اگر «بُز» رایگان می‌خواهید به این جزیرۀ ایتالیایی بروید!بز در ایتالیا،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

به گزارش فرادید، رشد بیش از حد جمعیت بزها در جزیرۀ کوچک آلیکودی در سواحل شمالی سیسیل ایتالیا، مقامات محلی را بر آن داشته تا بزها را به هر کسی که بتواند آن‌ها را بگیرد، هدیه دهند. این جزیره کوچک است و تقریباً دو مایل مربع وسعت و حدود ۱۰۰ نفر جمعیت انسانی دارد.

 

مشکل بزها به حدود ۲۰ سال قبل باز می‌گردد، زمانی که یک کشاورز برخی حیوانات را در جزیره رها کرد. به طور معمول، در هر زمانی، تقریباً ۱۰۰ بز در آلیکودی پرسه می‌زدند، اما امسال جمعیت آن‌ها به شدت افزایش یافته است. 

 

ریکاردو گولو، شهردار آلیکودی می‌گوید: «ششصد بز شمارش شده‌اند. این جزیره واقعا کوچک است و گنجایش این همه بز را ندارد.» 

 

بز در ایتالیا،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

بزها برای جامعه محلی دردسرساز شده‌اند. آن‌ها زمانی در صخره‌های شیب‌دار جزیره زندگی خودشان را داشتند، اما شروع به پرسه زدن در حیاط‌ها و باغ‌ها و حتی گاهی خانه‌های مردم کرده‌اند. 

 

«ما مطلقاً نمی‌خواهیم حتی به کشتن آن‌ها فکر کنیم، بنابراین به فکر بخشیدن آن‌ها افتادیم. هر کسی می‌تواند درخواست یک بز بدهد، لازم نیست کشاورز باشد و هیچ محدودیتی در تعداد بز درخواستی وجود ندارد.» 

 

«هدیه دادن بزها به هر کسی که توانایی اهلی کردن آن‌ها را داشته باشد، روش زیباتر و انسانی‌تری برای کنترل جمعیت آن‌هاست.» 

 

هرکسی می‌تواند از طریق برنامه adopt-a-goat درخواستش را ارسال کند، البته به این شرط که بتواند بزها را بگیرد و به قایق دسترسی داشته باشد تا بتواند آن‌ها را به جای دیگری منتقل کند. 

 

بز در ایتالیا،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

علاقه‌مندان باید درخواست رسمی خود را تا ۱۰ آوریل ارسال کنند (اگرچه این مهلت احتمالاً تا زمانی که اکثریت بزها برده شوند تمدید خواهد شد) و هزینه تمبر ۱۶ یورویی (حدود ۱۷ دلار) را بپردازند. پس از تأیید، آن‌ها ۱۵ روز فرصت دارند تا بزها را به دام بیاندازند و ببرند. 

 

مقامات از ده‌ها نفر درخواست رسمی دریافت کرده‌اند. این درخواست‌ها از توسکانی در مرکز ایتالیا و لومباردی در شمال ایتالیا است. یک کشاورز از ولکانو، جزیره‌ای نزدیک، برای عملیات پنیرسازی خود به گرفتن بزها ابراز علاقه کرده است. 

 

برخی از بزها برای گردشگری در جزیره نگهداری می‌شوند، چون این موجودات کاریزماتیک سوژه عکاسی خوبی برای بازدیدکنندگان هستند. آلیکودی که حدود دو یا سه ساعت با قایق از سرزمین اصلی سیسیل فاصله دارد، هتل ندارد، اما جذابیت روستایی آن هنوز برای برخی از مسافران جالب است. بازدیدکنندگان برای گشت و گذار در این جزیره باید پیاده‌روی کنند یا از الاغ و قاطر استفاده کنند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------