راز مومیایی ۳ هزار ساله "زن جیغ زده" فاش شدآخرین تحقیقات باستان شناسان مصری بر مومیایی ۳هزار ساله ای که به "زن جیغ زده " شهرت دارد نشان می دهد که این زن بر اثر سکته قلبی جان سپرده است. 

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، این مومیایی نخستین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی به همراه همسر شاهزاده اش  در مصر کشف شده و دانمشندان از آن زمان در حال تحقیق بر نحوه مرگ این زن  و همسر شاهزاده مصری اش هستند.

 

اکنون با انجام سی تی اسکن و بررسی های دقیق روشن شد که مومیایی  در پی یک اسپاسم قلبی دچار سکته شده و هنگامیکه از درد فریاد می کشیده جان سپرده است.

 

شکل ظاهری مومیایی با سری به سمت عقب و دهانی باز همواره موجب شگفتی باستان شناسان بوده است.اکنون مشخص شد که این زن همسر شاهزاده "پنتاور " پسر پسر رامسس سوم است که تحت تاثیر بیماری که شریان های قلبش را تحت فشار قرار می داد و بر اثر شوک ناگهانی جان سپرده است.

 

کارشناسان نام زن جیغ زده را "مرت آمون" اعلام کرده و او را از شاهزادگان مصری که ۳ هزار سال پیش می زیسته اند می دانند.

 

همسر وی که خود نیز از شاهزادگان بوده در پی توطئه جانشینی پدر و رسوایی اش در این توطئه دست به خودکشی زده است گمان می رود که همسر وی یعنی "شاهزاده جیغ زده " نیز پس از مشاهده همسرش دچار سکته قلبی شده است.

 

اما جالب آنکه هر دو بر خلاف تمام مومیایی هایی که در پارچه سفید کتان پیچیده می شدند به دستور پادشاه در پوست گوسفند به خاک سپرده شده و روش معمول خروج مغز از کاسه سر در این دو مومیایی اجرا نشده است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,مومیایی ۳هزار ساله

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,مومیایی ۳هزار ساله
 
 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,مومیایی ۳هزار ساله
 
 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,مومیایی ۳هزار ساله

آرزوکیهان

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------