اگر می خواهید یک هیچهایک باشید، بخوانیدهیچهایک,هیچهایک چیست,سفر هیچهایکسعی کنید با یک یا دو دوست هیچ هایک کنید

 

آیا می خواهید هیچهایک باشید؟

بسیاری از مردم تصور میکنند هیچهایک دشوار و در عین حال خطرناک است. اما اگر اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید خواهید دید که با رعایت برخی نکات، سفر بسیار هیجان انگیز و متفاوتی خواهید داشت

هیچهایک چیست؟

هیچهایک به سفری گفته می شود که در آن یک یا چند نفر تنها با یک کوله پشتی و بدون وسیله نقلیه به سفر می روند. آنها مقصدی برای خود تعیین می کنند و برای رسیدن به آن از وسایل نقلیه ای که با آنها هم مسیر هستند به طور رایگان استفاده می کنند. اگر اولین بار هست که این اسم به گوشتان میخورد، این مطلب را اول بخوانید.


بسیاری از مردم تصور میکنند هیچهایک (رایگان سواری)، دشوار و در عین حال خطرناک است. اما اگر اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید خواهید دید که با رعایت برخی نکات، سفر بسیار هیجان انگیز و متفاوتی خواهید داشت. هیچهایک، نوعی از سفر رفتن است که بهترین راه برای کشف یک کشور جدید محسوب می شود.


نکات کاربردی برای هیچهایک (رایگان سواری)
مشخص کردن مسیر سفر:

هنگامی که تصمیم به سفر گرفتید، ابتدا مسیر سفر خود را مشخص کنید. برای این منظور می توانید از نقشه های کاغذی یا نقشه گوگل استفاده کنید تا مسیری که در آن قدم خواهید گذاشت را به خوبی بشناسید.


سفر با دوستان:

تنها ایستادن در حاشیه جاده برای ساعت ها، می تواند احساس تنهایی به شما بدهد. داشتن یک همسفر برای گپ زدن و همفکری کردن باعث می شود که این زمان برایتان راحت تر بگذرد. همچنین داشتن یک همسفر احتمال اینکه راننده حرکت نامربوطی بزند را پایین تر می آورد.

می توانید ترکیب های مختلفی از دوستانتان را در نظر بگیرید. اول از همه، هر گروهی بیشتر از ۳ نفر توصیه نمی شود، به این خاطر که شانس سوار شدن به خیلی از ماشین ها را به خاطر کمبود جا از دست خواهید داد. اگر تعداتان بیشتر از ۳ نفر است، بهترین راه این است که به گروه های کوچک تقسیم شوید و در مقصد و یا جایی بین راه همدیگر را دوباره ببینید.

 

همراه داشتن همسفر خانم ترس راننده ها را برای سوار کردنتان میریزاند. همراه داشتن همسفر آقا ترس خودتان را برای سوار شدن به ماشین غریبه ها میریزاند. یک حد تعادل در این میان پیدا کنید. اما در هر صورت یک گروه سه نفره تماما خانم و یا تماما آقا هم می توانند به راحتی هیچهایک کنند.

 

هیچهایک,نکاتی برای سفر هیچهایک,سفر هیچهایکاگر میتوانید قبل از سوار شدن از ماشین عکس بگیرید و آن را برای دوستی ارسال کنید


انتخاب محل مناسب:

باید برای استادن محل مناسبی را انتخاب کنید. مثلا زمانی که در شهر هستید، تاکسی های زیادی برای شما توقف خواهند کرد و اگر خیلی بیرون از شهر باشید، دیگر ماشینی گیر نخواهد آمد. پس محل مناسب برای ایستادن بسیار مهم است.


ظاهر مناسب:

تصمیم راننده برای ایستادن یا رفتن، ارتباط مستقیمی با ظاهر شما دارد. ظاهر شما باید آراسته و در عین حال مناسب باشد. از پوشیدن لباس نامناسب به شدت خودداری کنید. لباس باید راحت، تمیز و مناسب با فصل و شرایط آب و هوایی باشد.


قبل از سوار شدن با راننده صحبت کنید: 

برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم، قبل از سوار شدن خوب است که راجب نوع سفر خود و اینکه رایگان صورت می گیرد برای راننده توضیح دهید تا هنگام پیاده شدن دچار مشکل نشوید.


مکالمه، خوب یا بد:

شما برای این سفر هزینه ای پرداخت نمی کنید اما اگر با توجه به شرایط صلاح دید، می توانید گفت و گوی خوب و تجربیات خود را با روی خوش در اختیار راننده بگذارید. همیشه در ابتدا موضع نگیرید یا خیلی زود اعتماد و نکنید.


خوشبین باشید:

قبل از سفر باید بدانید که ممکن است مسیر زیادی را پیاده طی کنید یا مدت زیادی در انتظار ماشین باشید اما در هر صورت نباید خوش بینی خود را از دست بدهید. به قدرت خود اعتماد داشته باشید و بدانید که در این تجربه جدید قطعا موفق خواهید شد.

 

امنیت در هیچهایک:
- اگر با مشاهده راننده حس بدی به شما دست داد، سوار نشوید . می توانید یک مقصد پرت و دور را به دورغ بگویید تا از اصرار راننده راحت شوید.


- سعی کنید با یک یا دو دوست هیچ هایک کنید.
- اگر میتوانید قبل از سوار شدن از ماشین عکس بگیرید و آن را برای دوستی ارسال کنید.


- ماشینی را انتخاب کنید که تنها یک سرنشین یعنی راننده دارد یا نهایتا ماشینی که یک زوج در آن حضور داشته باشند. از سوار شدن به ماشین هایی که یک یا چند مرد در صندلی عقب آن ها نشسته اند خودداری کنید.


- سعی کنید صندلی جلو و کنار راننده بنشینید. اگر خواستید صندلی عقب سوار شوید، از خاموش بودن قفل کودک درب، قبل از بستن آن اطمینان حاصل کنید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

منبع

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023