مرد طوارقی در عکس روز نشنال جئوگرافیک /عکساخبار,اخبارگوناگون,مرد طوارقی

عکس روز نشنال جئوگرافیک متعلق به تصویری از یک مرد طوارقی آفریقایی است.

مرد طوارقی در عکس روز نشنال جئوگرافیک +عکسبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه نشنال جئوگرافی یکی از مشهورترین وب سایت های منتشر کننده عکس و فیلم در حوزه طبیعت، حیات وحش و محیط زیست به شمار می رود که هر روز تصویری را به عنوان عکس روز در فضای مجازی به اشتراک می گذارد.

این بار عکس روز نشنال جئوگرافیک به تصویری از  چشمان یکی از افراد قوم طوارق (Tuareg) در شمال آفریقا  اختصاص یافت.

کریویک درباره خاطرات عکاسی اش می گوید:این عکس دقیقا همان دلیلی است که من برایش سفر می کنم. دیدن عکس آدم هایی که در طول سفر ملاقات می کنم، مرا ترغیب می کند تا دوباره و دوباره پا به جا بگذارم و سفر کنم.

طوارق قومی صحرانشین است که افراد آن روزگاری در همهٔ صحرای بزرگ آفریقا کوچ‌گردی می‌کردند ولی امروزه بیشتر در غرب صحرا سکونت دارند.نام طوارق را دیگران برای ایشان به‌کار می‌برند وایشان خود را با نام‌های «کِل‌تماشِق» و امازغان (مردم آزاد) می‌نامند، زبان ایشان را طوارقی میگویند. طوارق خط و الفبای ویژه‌ای برای خود دارند به‌ نام تیفیناغ که امروزه کاربرد زیادی ندارد.

در ادامه میتوانید عکس روز نشنال جئوگرافیک را مشاهده نمایید.

 

اخبار,اخبارگوناگون,مرد طوارقی

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------