لاتاری چیست و چقدر شانس برنده شدن در آن را داریملاتاری چیست,شانس برنده شدن در لاتاری,لاتاری گرین کارت آمریکا

آشنایی برای برنده شدن در لاتاری

 

مقدمه

لاتاری گرین کارت آمریکا هرساله برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکار برگزار می گردد. این بخت آزمایی بزرگ برای دریافت ویزای آمریکا بوده و هر یک از شرکت کنندگان این قرعه کشی می تواند از کشور های مختلف باشد. متقاضیانی که قصد دریافت گرین کارت آمریکا از طریق شرکت در لاتاری 2023 را دارند می بایست ابتدا با توجه به شرایط خود در سایت اصلی لاتاری ثبت نام نموده و اگر می خواهند شانس بیشتری برای برنده شدن در لاتاری را داشته باشند قوانین این قرعه کشی را کامل رعایت کنند.

 

لاتاری چیست

به گزارش سایت دینا و بر اساس اطلاعیه های اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده آمریکا هرساله قرعه کشی به نام لاتاری برای حفظ تنوع نژادی در ای ایالات بر گزار می گردد که در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا انجام این قرعه کشی بزرگ درج گردیده است. متقاضیان در هریک از کشور هایی که پیش از برگزاری هریک از دوره های لاتاری اسامی آنان اعلام می گردند می توانند در این قرعه کشی بزرگ شرکت و شانس خود را جهت دریافت ویزای آمریکا امتحان کنند.

 

لاتاری، شانسی است که ایالات متحده آمریکا به افرادی که متقاضی مهاجرت به این کشور می باشند می دهد تا بتوانند به صورت انفرادی و یا حتی خانوادگی متقاضی دریافت ویزا آمریکا و مهاجرت به این کشور شوند.

 

ویزای آمریکا در این قرعه کشی به صورت تصادفی و به 55000 هزار نفر از شرکت کنندگان در لاتاری تعلق خواهد گرفت. توجه داشته باشد 5000 از این ویزا ها با توجه به شرایط و قوانین به صورت رزرو باقی خواهند ماند. تعداد شرکت کنندگان کشور های مختلف نیز زمان اعلام اسامی کشور های مجاز برای شرکت در این قرعه کشی مشخص می گردد.

 

صفر تا صد و جزئیات ثبت نام لاتاری 2023

متقاضیان برای ثبت نام در قرعه کشی بزرگ لاتاری ایالات متحده آمریکا می توانند پس از اعلام زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ به سایت dvprogram.state.gov مراجعه نموده و پس از مطالعه شرایط و قوانین این قرعه کشی اقدام به ثبت نام در این بخت آزمایی بزرگ جهت دریافت ویزای آمریکا نمایند. 

 

توصیه سایت دینا جهت ثبت نام در لاتاری این است که متقاضیان می بایست پیش از شروع بازه زمانی ثبت نام لاتاری اقدام به دریافت پاسپورت نمایند و اگر افراد پاسپورت دارند اما مدت اعتبار آن تمام شده است اقدام به تعویض آن نمایند.

 

افراد توجه داشته باشند که اطلاعاتی را که زمان ثبت نام در لاتاری در سایت اصلی لاتاری به آدرس اینترنتی dvprogram.state.gov ثبت می نمایند می بایست درست باشد زیرا اگر در این قرعه کشی برنده شوند و اطلاعات آنان نادرست باشد ممکن است شانس خود را از دست بدهند.

 

ثبت آدرس ایمیل معتبر زمان ثبت نام جزو الزامات می باشد زیرا راه ارتباطی که برای برقراری متقاضیان با اداره مهاجرت آمریکا می باشد پس حتما زمان وارد نمودن آدرس ایمیل دقت کافی را داشته باشید.

 

ثبت نام در لاتاری برای تمامی افراد بدون هیچ هزینه ای می باشد اما ممکن است برخی از متقاضیان نسبت به حساس بودن انجام پروسه ثبت نام لاتاری ترجیح دهند مراکزی معتبر ثبت نام آنان را انجام دهند که ممکن است از آنان هزینه خدمات رسانی گرفته شود.

 

مدارکی که متقاضیان می بایست حتما زمان ثبت نام لاتاری 2023 ارائه نمایند عبارتند از :

اطلاعات پاسپورت متقاضی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ اعتبار پاسپورت، شماره گذر نامه و ...( توجه داشته باشید که پیش از زمان ثبت نام حتما اعتبار پاسپورت خود را چک نمایید. )

اطلاعات شناسنامه ای متقاضی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و ...

اطلاعات محل سکونت متقاضی مانند نام کشور و نام شهر محل سکونت، آدرس دقیق محل سکونت و ...

اطلاعات تحصیلی متقاضی مانند انتخاب آخرین مقطع تحصیلی و ...

اطلاعات ارتباطی متقاضی مانند ایمیل و ...

اطلاعات مربوط به همسر متقاضی در صورت تاهل.

اطلاعات مربوط به فرزندان متقاضی در صورت دارا بودن.( توجه داشته باشید افراد مطلقه و یا فرادی که همسر خود را از دست داده اند با اینکه جزو افراد مجر محسوب می گردند نیز در صورت داشتن فرزند می بایست اطلاعات فرزند خود را ثبت نمایند. )

ارائه تصویر متقاضی که حداکثر می بایست برای 6 ماه قبل باشد.

 

زمان و مهلت ثبت نام لاتاری 2023 نیز با توجه به زمان ثبت نام دوره های گذشته لاتاری در ماه اکتبر آغاز و اواسط ماه نوامبر به پایان می رسد. زمان دقیق ثبت نام این دوره از لاتاری در حال حاضر از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام نگردیده است. متقاضیانی که می خواهند برای این دوره از لاتاری اقدام نمایند بهتر است مدارک خود را برای ثبت نام لاتاری در ماه اکتبر آماده نمایند. مهلت ثبت نام لاتاری نیز ممکن است تمدید نگردد پس متقاضیان توجه داشته باشند در اوایل بازه ثبت نامی این قرعه کشی در سایت اصلی لاتاری به آدرس اینترنتی dvprogram.state.gov اقدام به ثبت نام نمایند.

 

 

صفر تا صد و جزئیات ثبت نام لاتاری,دریافت ویزای آمریکا,توصیه سایت دینا برای ثبت نام در لاتاری

راهنمای شرکت در لاتاری

 

شانس برنده شدن در لاتاری چقدر است

شانس برنده شدن افراد در این بخت آزمایی بزرگ به صورت کاملا تصادفی می باشد اما شرکت کنندگان در این قرعه کشی با ثبت نمودن اطلاعات واقعی خود و یا استفاده از شانس هایی که در این قرعه کشی به افراد داده می شود می توانند شانس برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳ را داشته باشند. یکی از این شانس ها برای متاهلین می باشد زیرا آقا و خانم متاهل هریک می توانند به صورت جداگانه به عنوان سرپرست ثبت نام نمایند در نتیجه هر فرد متاهل در این قرعه کشی دو شانس دارد.

متقاضیان توجه نمایند نباید هیچ یک از مدارکی که زمان ثبت نام لاتاری 2023 ارائه می نمایند جعل شده باشد زیرا حتی اگر برنده این بخت آزمایی شوند شانس دریافت ویزای آمریکا از آنان سلب می گردد.

 

در لاتاری تنها شانس افراد در زمان ثبت نام و اعلام نتایج این بخت آزمایی مورد توجه اداره مهاجرت آمریکا نمی باشد زیرا افراد می بایست حتی پس از برنده شدن در این قرعه کشی می بایست مراحلی که پس از برنده شدن تعیین شده است را به نحو احسنت طی نمایند، بسیاری از افراد بوده اند که با سهل انگاری زمان انجام این مراحل شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا از دست داده اند.

 

به متقاضیان توصیه می گردد حتما به تاریخ دقیق زمان ثبت نام توجه نموده و در اوایل بازه زمانی ثبت نام اطلاعات خود را در سایت اصلی لاتاری dvprogram.state.gov به ثبت رسانند زیرا ممکن است در اواخر این بازه تعداد شرکت کنندگان تکمیل شده باشد و افراد از داشتن شانس در این دوره از لاتاری باز بمانند.

 

برای ارتباط با بهترین مشاوران حقوقی می توانید با کارشناسان مشاوره دینا تماس گرفته و به بخش حقوقی متصل شوید. مشاوران دینا  می توانند از طریق سیستم مشاوره حقوقی تلفنی با شما ارتباط برقرار کرده و فرآیند ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ را به صورت کامل برای شما انجام دهند.

 

 در ادامه بخوانید : راهنمای ثبت نام لاتاری 2023

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------