عود، شمع معطر، اسانس، چالش هیجان انگیز انتخابیکی از علاقه مندی های افراد ایجاد رایحه های جذاب در فضای خانه است. برای اینکار گزینه های مختلفی پیش روی شماست اما اینکه کدام یک مناسب تر است، سوالی است که در ادامه به شرح پاسخ آن پرداخته می شود.  انواع اسانس و خوشبو کننده ها، عود ، شمع و... رایج ترین گزینه ها برای اینکار هستند که بسته به عوامل مختلفی هر یک می توانند گزینه برتری نسبت به دیگر محسوب شوند.

 

ایجاد رایحه های مطبوع در خانه هم باعث القای حس خوبی به افراد شده و هم در صورت استفاده از شمع های معطر در تزئین دکوراسیون تاثیر دارد. به هر حال تردید زیادی در این باره وجود داشته و شما هنگام انتخاب با یک چالش مواجه هستید!

 

عود چیست؟

رایج ترین نوع این محصولات عود های میله هستند که از مواد قابل احتراق تولید شده و در هنگام این احتراق، یک رایحه مطبوع به محیط ارائه می کند. در واقع دود ناشی از سوختن مواد دارای رایحه ای خاص بوده و این رایحه در انواع مختلفی ارائه شده است؛ بنابر سلیقه شخصی افراد قادر به گزینش خواهند بود. اصولا این رایحه ها از گیاهان گرفته شده و شامل پوست، دانه، ریشه و گل گیاه می شوند. بیشتر از مواد دارای رایحه مانند دارچین، نعنا هندی، چوب صندل سفید و کندر هندی استفاده می شود، با این حال این مواد وابسته به تولید کننده عود ممکن است متغیر باشند.

 

عود,شمع معطر, اسانس

خرید اینترنتی عود در برف پاییزه

 

چرا عود؟

سرعت پخش رایحه در عود بسیار بالا بوده و در مواردی که محدودیت زمانی دارید، یک انتخاب مطلوب محسوب می شود. یک عود میله ای در کمتر از 60 دقیقه سوخته و رایحه نسبتا قوی ای در محیط منتشر می کند. بنابراین گزینه ای مناسب برای موارد زیر می باشد:

 

• انتشار رایحه در بازه زمانی کوتاه

• پخش سریع رایحه در اتاق

• مناسب سلیقه هایی که رایحه های قوی را ترجیح می دهند.

 

البته در صورتی که از خاکستر تولیدی توسط این محصول خوشتان نمی آید، گزینه چندان مناسبی برای شما نیست! همچنین هرگز نباید عود در حال احتراق را به حال خود رها کنید و باید حواستان به آن باشد. البته لازم به ذکر است که عودها همراه با ظروف مخصوص برای جلوگیری از ریختن خاکستر روی زمین و یا میز استفاده می شوند، و این جاعودی ها معمولا در شکل های مختلف تولید شده و به دکوراسیون نیز جلوه خاصی می دهند. به این بهانه، علاوه بر ایجاد رایحه خوش در محیط می توانید از یک جاعودی دکوراتیو و مجسمه طور نیز استفاده نمایید.

 

شمع های معطر

این نوع از شمع ها ترکیبی از موم و روغن معطر هستند که در هنگام سوختن، رایحه ناشی از روغن معطر را در هوا پخش کرده و باعث خوشبو شدن فضا می شوند. البته به طور کلی شمع ها در انواع و بر پایه مواد مختلفی تولید شده و این ترکیبات می توانند متغیر باشند.

 

چرا شمع های معطر؟

استفاده از این شمع ها تنها ایجاد رایحه در فضا را به دنبال ندارد، بلکه سوختن شمع و شعله های آن موجب ایجاد روشنایی کوچک اما جذابی در خانه شده و البته در افزودن زیبایی به دکور داخلی نیز تاثیر دارد. شمع ها فضایی گرم و خاص ایجاد کرده و برای مناسبت ها نیز یک انتخاب بسیار مناسب محسوب میشوند.

 

انواع اسانس و خوشبو کننده ها,استفاده از شمع های معطر,عود چیست

خرید انواع شمع معطر

 

برای استفاده بهتر از شمع لازم است بدانید که سوختن های کوتاه مدت باعث کاهش عمر شمع می شود. بنابراین بهتر است زمان نسبتا زیادی روشن نگه داشته شوند. فرصت دادن به شمع موجب می شود موم ذوب شده روی شمع تشکیل شده و به لبه شیشه برسد، البته که بسته به تعداد فیتیله، نوع موم و ابعاد شمع، بازه زمانی این فرصت متغیر است. اینکه شمع های معطر برای چه مواردی مناسب هستند:

 

• ایجاد فضایی جذاب و گرم با بهره گیری از نوری کوچک و رایحه ای مطبوع

• افزودن میزان مشخصی از یک رایحه به فضا در محدوده زمانی چند ساعته

• مناسب برای سلیقه هایی که عطر های پیچیده تر را ترجیح می دهند

 

لازم به ذکر است که در مواردی که فرصت انتظار برای سوختن کافی شمع معطر را ندارید، این گزینه مناسب شما نیست. همچنین شمع نباید در حال سوختن به حال خود رها شود؛ اگر نمی توانید از آن مراقبت کنید، این گزینه را رد کنید!

 

خوشبو کننده های روغنی

این دسته از محصولات دارای سه بخش هستند؛ روغن خوشبو کننده، آوند های مویرگی و ساقه نی. خوشبو کننده روغنی از طریق ساقه نی رایحه خود را به هوا منتقل می کند؛ این ساقه، در واقع یک چوب منفذ دار است که روغن را جذب کرده و به آرامی آن را منتشر می کند. تا زمان تمام شده روغن، این پروسه جریان خواهد داشت.

 

چرا خوشبو کننده های روغنی؟

این محصول یک روش عالی برای ایجاد رایحه ای یکنواخت در تمام قسمت های خانه است. این محصول بدون شعله و سوختن و در طری پروسه ای ساده، با عطر افشانی مداوم تمام قسمت را خوشبو کرده و یک راهکار بسیار عالی محسوب می شود.

 

کافی است در حمام، قفسه کتاب، میز اتاق کار و یا هر مکان دیگری قرار داده و عطر و رایحه جذاب را به محیط مورد نظر خود ببخشید. مهم ترین مسئله این است که این دسته از محصولات نیازمند سوختن نبوده و در تمام زمان ها بدون نیاز به مراقبت قادر به خوشبو کردن هوا و محیط هستند. این گزینه برای موارد زیر بسیار مناسب است:

 

• معطر سازی هوا به صورت مداوم

• رایحه ای بدون شعله و احتراق

• قابلیت قرار گیری در هر قسمتی از خانه و یا مکان مورد نظر

• بدون نیاز به توجه و مراقبت

 

در صورتی که قصد شما ایجاد رایحه بسیار سریع است، این دسته از محصولات برای شما کاربرد ندارند. همچنین اگر مایل به ایجاد رایحه های متفاوت در هر روز باشید، مجددا استفاده از این نوع خوشبو کننده به شما توصیه نمی شود.

 

عودهای میله,خرید اینترنتی عود در برف پاییزه, شمع های معطر

بررسی و مقایسه انواع شمع، عود و اسانس

 

خوشبو کننده روغنی بهتر است یا شمع معطر؟

شمع های معطر یک انتخاب زیبا و کاربردی برای ایجاد رایحه ای دلپذیر در منزل شما هستند اما یک ایراد آشکار دارند؛ اینکه حتما باید در زمان روشن کردن شمع در خانه باشید و هرگز آن را به حال خود در حال سوختن رها نکنید.

 

این در صورتی است که خوشبو کننده ها با قرار گیری در یک جای ایده آل به صورت شبانه روز پروسه خوشبو سازی را انجام داده و نیازی نیست حواستان باشد و حتما در آن مکان حضور داشته باشید.

 

عود بهتر است یا خوشبو کننده روغنی ؟

همانطور که ذکر شد خوشبو کننده ها یک انتخاب بسیار مناسب برای افزودن رایحه ای جذاب به قسما های مختلف خانه هستند که از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. شاید این ویژگی در عین مثبت بودن، منفی هم باشد! بالاخره تنوع هم نیاز است و شاید همواره یک رایحه را حس کردن شما را خسته کند.

 

در اینجاست که عود خود را نشان می دهد! با استفاده از این گزینه به سرعت قادر به ایجاد رایحه ای متفاوت خواهید بود. مهم ترین مزیت دود سرعت بالای آن در انتشار و ایجاد عطر مورد نظر است.

 

همه گزینه ها را انتخاب کنید!

بسته به مکان مورد نظر می توانید از همه محصولات مذکور استفاده نمایید. برای مثال برای سرویس های بهداشتی خوشبو کننده های روغنی که ماندگاری بالایی دارند، انتخاب بهتری هستند. این در حالی است که برای فضاهایی مانند پذیرایی منزل می توان از شمع ها استفاده نمود؛ تا هم فضا معطر شود و هم یک اکسسوری در دکوراسیون شما جلوه کند.

 

برای محل کار یا اتاق خواب که بیشتر زمان خود را در آنجا می گذرانید، استفاده از عود های مختلف برای ایجاد تنوع انتخاب جالب تری است. به طور خلاصه همه این خوشبو کننده ها در جای خود یک انتخاب برتر هستند و کافی است بر اساس نیاز و سلیقه خود و شرایط و مکان مورد نظر آنها را انتخاب نمایید.

 

در برف پاییزه قادر به مشاهده، بررسی و مقایسه انواع محصولات نام برده هستید و میتوانید به صورت اینترنتی محصولات مورد نیاز خود را سفارش داده و در هر جایی از ایران که هستید محصولات مد نظر خود را دریافت کنید. آن هم در کوتاه ترین زمان.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------