دلایلی که بعد از اقامت در بوم گردی و تجربه زندگی بومی، دیگر آدم قبلی نخواهید شداقامتگاه‌های بوم گردی، تجربه متفاوتی از سفر به یک شهر

اقامتگاه‌های بوم گردی، تجربه متفاوتی از سفر به یک شهر

 

بعضی از تجربیات هستند که با از سر گذراندن آن‌ها احساس می‌کنید که تبدیل به آدم دیگری شده‌اید. در این تجربیات روی دیدگاه شما به زندگی تأثیر می‌گذارد و حتی در برخی مواقع ممکن است روی طرز فکر شما هم تأثیر بگذارد. یکی از این تجربیات، سفر به سبک بوم گردی و انتخاب یک اقامتگاه بوم گردی برای سکونت است. شاید در نگاه اول اتفاق بی‌اهمیت و ساده‌ای به نظر برسد. اما اگر تجربه سفر به سبک بوم گردی را داشته باشید بهتر متوجه منظور من خواهید شد.

 

فضایی که در اقامتگاه‌های بوم گردی وجود دارد، احساسات خاص و متفاوتی را به گردشگران منتقل می‌کند. در واقع شما با انتخاب این نوع سفر از روتین همیشگی خود خارج می‌شوید و اتفاقات هیجان‌انگیزی را تجربه می‌کنید. برای مثال ممکن است روی یک لحاف تشک سنتی بخوابید و برای چند روز از غذاهای محلی آن منطقه میل کنید.

 

همچنین در برخی از مواقع ممکن است جای گرم شدن با شوفاژ، لذت رفتن زیر کرسی را تجربه کنید. تجربیات این چنینی در یک اقامتگاه بوم گردی فراوان است؛ بنابراین مطمئن باشید که اگر یک اقامتگاه بوم گردی را به عنوان محل اقامت خود انتخاب کرده‌اید، پس از بازگشت از سفر دیگر هرگز آن آدم سابق نخواهید بود. ضمن اینکه شما می‌توانید برای آسان‌تر شدن انتخابتان وارد سایت جاباما شوید و از بین اقامتگاه‌هایی که در مقصد سفرتان وجود دارد یکی را انتخاب کنید.

 

دلایل متفاوت بودن اقامتگاه‌های بوم گردی

اقامتگاه‌های بوم گردی سبک جدیدی از سفر را برای گردشگران به ارمغان آورده‌اند. این اقامتگاه‌ها در طی چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. اکثر افرادی که در یک اقامتگاه بوم گردی ساکن بوده‌اند معمولاً به دوستان و اطرافیان خود نیز این تجربه را توصیه می‌کنند. در ابتدای این مقاله اشاره کردیم که اگر برای چند روز در یک اقامتگاه بوم گردی ساکن شوید، دیگر آن آدم سابق نخواهید بود. حال قرار است دلایل این ادعا را بررسی کنیم.

 

تجربه زندگی به سبک بومی

یکی از اصلی‌ترین اهداف اقامتگاه‌های بوم گردی این است که شرایط تجربه یک زندگی بومی چند روزه را برای گردشگران فراهم کنند. در واقع شما در طول اقامت خود فکر می‌کنید که یکی از اهالی همان منطقه هستید. به سبک مردم همان منطقه لباس می‌پوشید و از غذاهای بومی همان محله میل می‌کنید. شما در طول سفری که دارید با آداب و رسوم و سنت‌های جالب آن شهر نیز آشنا می‌شوید. زیرا معمولاً افرادی که در اقامتگاه‌های بوم گردی مشغول به کار هستند از اهالی همان منطقه هستند و اتفاقاً ارتباط گرم و صمیمانه‌ای با مسافران برقرار می‌کنند.

 

به لطف تیم راهنمایی که در اکثر اقامتگاه‌های بوم گردی وجود دارند، با مجالس سنتی آن شهر آشنا می‌شوید. در جشن‌های خیابانی آن‌ها شرکت می‌کنید و مانند مردم همان شهر آواز می‌خوانید و پا به پای آن‌ها می‌رقصد. داشتن این تجربیات برای افرادی که به زندگی ماشینی در شهرهای شلوغ عادت کرده‌اند یک اتفاق بزرگ است و ممکن است زندگی آن‌ها را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال شما ممکن است بعد از سفر به موسیقی محلی آن شهر یا غذاهای محلی آن منطقه علاقه‌مند شوید و طی زندگی روزمره خود نیز از آن‌ها استفاده کنید.

 

تجربه زندگی بومی با اقامت در یک اقامتگاه بوم گردی

تجربه زندگی بومی با اقامت در یک اقامتگاه بوم گردی

 

توجه بیشتر به محیط زیست

یکی از اصول مهم کار اقامتگاه‌های بوم گردی، توجه به حفظ محیط زیست است. تمام افرادی که در این اقامتگاه‌ها فعالیت دارند در تلاش‌اند تا گردشگران را با طبیعت آشتی دهند. طبیعتی که امروزه بسیار بیشتر از گذشته در معرض خطر است. در این اماکن خبری از اسراف و مصرف بیش از حد انرژی نیست. حتی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اکثر این اقامتگاه‌ها نیز به روش‌های سنتی کار می‌کند. برای مثال ممکن است مجبور باشید برای گرم شدن از کرسی یا بخاری‌های هیزمی و برای خنک شدن از پنکه‌های سقفی و ایستاده استفاده کنید.

 

بنابراین، اقامتگاه‌های بوم گردی حتی در ارائه خدمات نیز به حفظ محیط زیست کمک می‌کنند و سعی دارند تا کمترین میزان آسیب به طبیعت وارد شود. زمانی که شما چند روز به این سبک زندگی کنید، خواه‌ناخواه به آن عادت می‌کنید و در زندگی روزمره خود نیز بیش از پیش به محیط زیستتان اهمیت می‌دهید.

 

تجربه لذت زندگی در طبیعت

اکثر اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاها و دور از نقاط شلوغ شهر ساخته شده‌اند؛ بنابراین شما در نزدیک‌ترین نقطه به طبیعت بکر آن منطقه هستید. شما در طول سفرتان با جاذبه‌ها و مناظر طبیعی بی‌نظیری روبه‌رو می‌شوید و خود به خود نسبت به طبیعت علاقه زیادی پیدا می‌کنید. فرض کنید ساعاتی از روز را در یک جنگل ساکت و سرسبز بگذرانید.

 

در آن قدم بزنید و به صدای آواز پرندگان گوش دهید و خود را در آرامش حاکم بر آن فضا غرق کنید. حتی اگر به هیچ جایی نروید و فقط در همان اقامتگاه هم بمانید، باز هم در فضایی دلنشین قرار دارید که آثار طبیعی در آن به وضوح دیده می‌شود. طبیعتاً پس از بازگشت مجدد به محل زندگی خود، هیچ وقت آن ساعات دوست داشتنی و ارزشمند را فراموش نمی‌کنید. به طور کلی گذران وقت در طبیعت انسان‌ها را مهربان‌تر می‌کند. پس شما با داشتن چنین تجربه‌ای دیگر هیچگاه آن آدم قبلی نخواهید شد.

 

پناه بردن به آغوش طبیعت با تجربه سفر به سبک بوم گردی

پناه بردن به آغوش طبیعت با تجربه سفر به سبک بوم گردی

 

اقامت در بوم گردی و تبدیل شدن به آدمی دیگر!

اگر در یک شهر شلوغ زندگی می‌کنید و شغل پر دردسری دارید، پیشنهاد می‌کنم در اولین فرصت به یک سفر به سبک بوم گردی بروید. فرقی ندارد به کدام شهر ایران سفر می‌کنید.

 

مهم این است که در یک فضای متفاوت اقامت داشته باشید. اقامتگاه‌های بوم گردی بهترین گزینه برای این تجربه متفاوت هستند. با انتخاب آن‌ها برای چند روز با خیابان‌های شلوغ، هوای آلوده، فضای پر سر و صدا و دغدغه‌های زندگی خداحافظی خواهید کرد و در عوض به آغوش امن طبیعت پناه می‌برید. بوم گردی تجربه شیرینی از یک سفر کوتاه را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر مطالعه این مقاله باعث شد تا ذره‌ای نسبت به انتخاب این تجربه وسوسه شوید، حتماً سری به سایت جاباما بزنید. شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید و از بین اقامتگاه‌های بوم گردی متفاوتی که در آن مستقر هستند، یک مورد را برای اجاره انتخاب کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023