پرندگانی با ظاهری عجیب و خنده‌دار!پرندگان نیز همانند دنیای گیاهان دارای انواع بی‌شمار و مختلفی دارند. تعدادی از این پرندگان زیبایی‌های منحصربه‌فرد دارند در حالی که تعدادی از آن‌ها هستند که با ظاهر عجیب و متفاوت خود، بامزه و خنده‌دار به نظر می‌رسند.  

طبیعت چیز‌های بسیاری را به ما هدیه داده است. ما در سیاره‌ای زندگی می‌کنیم که چیز‌های زنده و غیر زنده متنوع و مختلفی را برای راحتی و آرامش ذهن ما دارد. حیوانات، پرندگان و گیاهان مزایای زیادی را برای ما انسان‌ها دارند.

 

در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی ۱۰ پرنده عجیب و خنده‌دار در دنیای پرندگان بپردازیم.

 

سیاه خروس برنجاسپ

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

این پرندگان بومی استرالیا و آمریکای شمالی می‌باشند. این پرندگان عجیب و خنده‌دار دارای دم‌های بلند و پر‌های خاص و برجسته‌ای می‌باشند. این پرندگان را به ندرت می‌توان یافت و مشاهده کرد و در سالیان اخیر جز گونه‌هایی می‌باشند که به شدت در معرض خطر انقراض می‌باشند.

 

مرغ شاخدار گینه‌ای

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

مرغ‌های شاخدار گینه‌ای جز تهاجمی‌ترین و خشن‌ترین پرندگان جهان به شمار می‌روند. این پرندگان دارای نوک‌های بلند و نیرومندی اند به همین خاطر از آن‌ها به طور گسترده در مسابقات پرندگان و شرط‌بندی استفاده می‌شود.

 

اردک نوک برآمده

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

اردک نوک برآمده که هم چنین با نام "اردک شانه‌ای" شناخته می‌شوند، گونه‌ای منحصربه‌فرد از اردک‌ها می‌باشد که یک برجستگی بزرگ سیاه بر روی نوک‌ جنس نر آن‌ها وجود دارد. این گونه از اردک‌ها در تالاب‌های استوایی آفریقا، ماداگاسکار و جنوب آسیا بافت می‌شوند. آن‌ها یکی از بزرگترین پرندگان آبی محسوب می‌شوند. این برجستگی بر روی نوک‌های جنس ماده آن‌ها وجود ندارد.

 

آنهینگا

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

پرنده‌های آنهینگا پرنده‌های ماری نیز نامیده می‌شوند. آن‌ها با اینکه بامزه به نظر می‌رسند، به شدت خطرناک نیز هستند. این جانوران عجیب عمدتاً در مناطقی با آب و رطوبت بالا زندگی میکنند. بعضی از مردم این پرنده را عجیب‌ترین پرنده دنیا می‌نامند. پرنده‌های آنهینگا معمولا در استرالیا و کانادا زندگی می‌کنند.

 

کفچه نوک

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

کفچه نوک‌ها به طور گروهی و در اجتماع‌های بزرگ زندگی می‌کنند. آن‌ها شکارشان را با منقار بلند و تیز خود به دام می‌اندازند و پا‌هایی دارند که زشت به نظر می‌آیند و به پا‌های دایناسور‌ها شبیه هستند. کفچه نوک‌ها زبانی مثلثی شکل دارند و معمولا برای برطرف‌کردن نیاز غذایی خود میگو‌ها و ماهی‌ها را شکار می‌کنند. این پرنده‌ها در آشیانه‌ها زندگی می‌کنند.

 

مرغ مقلد

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

مرغ مقلد متعلق به خانواده‌ «باستورک آمریکایی» است. آن‌ها بومی جزایر اکوادور و آمریکا هستند. این پرنده‌ها که همچنین با نام پرنده‌ی «بامزه‌ آوازه خوان» نیز شناخته می‌شوند، دارای نوک تیز و خمیده و زبانی بلند هستند. این پرنده‌ها در مناطق خشک زندگی می‌کنند، اما برای جستجوی غذا تمام طول روز را اطراف آب‌ها پرسه می‌زنند. این پرندگان مهاجمانی کشنده‌اند که خون طعمه‌های خود را می‌مکند.

 

پرستوی سرخ پوست

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

پرستو‌های سرخ‌پوست دارای سبیل‌هایی هستند که ظاهری بی‌نظیر به آن‌ها می‌بخشد و همچنین باعث می‌شود که بامزه به نظر برسند. محل سکونت آن‌ها جنوب آفریقا، آمریکا و بخش‌هایی از اروپا است. این پرندگان یکی از سریع‌ترین دوره‌های تولیدمثل را در میان تمام پرندگان دارند به طوری که هر ماه صاحب جوجه‌های جدید می‌شوند. پرستو‌های سرخ پوست دارای رنگ‌های متنوعی هستند، ولی نوک بلند و دندان‌های تیز آن‌ها باعث بامزه شدن آن‌ها می‌شود.

 

پوتو

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

پوتو‌ها پرندگانی با رنگ‌های خاکستری، خرمایی و سیاه هستند. این پرندگان در پوست و تنه‌ی درختان زندگی می‌کنند. جالب‌ترین چیز در مورد این پرندگان این است که آن‌ها تمام طول روز را در حالت ایستاده می‌خوابند و معمولا شب بیدار می‌شوند. چشم‌های آن‌ها قادر به دیدن حشرات در تارکی شب هستند. طعمه‌های آن‌ها خزنده‌ها و حشرات پرنده هستند. این پرندگان شکارشان را با زبان دراز و دهان پهنشان می‌گیرند. کل فرایند شکار خیلی سریع صورت می‌گیرد و فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا طعمه را بخورند و هضم کنند و انرژی آن را دریافت کنند.

 

پلیکان سفید بزرگ

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

پلیکان‌های سفید فک‌ بزرگی دارند که باعث می‌شود طعمه‌های خود را در کسری از ثانیه ببلعند. آن‌ها در مناطق سردسیر دنیا یافت می‌شوند. همچنین تعداد زیادی از آن‌ها را می‌توان در پارک‌های لندن مشاهده کرد. طعمه‌های عمده این پرندگان حیوانات و ماهیان بزرگ و سایر پرندگان هستند. این پرندگان دارای دندان‌هایی به شدت تیز هستند و معمولا در مناطقی نزدیک به رودخانه‌ها و دریاچه‌ها یافت می‌شوند.

 

مرغ طوفان قطبی

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,پرندگانی با ظاهری عجیب

 

مرغ‌های طوفان، پرندگانی پنگوئن مانند هستند که در جنگل‌های نزدیک اقیانوس اطلس و جنوب آفریقا یافت می‌شوند. این پرندگان وزنی در حدود ۸-۱۰ کیلوگرم دارند و طول بال هایشان به ۲-۴ متر می‌رسد. مرغ طوفان به رنگ‌های زرد، نارنجی و سایر رنگ‌های جذاب دیده می‌شود. آن‌ها دارای ظاهری غول‌آسا با دهانی بزرگ و دندان‌های تیز هستند. آن‌ها بسیار پرجنب‌وجوش و بامزه هستند و در اجتماع‌هایی مانند عقاب‌ها زندگی می‌کنند.

 

برترین‌ها 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------