یا ریجکت شده اند.

 

– به علاوه، درخواست ویزای اتباع کشورهای قاره آفریقا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز در اکثر موارد رد می شوند.

 

– بر اساس این ادعا و طبق بازخورد شخصی اتباع ونزوئلا، درصد بالایی از درخواست های ویزا کانادا که از سوی ونزوئلایی ها ارائه می شوند نیز رد و ریجکت می شوند.

 

– نهایتا، در لیست زیر، فهرستی از ۳۰ کشور را می بینید که دولت کانادا برای اولین بار درخواست ثبت بیومتریک اطلاعات را نسبت به اتباع این کشورها اعمال کرد (پیش از اینکه قانون ثبت بیومتریک مشخصات و اطلاعات را در مورد اکثر کشورهای دیگر بکار بگیرند):

 

افغانستان ایران   فلسطین
آلبانی  عراق عربستان سعودی 
الجزایر جامائیکا  سومالی 
بنگلادش  اردن سودان جنوبی 
کامبوج  لائوس سریلانکا 
کلمبیا  لبنان سودان 
جمهوری دموکراتیک کنگو  لیبی سوریه 
مصر میانمار  تونس 
اریتره نیجریه ویتنام
هائیتی پاکستان یمن

 

متأسفانه به این دلایل، اگر اتباع کشورهای فوق الذکر، برای ویزای کانادا درخواست دهند، باید تمام تلاش خود را بکنند تا دعوتنامه‌ای چه از شریک زندگی، چه از پدر بزرگ یا مادر بزرگ و چه از دوستان یا سایر بستگان خود در کانادا بگیرند، چرا که ارائه این دعوتنامه، حین ارائه درخواست، شانس پذیرش درخواست ویزای شما را بالا می برد.

 

توجه داشته باشید ارائه دعوتنامه نیز بطور کلی تضمینی برای پذیرش درخواست ویزای شما نیست، اما به هر حال ارائه دعوتنامه در مواردی می تواند موثر واقع شود و حتی شاید سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا (IRCC)، از شما بخواهد که دعوتنامه ارائه دهید.

 

الزامات اولیه اخذ ویزا,مدت زمان اقامت در کانادا,اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا

 

حقیقت ماجرا این است که وقتی درخواست ویزای شما رد شده باشد، دیگر کاری نمی توان کرد. بسیاری از آژانس‌ها و شرکت‌های مسافرتی که سابقه‌ای طولانی در برگزاری تورهای مسافرتی نیز دارند اغلب ادعای اخذ تضمینی ویزا را نیز دارند.

 

توجه داشته باشید که افراد صرف آشنایی با مکان‌های گردشگری و یا آداب و رسوم زندگی در یک کشور با قوانین حقوقی مهاجرت به آن کشور آشنا نیستند. بعد از رد درخواست ویزا، هر فردی به شما بگوید که "نگران نباش و به من پول بده درستش می کنم تا ویزایت را بگیری" بدانید که به شما دروغ می گوید. رفع ریجکتی ویزا مراحل قانونی خود را دارد که البته در این مقاله نمی گنجد.

 

اخذ اولین ویزا، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. باید در این مرحله با دقت تمام عمل کنید و تمامی اسناد و مدارک الزامی (اعم از مدارک اثبات تمکن مالی، دارایی و غیره) را بصورت درست و مرتب در وقت تعیین شده تحویل دهید و برای پیک‌آپ آن نیز به موقع اقدام کنید.

 

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، اگر شما جزو اتباع کشورهایی هستید که نیاز به ارائه دعوتنامه دارید، پس شما یک مرحله ی مهم دیگر پیش رو دارید.

 

الزامات اولیه  اخذ ویزا بر اساس اطلاعات درج شده در سایت سازمان مهاجرت، تابعیت و پناهندگان کانادا (IRCC)، عبارتند از:

 

– داشتن گذرنامه‌ای معتبر یا هر سند هویتی که برای مسافرت بین المللی معتبر است.

– برخورداری از سلامت جسمانی و روانی

– عدم سو پیشینه و یا سابقه کیفری یا محکومیت مرتبط با مهاجرت داشته باشید.

 

– ارائه سندی مبنی بر تضمین بازگشت به کشور خودتان (شما باید مسئول یا مقامات مهاجرت را متقاعد کنید که روابط شما با کشور خودتان، و وضعیت شغلی، املاک و دارایی های مالی و با خانواده تان، به گونه ای است که تضمین میکند بعد از اتمام سفر، به کشور خود باز خواهید گشت.)

 

– ارائه سند تمکن مالی متناسب با مدت زمان اقامت در کانادا (بسته به مدت زمان اقامت و محل اقامتتان (اقامت در هتل یا در منزل دوستان و بستگان)، باید ثابت کنید که از تمکن مالی جهت پرداخت هزینه هایتان در طول سفر، برخوردار هستید.)

 

در لیست الزامات اخذ ویزا، صریحا به این چند مورد نیز اشاره شده است:

 

– سابقه هرگونه رد یا ریجکت درخواست ویزا، به ضرر متقاضی خواهد بود.

– اگر وضعیت اقتصادی شما متزلزل و بی ثبات باشد، این مورد به ضرر متقاضی خواهد بود.

– اتباع کشورهایی که وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور آنها بی‌ثبات و ناپایدار باشد، شانس چندانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهند داشت.

 

بنابراین، اگر هر یک از موارد بالا در مورد شما صدق میکند، باید به منظور بالا بردن شانس خود برای اخذ ویزای توریستی، دعوتنامه کانادا را دریافت کنید. برای دریافت دعوتنامه کانادا، باید شخصی در کانادا داشته باشید. این شخص می تواند یک دوست، آشنا، یا از اقوام و فامیل های خانوادگی شما باشد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که شما باید شخص فرستنده دعوتنامه را خوب بشناسید، چرا که این مورد می تواند تاثیر مثبتی بر ذهنیت افسری که به پرونده شما رسیدگی می کند، داشته باشد.

 

شخص فرستنده دعوتنامه یا همان شخصی که شما را به کانادا دعوت می کند نیز، باید مقیم کانادا بوده یا شهروندی کانادا را داشته باشد.

 

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه,دعوتنامه کانادا,درخواست ویزای کانادا

گرفتن ویزای توریستی

 

شما باید به شخصی که قرار است دعوتنامه را برایتان بنویسد بگویید که اطلاعات صحیح را در این نامه درج کند و سپس آن را برای شما بفرستد تا بتوانید این دعوتنامه را همراه بقیه ی مدارک، هنگام درخواست برای ویزای اقامت موقت (ویزای توریستی)، ارائه دهید.

 

توجه: در برخی موارد، اداره مهاجرت کانادا از متقاضی می خواهد تا دعوتنامه ی محضری ارائه دهد. اگر شما هم جزو اتباع کشورهای خاص هستید، باید از قبل نبست به محضری کردن دعوتنامه خود اقدام کنید تا از تاخیر در بررسی درخواست ویزای شما جلوگیری شود.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------