تفاوت های جالب انواع "اشک" انسان زیر میکروسکوپ! (+عکس)عکاسی خوش ذوق به نام موریس میکرز از حقیقت نهفته در پس اشک های انسانی و تاثیر حال و هوای درونی فرد بر شکل دهی متفاوت به آنها پرده برداشته است. 

کشف ساختمان منظم و منحصر به فردی که هر یک از آفریده های این جهان هستی در دل مولکول های خود جای داده اند، همواره یکی از جذاب ترین مباحث مد نظر دانشمندان بوده است.

 

در این میان عکاسی خوش ذوق به نام موریس میکرز از حقیقت نهفته در پس اشک های انسانی و تاثیر حال و هوای درونی فرد بر شکل دهی متفاوت به آنها پرده برداشته است.

 

شاید عجیب باشد اما او از اشک های خود و دوستانش استفاده کرد، آنها را زیر میکروسکوپ قرار داد و مجموعه ای تحت عنوان "کلکسیون اشک ها" را به تصویر کشید. وی توضیح می دهد: هر اشکی دارای ترکیب متمایزی از سایر اشک ها است. همچنین همه اشک ها حاوی مواد بیولوژیکی مختلف از جمله روغن ها، آنتی بادی ها و آنزیم های معلق در آب نمک هستند.

 

از نظر علمی اشک ها بر اساس منشا خود به 3 دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند: اشک های پایه، احساسیو بازتابنده (رفلکسی). با توجه به این تقسیم بندی، میکرز به دنبال بررسی اشک های تعداد زیادی از افراد بود تا ببیند که آیا وضعیت روحی فرد تاثیری بر شکل میکروسکوپی آنها دارد یا خیر؟

 

برای دریافت اشک های پایه  دستورالعمل مشخصی وجود داشت: داوطلبان مقابل یک دستگاه تهویه بزرگ قرار می گرفتند و سعی می کردند چشمان خود را باز نگه دارند. این عمل منجر به خشک شدن چشم ها و ایجاد اشک طبیعی می شد.

 

برای استفاده از اشک هایی که به دنبال واکنش های عاطفی تولید می شوند، میکرز به شرکت کنندگان فرصت و فضای مخصوص خودشان را می داد و از آنها درخواست می کرد که نمونه های اشک را به تنهایی جمع آوری کنند.

 

و سرانجام برای اشک های بازتابنده یا رفلکسی، افراد در فعالیت های القا کننده تولید اشک مانند خرد کردن پیاز یا خوردن فلفل تند شرکت می کردند.

  

ساختار اشک هایی که پس از چند دقیقه خیره شدن به یک پنکه جمع آوری شده اند  

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

در سری آزمایش های میکرز کنترل چندانی بر رطوبت، دما و فشار اشک های عکاسی شده زیر میکروسکوپ وجود نداشت، اما به نظر می رسید که ساختار داخلی اشک انسان در اثر قرار گیری در موقعیت های مختلف متفاوت باشد. از طرفی دیگر اشک های متعلق به یک گروه (مانند اشک هایی که در پاسخ به واکنش های احساسی از جمله ناراحتی تولید می شوند) نیز به صورت 100 درصدی بر یکدیگر منطبق نبودند. مجموعه یافته های مذکور نشان می دهند که ارائه پاسخی قطعی در این زمینه نیازمند سازماندهی تحقیقات علمی دقیق تر و گسترده تری خواهد بود.

 

 نمای میکروسکوپی اشک های سرازیر شده بر اثر خرد کردن پیاز و خوردن فلفل قرم     اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

درست مانند هر محققی، میکرز هم یافته های خود را با دقت بالایی ثبت کرده و یادداشت های مختلفی از روند کار برداشته است. او این یافته ها را از طریق لنز سوم یک میکروسکوپ سه چشمی جمع آوری کرده است، یعنی درست همان جایی که می توانست دوربین کانن 5D خود را برای خلق تصاویری با جزئیات باورنکردنی قرار دهد.

 

میکرز در مورد عکاسی از کلکسیون اشک ها می گوید: این کار همانند جادویی است که در انتظار وقوع حقیقی آن هستید. به شخصه از مشاهده ساختار اشک های خودم شدیدا شگفت زده شدم. در واقع هیچگاه نمی توان پیشبینی مطلوبی از ساختارهای جدیدی که پس از هربار اشک ریختن متبلور می شوند، ارائه داد. همیشه یک ساختار جدید و منحصر به فرد درست مانند اثر انگشت اختصاصی هر انسان، شکل می گیرد. در ادامه چندین عکس دیگر از کلکسیون اشک های میکرز را همراه یکدیگر مشاهده خواهیم کرد:

 

 اشک های رفلکسی پس از خرد کردن پیاز 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 اشک ها پس از تجربه واکنش های احساسی 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 اشک های رفلکسی پس از مواجهه دوز بالا از روغن نعنا با ناحیه پلک ها 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 اشک های پس از نگاه کردن به یک دستگاه تهویه برای مدت زمانی مشخص 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 اشک ها پس از نگاه کردن به یک دستگاه تهویه برای مدت زمانی مشخص و لبخند زدن همزمان 

اشک انسان زیر میکروسکوپ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

شما نیز در صورت دسترسی به یک میکروسکوپ می توانید آزمایش ساده و سریع میکرز را انجام دهید. تنها کافیست با استفاده از یک میکروپیپت اشک ها را جمع آوری کنید و با تقسیم آنها به چندین قطره 2 الی 4 میلی متری روی لام های میکروسکوپ فرآیند را پیش ببرید. پس از این مرحله زمانی را به شکل گیری اشک ها و تبلور کامل ساختار آنها اختصاص دهید. اکنون می توانید از اشک های نمونه برداری شده عکس بگیرید.

 

عصر ایران  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------