اشیاء 2 هزار ساله و «قیف» مرموزی که در این چاه کشف شدنداشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
تقریباً به مدت دو هزار سال، یک چاه سنگی در مقابل پله‌های یک معبد باستانی رومی در ایتالیا پنهان شده بود. این چاه باستانی به اندازه محیط پیرامونش جلب توجه نمی‌کرد، با این حال از یک گنجینه‌ی مخفی در درون خود محافظت کرده بود.

به گزارش فرادید، وزارت فرهنگ ایتالیا در بیانیه خبری روز ۵ ژوئن اعلام کرد که باستان‌شناسان در بخشی از یک پروژه مرمت، داخل چاهی به عمق ۳ متر واقع در پارک باستان‌شناسی اوستیا آنتیکا در حومه رم را بررسی کرده‌اند.

 

در عکس که از محل گرفته شده، می‌بینیم کارگری به داخل چاه باستانی رفته است. مقامات می‌گویند پایین چاه، با بررسی دقیق گل و لای، ده‌ها اثر باستانی مربوط به ۱۸۰۰ سال پیش کشف شده است. 

 

باستان‌شناسان می‌گویند منحصر به فردترین اثر، یک قیف چوبی یا شاید یک شئ جام‌مانند است که هدف از ساخت آن روشن نیست. 

 

اشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

در این چاه همچنین چندین مورد اقلام چوبی بهم پیوسته هم پیدا شدند که به گمان باستان‌شناسان، این قطعات زمانی یک لوله یا چیزی شبیه به آن بوده‌اند. 

 

باستان‌شناسان ظروف شیشه‌ای شکسته، قطعات سنگ مرمر، قطعات سفالی و استخوان‌های سوخته را نیز در چاه پیدا کردند. قدمت برخی از این آثار بین سال‌های ۵۰ تا ۲۰۰ پس از میلاد است. 

 

باستان‌شناسان می‌گویند استخوان‌های سوخته متعلق به حیواناتی است که احتمالاً طی یک مراسم آیینی باستانی قربانی شدند. این حیوانات که احتمالاً خوک یا گاو بودند، شاید طی یک ضیافت تشریفاتی پخته و خورده شدند و پسماند آن‌ها را بعداً در چاه انداختند. 

 

اشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

به گفته باستان‌شناسان، این چاه نزدیک مجموعه معبدی قرار دارد که در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شده است. این مجموعه در واقع وابسته به معبدی مخصوص هرکول بوده است، اما ساختمان‌های مذهبی دیگری هم دارد. فعالیت معبد حول محور پیشگویی و تلاش برای پیش‌بینی آینده بوده است. 

 

باستان‌شناسان قصد دارند به مطالعه آثار چوبی باستانی که در چاه کشف شده، ادامه دهند.

 

اشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
اشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
اشیا تاریخی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------