کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی که زیر یک هتل دفن شده بود کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
حفاری‌ها در این محوطۀ تاریخی منجر به کشف یک خندق، لوله‌ها، جواهرات، سکه‌ها و دیگر آثار میان ویرانه‌های این سازه شد.

محققان ویرانه‌های یک قلعه قرون وسطایی مدفون زیر یک هتل فرانسوی را کاوش کردند. کنار پایه‌های این سازه، جواهرات، پله‌ها و حتی یک خندق پیدا شد که همگی اطلاعات جدیدی درباره زندگی اشراف‌زاده‌های ساکن قلعه بریتانی در دورۀ قرون وسطی ارائه می‌کنند. 

به گزارش فرادید، این قلعه که در روستایی در غرب فرانسه واقع شده، سال ۱۳۸۱ به درخواست جان چهارم، دوک بریتانی ساخته شد. آن زمان، بریتانی اساساً یک کشور کوچک بود که توسط یک سری دوک اداره می‌شد. 

 

 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

دستور حفاری قبل از ساخت موزه جدید هنر در محل صادر شد

طبق بیانیه موسسه ملی تحقیقات باستان‌شناسی پیشگیرانه فرانسه (INRAP) که حفاری اخیر را تسهیل کرد، قلعه هرمین یکی از اقامتگاه‌های محبوب جان چهارم بود. با وجود علاقه جان چهارم به این قلعه، نوه‌اش، دوک فرانسیس دوم، در دهه ۱۴۷۰ به نانت نقل مکان کرد و این قلعه را رها کرد. 

 

در قرن‌های بعدی، ساخت و سازهای جدید منجر به مدفون شدن این سازه شد. کاوش‌های اخیر در حیاط و سرداب‌های هتل لاگورس، عمارتی که اواخر قرن هجدهم بر فراز بقایای قلعه ساخته شد، انجام شد. 

 

 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

محققان چندین راه‌پله از جمله این پلکان را یافتند که به اتاق آسیاب منتهی میشد

باستان‌شناسان از اینکه چگونه این ویرانه‌های قرون وسطایی در طول قرن‌ها جان سالم به در برده‌اند، شگفت‌زده شدند. معماری پیشرفته، پیچیدگی‌های ساختاری و اندازه قلعه نشان می‌دهد ساخت این فضای مسکونی برای جان چهارم کاملاً جدی بوده است. 

 

این قلعه ۴۲ متر طول و ۱۷ متر عرض داشته و برخی از دیوارهای آن ۵.۶ متر ضخامت داشتند. در حفاری‌ها چندین پله از جمله یک پلکان تشریفاتی که بطرزعالی حفظ شده با فضایی برای یک صندلی کنار پنجره پیدا شد. علاوه بر این، توالت و لوله‌های زهکشی نیز پیدا شد و قرارگیری لوله‌ها نشان میداد ساختار اصلی بیش از چهار طبقه بوده است. 

 

 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

در حفاری‌ها خندقی پوشیده از دیوارهای سنگی محکم پیدا شد

بنا به گفته INRAP، قلعه هرمین، قلعه‌ای بود که با آب احاطه شده بود. روزگاری کانالی زیر ساختمان جریان داشت که آب رودخانه مارل از آن می‌گذشت که جریان آن به یک آسیاب مسکونی نیرو می‌داد، چرخی که از انرژی آب جاری برای تامین انرژی فرآیندی مانند آسیاب آرد استفاده می‌کرد. چرخ چوبی آسیاب دوام نیاورده، اما محققان مکانی را یافتند که چرخ زمانی در آن می‌چرخیده است. 

 

محققان خروجی شبکه‌ای اتاق آسیاب را نیز کشف کردند، جایی که آب به سمت یک خندق بیرونی در همسایگی قلعه سرازیر می‌شد. 

 

 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
 

این خندق حاوی گنجینه‌ای از مصنوعات از جمله سنجاق، لباس، سگک کفش، ظروف فلزی، کلید و قفل بود. محققان بقایای یک پل چوبی «ضروری» را نیز یافتند که امکان عبور از روی خندق را فراهم می‌کرد. 

 

کاوش‌ها سال ۲۰۲۱ پیش از برنامه‌ریزی برای تبدیل هتل تاریخی لاگورس به شعبه جدیدی از موزه هنرهای زیبا، آغاز شد. از آن زمان، باستان‌شناسان برای کشف بقایای غیرمنتظره مشغول به کار هستند. 

 

همگن بودن مواد بکاررفته برای ساخت قلعه و استانداردسازی پیمانه‌ها، گواه تسلط بر مدیریت محوطه در سراسر زنجیره عملیاتی است، از استخراج سنگ گرفته تا اجرای آن. این بقایای نشان می‌دهد جان چهارم می‌دانسته چطور از هنر بهترین مهندسان و صنعتگران آن زمان استفاده کند.»


 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
 
 کشف قلعۀ شگفت‌انگیز قرون وسطایی,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
 
 
 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------