ویزاهای توریستی را سریع‌تر از همیشه بگیرید!چکیده : دریافت ویزاهای توریستی پیش‌نیاز سفرهای خارجی به کشورهای اروپایی، انگلیس و کانادا برای ایرانیان محسوب می‌شود. آگاهی از انواع این ویزاها و روش دریافت آنها برای هر توریست ایرانی بسیار مهم است که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.

 

ویزای شینگن

ویزای شینگن را می توان از جمله معتبرترین انواع ویزا در دنیا دانست. بسیاری از کسانی که به دنبال تجربه زندگی رویایی و خوب هستند می دانند که داشتن ویزای شینگن می تواند مسیر آن ها را بسیار ساده تر کند. اما ویزای شینگن چیست و چگونه می توان آن را به دست آورد. به طور کلی شینگن به پیمانی در اروپا گفته می شود که میان چند کشور اروپایی ( 27 کشور اروپایی ) منعقد شده است. بر اساس این پیمان این کشورها بر اساس یک پول مشترک به تبادل اقتصادی می پردازند و شهروندان آن ها می توانند بدون نیاز به ویزا در این ناحیه مسافرت کنند. به طور مثال شهروند آلمانی می تواند بدون هیچ ویزایی وارد کشورهایی مانند اسپانیا، پرتغال  یا فرانسه شود. نکته دیگری که در خصوص شینگن وجود دارد این است که قدرتمندترین کشورهای اروپایی عضو این پیمان هستند. بنابراین شما با داشتن این ویزا عملا می توانید زندگی با سطح رفاه خوب را تجربه کنید.

 

حال سوال اینجاست که چگونه می توانیم نسبت به گرفتن ویزای شینگن اقدام کنیم؟ آیا راه ساده و سریعی برای دریافت این ویزا هست؟ چه شرایطی برای این ویزا لحاظ شده است و آیا ایرانی ها ( با توجه به فشار های سیاسی که وجود دارد ) امکان دریافت این ویزا را دارند؟ شما برای پیدا کردن پاسخ این سوالات می توانید با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید. این کارشناسان با تجربه و متخصص می توانند بر اساس نیاز و توان شما بهترین مسیر برای دریافت ویزای شینگن را معرفی کنند و در این مسیر همراه شما باشند. تنها کافی است یکبار امتحان کنید.

 

ویزای توریستی شینگن,نحوه گرفتن ویزای توریستی شینگن

 

مسیر گرفتن ویزای شینگن

ویزای شینگن یک مفهوم کلی در امر مهاجرت محسوب می شود. در واقع ویزای شینگن به انواع ویزاهایی گفته می شود که توسط کشورهای عضو این ناحیه صادر می شود. بنابراین اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ویزای شینگن به انواع ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تمکن مالی و حتی ویزای تحصیلی تقسیم می شود؛ بنابراین اولین گام برای گرفتن ویزای شینگن این است که شما بدانید دقیقا از چه طریقی می خواهید این ویزا را دریافت کنید. آیا به دنبال تحصیل در کشورهای اروپایی هستید و یا می خواهید بر اساس تمکن مالی این ویزا را بگیرید. هر کدام از این موارد شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین بهترین کار این است که پیش از هر اقدامی شرایط خودتان را به درستی بسنجید. این کار را می توانید همراه با بهترین کارشناسان گروه مهاجرتی اقلیما انجام دهید.

 

گام بعدی این است که بدانید بهترین کشور ناحیه شینگن برای گرفتن ویزا کدام است. همانطور که گفتیم بسیاری از کشورهای این ناحیه از جمله قوی ترین و قدرتمند ترین کشورهای دنیا محسوب می شوند. از این رو برای بسیاری از مهاجران تنها گرفتن ویزای شینگن اهمیت دارد و کشور مقصد چندان مهم نیست. بنابراین شما باید بهترین کشور از نظر صدور ویزا را پیدا کنید. برخی از کشورها نسبت به صدور ویزا سختگیرانه عمل می کنند. این سخت گیری به خصوص برای ایرانی ها چند برابر است. نکته دیگر این است که معمولا سیاست های مهاجر پذیری کشورها هر چند وقت یک بار تغییر می کند. از این رو شما باید سعی کنید با آخرین تغییرات همگام باشید. به طور مثال طی یک سال گذشته فرانسه بهترین گزینه برای ویزای شینگن محسوب می شد. اما طی یک ماه گذشته این روند تغییر کرده است و سختگیرانه تر با این موضوع برخورد می کند.

 

بعد از این گام است که شما باید بر اساس نوع ویزا و کشور مقصد مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و بر اساس آن نسبت به گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. توجه کنید که برخی از کشورهای این ناحیه از شرکت های واسط مانند VFS یا ویزامتریک استفاده می کنند. این شرکت ها مسئول گرفتن مدارک و بررسی و ارجاع آن به سفارت را برعهده دارند. شما به کمک کارشناسان گروه اقلیما می توانید لیست این دسته از کشورها را به دست بیاورید.

 

تمکن مالی برای گرفتن ویزای شینگن

همانطور که بیان شد برای گرفتن ویزای شینگن نوع ویزا و کشور مقصد اهمیت بسیاری دارد. اما مسئله ای که بین همه این کشورها و هر نوع ویزای معمولا وجود دارد، مسئله تمکن مالی است. تمکن مالی بدین معنی است که شما باید به سفارت کشور مقصد نشان دهید که توانایی تامین مالی نیازهای زندگی خودتان را دارید.

 

اگر  بخواهیم ساده تر بیان کنیم کشورهای اروپایی به خصوص آن دسته از کشورها که در ناحیه شینگن قرار دارند دوست ندارند فرد مهاجر به عنوان یک بار اضافی وارد کشور شود. از این رو معمولا ویزای شینگن برای کسانی صادر می شوند که سفارت کشور مطمئن باشد این فرد توانایی گذران زندگی عادی خود و خانواده اش را دارد. از این رو اثبات تمکن مالی یکی از مهمترین شرایط گرفتن این ویزا در بسیاری از موارد محسوب می شود. اما این که حداقل میزان تمکن مالی به ازای فرد و خانواده اش چقدر است سوالی است که بر اساس دو فاکتور نوع ویزا و کشور مقصد می تواند متفاوت باشد.

 

ویزای شینگن,نحوه گرفتن ویزای شینگن

 

چند نکته مهم در خصوص ویزای شینگن

اولین نکته مهم این است که از ابتدای سال 2023 کشور کرواسی نیز به جمع اتحادیه شینگن پیوسته است. بنابراین شما می توانید از طریق این کشور و شرایط اقامتی آن نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. البته بهتر است در این خصوص با کارشناسان گروه اقلیما صحبت کنید آن ها راهنمایی بهتری می توانند در این خصوص برای شما داشته باشند.

 

نکته دیگر این است که اعتبار ویزای صادر شده همچنان به نوع ویزا و کشور مقصد بستگی دارد. هر کشوری بر اساس سیاست های که دارد اعتبار خاصی برای ویزاهای خود در نظر می گیرد. همچنین برخی از کشورها برای تمدید این ویزا از شرط حضور استفاده می کنند. شرط حضور بدین معنی است که متقاضی برای تمدید ویزای خود زمانی می تواند اقدام کند که تمام بخشی از مدت اعتبار ویزا را در خاک این کشور سپری کرده باشد. این ها از جمله مهمترین نکات و شرایطی بود که در خصوص ویزای شینگن می توانستیم به آن ها اشاره کنیم. 

 

ویزای توریستی انگلیس چه شرایطی دارد؟

ویزای توریستی انگلیس یکی از انواع ویزاهای صادر شده توسط بریتانیا است. شما به واسطه این ویزا این امکان را خواهید داشت که وارد انگلستان شوید و در مدت مشخص بتوانید در این کشور اقامت و حضور داشته باشید. یکی از مهمترین نکاتی که وجود دارد این است که اساسا ویزای توریستی انگلیس این امکان را به شما می دهد که به عنوان یک مهمان وارد انگلستان شوید.

 

بنابراین شما به واسطه این ویزا امکان کار یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. به نوعی شما نمی توانید به عنوان یک شهروند غیر انگلیسی از خدمات این کشور بهره مند شوید. شما تنها می توانید از برخی خدمات محدود و مشخص شده برای توریست بهره مند شوید. البته این نکته را باید  بیان کرد که همواره خدمات درمانی در تمامی کشورها باید در اختیار تمامی انسان ها قرار بگیرد.

 

انواع ویزای توریستی انگلیس

به طور کلی ویزای توریستی انگلیس به سه دسته مهم تقسیم می شود. این سه دسته عبارتند از ویزای توریستی انگلیس با هدف بازدید خانواده، ویزای توریستی انگلیس با هدف تجاری و ویزای توریستی انگلیس با هدف تفریح و گردشگری. هر کدام از این ویزاها با هدف خاصی صادر می شود. بنابراین شما در زمانی که برای دریافت ویزا اقدام می کنید باید به خوبی مشخص کنید که دقیقا از کدام ویزای توریستی انگلیس می خواهید استفاده کنید.

 

نکته بسیار مهمی که در این بین وجود دارد این است که اساسا برای استفاده از ویزای توریستی انگلیس خانواده یا تجاری شما باید دعوت نامه رسمی از یک شهروند انگلستانی داشته باشید. به نوعی اگر هدف شما بازدید از خانواده باشد این خانواده شما در کشور انگلستان است که به عنوان آشنای شما در این کشور مسئولیت شما را بر عهده می گیرد و در صورتی که با هدف تجاری بخواهید وارد این کشور شوید این طرف مقابل است که تمامی مسئولیت های مربوط به شما را بر عهده می گیرد. اما اگر بخواهید به صورت تفریحی و گردشگری وارد این کشور شوید داشتن تاریخچه سفر و تمکن مالی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار محسوب می شود.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که داشتن سابقه سفر به انگلستان یا داشتن سابقه ویزای شینگن و همچنین داشتن تمکن مالی مناسب می تواند در خصوص صدور ویزای توریستی انگلیس بازدید خانواده یا تجاری نیز بسیار مثبت و تاثیرگذار باشد. این ها مهمترین نکاتی است که باید در خصوص ویزای توریستی انگلیس به آنها توجه داشته باشیم.

 

ویزای انگلیس,نحوه گرفتن ویزای انگلیس

 

ویزای توریستی انگلیس چگونه صادر می شود؟

ویزای توریستی انگلیس یکی از عجیب ترین ویزاها برای ایرانی ها محسوب می شود. یکی از اصلی ترین دلیل این موضوع این است که طی سال های گذشته مناقشه های بسیاری میان ایران و انگلستان ایجاد شد. بر اساس این مناقشه ها سفارت انگلستان مورد حمله قرار گرفت و بعد از آن این سفارت به طور کلی تعطیل شد. از آن سال به بعد عملا مراحل صدور ویزا از سفارت انگلستان به دفتر vfs در ایران منتقل شد.

 

در واقع این دفتر به عنوان یک واسط اطلاعات را از متقاضی دریافت و انگشت نگاری ها را انجام می دهند و تمامی این اطلاعات را به سفارت انگلستان ارسال می کنند. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که حتی با وجود بازگشایی مجدد این سفارت در ایران همچنان بخش صدور ویزای آن غیر فعال است. از این رو کسانی که به دنبال ویزای توریستی انگلیس هستند و می خواهند در ایران این کار را انجام دهند باید از طریق دفاتر vfs اقدام کنند.

 

البته به صورت تجربی گفته می شود که بهتر است فرد به یکی از سفارت های کشورهای همسایه مانند قطر مراجعه کند و از طریق خود سفارت درخواست خود را ارائه دهد. بدین ترتیب شاید احتمال قبولی آن بیشتر باشد. این یکی از مهمترین نکاتی است که در خصوص ویزای توریستی انگلیس وجود دارد.

 

چرا تمکن مالی مهم است؟

مسئله ای که وجود دارد نه تنها در خصوص ویزای توریستی انگلیس بلکه در مورد بسیاری دیگر از انواع ویزاها ارائه تمکن مالی مناسب بسیار مهم و کارساز است. به نوعی نشان دادن تمکن مالی این اطمینان را به دولت مقصد می دهد که شما توانایی گذران زندگی بر اساس مدت زمان اعتبار ویزا را خواهد داشت.

 

از این رو در خصوص انواع ویزای توریستی انگلیس ارائه اسناد رسمی تمکن مالی می تواند بسیار مهم و کارساز باشد. در واقع یکی از مهمترین دلایل ریجکتی در خصوص این چنین ویزاهایی می تواند عدم ارائه تمکن مالی و یا معتبر نبودن آن باشد.

 

انواع ویزاهای کانادا

کانادا با بالاترین آمار جمعیتی مهاجر نسبت به بومی درصدد جذب نیروهای کاری، متخصص یا سرمایه‌دار است. بدیهیست برای ورود به کانادا به عنوان کعبه آمال همه مهاجران و مرفه ترین کشور جهان ملزوم اخذ ویزا است. با وجود هزاران متقاضی اقامت، کار و تحصیل در کانادا باید به انواع ویزاهای کانادا آشنایی داشت تا طبق شرایط خودمان یکی را انتخاب و اقدام کرد. ویزاهای کانادا بر دو شکل دائم و موقت است که کاملاً مشخص است که اخذ ویزای دائم به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر است. کشوری مانند کانادا با وسعت بسیار به عنوان دومین کشور وسیع جهان و با اقتصادی بسیار شکوفا و توسعه‌یافته و جمعیت کم بومی، حتماً برای دادن ویزاهای دائم نهایت دقت خود را اعمال می‌کند تا بهترین‌ گزینه ها را برای اقامت در کشورش انتخاب کند.

 

ویزای کانادا,نحوه گرفتن ویزای کانادا

 

شکل دائمی ویزای کانادا

1.  ویزای کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای

با وجود مراکز متعدد فنی و حرفه ای در ایران و عضویت ایران و کانادا در سازمان بین‌المللی کار ILO)) شما می‌توانید به عنوان یک متخصص و با مدرک فنی و حرفه ای و حداقل سه سال سابقه کار وارد کشور کانادا شوید و در شغلی که در آن مدرک گرفته‌اید کار کنید. مانند؛ ریخته‌گری، تأسیسات، نانوایی، قصابی و ده‌ها شغل دیگر ...

 

2. ویزای کانادا از طریق سابقه کار مهارتی در کانادا (SKILL WORKER)

اگر شما سابقه کار به مدت یکسال در کانادا را دارید و انگلیسی هم بلد هستید این گزینه مناسب شماست. شما یک اسکیل ورکر یا یک کارگر ماهرید. این یک روش جز سریع‌ترین و ارزانترین روش‌های اخذ ویزای کاناداست.

 

3. ویزای کبکی کانادا

کبک Québec استان فرانسوی زبان کاناداست. پس شما علاوه بر کار و تحصیل یکساله در کانادا باید زبان فرانسه هم بدانید. شما نخست تقاضای خود را برای دریافت گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ ارائه می‌دهید سپس برای دریافت ویزای مهاجرت کانادا به دولت فدرال کانادا اقدام می‌کنید.

 

4. ویزای کانادا در برنامه‌های مهاجرت استانی

یکی دیگر از انواع ویزاهای کانادا که با هدف ارتقای توسعه اقتصادی استان‌ها و مراکز شهری کانادا با جمعیت مهاجر بالا صادر می‌شود ویزا در برنامه‌های مهاجرت استانی است. پس شما باید دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص باشید و بدانید که مسیر اقامت در استان‌های کانادا با یکدیگر متفاوت است.

 

5. ویزای ازدواج کانادا

رومانتیک‌ترین شیوه اخذ ویزای کانادا ازدواج شما با یک فرد مقیم کاناداست. که هر دو باید بالای 18 ساله باشید. سوءپیشیه نداشته باشید و اصالت رابطه یا عشق خودتان را ثابت کنید.

 

6. ویزای سرمایه گذاری کانادا

با توجه به اینکه کانادا یک کشور پیشرفته با نرخ پایین تورم و ریسک کم سرمایه‌گذاری است این ویزا یک پیشنهاد هوشمندانه برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و مدیران است.

 

7. ویزای کارآفرینی کانادا

اگر شما یک کارآفرین خلاق با سرمایه کافی هستید که بتوانید یک بیزینس در کانادا راه‌اندازی و مدیریت کنید مانند راه اندازی صفر تا صد یک رستوران. این ویزا برای شما و خانواده شما بهترین است.

 

8. ویزای استارت آپ (START UP ) کانادا

اگر شما می توانید  یک تیم جدید و یک پروژه اقتصادی جدید را راه‌اندازی کنید که منجر به حل یک مشکل می‌توانید از این طریق ویزای اقامت دائم را اخذ کنید.

 

9. ویزای اسپانسرشیپ خانواده کانادا

اگر شما یک خویشاوند نزدیک در کانادا که این فرد مقیم دائم یا شهروند این کشور است و حمایت مالی شما را برای مدت زمان مشخصی که دولت کانادا تعیین کرده است بر عهده می‌گیرد شما به این روش کم خرج و مطمئن، به راحتی می‌توانید ویزای دائم کانادا بگیرید.

 

شکل موقت ویزای کانادا

گاهی ویزای موقت کانادا منجر به اقامت دائم کانادا می شود. اگر شما قصد دیدار دوستان، اقوام و تفریح در کانادا را دارید باید با یکی از انواع ویزاهای موقت زیر به کانادا سفر کنید:

 

- سوپر ویزای والدین

- ویزای تحصیلی کانادا

- ویزای کار کانادا

- ویزای توریستی کانادا

- ویزای مولتیپل کانادا ( یک سفر برای مقصدی خاص)

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای موقت:

- گواهی وابستگی‌ها به کشور خود

- مدارک شناسایی مانند پاسپورت یا کارت اقامت کشور

- گواهی اسناد مالی معتبر برای ورود و بازدید از کانادا

- دعوت نامه فرد دعوت کننده ساکن کانادا

- اثبات اینکه فرد چه مدتی در کاناداست و قصد تحصیل یا کار ندارد.

- گواهی عدم اعمال مجرمانه و اثبات اینکه برای دولت کانادا هیچ خطری محسوب نمی‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023