هتل‌ها، مهمانپذیرها و خانه‌های شخصی‌ای که پذیرای مسافر باشند پلمب می‌شونداخبار,اخبار اجتماعی
دادستان عمومی و انقلاب مازندران با تأکید بر حمایت از تصمیم مسؤولان ارشد استان مبنی بر جلوگیری از پذیرش مسافران، اعلام کرد: هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، مسافرخانه‌ها و خانه‌های ویلایی و شخصی که این ایام پذیرای مسافر باشند پلمب می‌شوند.

سیدیونس حسینی‌عالمی امروز در گفت‌وگو با فارس با تاکید بر ضرورت پذیرفتن مسؤولیت اجتماعی در شرایطی که عنوان می‌شود، سفر ممنوع است، اظهار کرد: باتوجه به شرایطی که داریم تاکید ما به مردم این است که خودشان را قرنطینه کنند و در جلسه‌ای که با مسؤولان ارشد استان داشتیم تاکید شد از همه ابزاری قانونی، اجتماعی، رسانه‌ای و شبکه‌های مجازی و مردمی استفاده شود تا مردم در اجتماع حاضر نشوند.

 

وی با بیان اینکه هیچ راهی جز قرنطینه شدن اختیاری مردم نیست، افزود: با توجه به اینکه درمان این بیماری در دنیا عرضه نشد تاکید شده مردم در منازل بمانند و فقط و فقط برای ضرورت در اجتماع حضور یابند.

 

دادستان مرکز مازندران با اشاره به اینکه جلوی ورود مسافران به استان گرفته شود و همه مسؤولان دنبال این مهم هستند، اضافه کرد: تاکید ما به مسافران این است که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند؛ چرا که احتمال اینکه یا خودشان بیمار شوند و یا اینکه ویروس را انتقال دهند وجود دارد.

 

این مسؤول با اعلام اینکه تعطیلات و مرخصی‌ها برای این است که  افراد در منازل‌شان بمانند، تصریح کرد: به شدت به مردم سایر استان‌ها  توصیه می‌کنیم که وارد استان مازندران نشوند؛ چرا که احتمال ناقل بودن و شیوع وجود دارد.

 

حسینی‌عالمی درباره برخورد با کسانی که هنوز سفر را در برنامه کاری دارند و تلاش‌های نیروی انتظامی بیان کرد: نیروی انتظامی به‌صورت جدی پای کار است و حمایت قاطع مدیران قضایی استان نیز به‌دلیل حفظ حقوق عمومی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

 

وی یادآور شد: با توجه به اطلاعات کسب شده از مراکز جهانی و کشوری شیوع این بیماری جدی است، هیچ کس نباید احساس کند که این ویروس سراغش نمی‌آید و باید مردم خودمراقبتی داشته باشند و خودشان را قرنطینه کنند.

 

دادستان مرکز مازندران ادامه داد: مردم باید مراقب باشند در منازل خود بمانند و تنها برای کارهای ضروری از منازل خارج شود؛ چرا که بهترین مکان برای قرنطینه منازل است.

 

حسینی‌عالمی اظهار کرد: با توجه به اینکه آمار مبتلایان به شدت در حال افزایش است این به معنا بوده که مردم کمتر رعایت می‌کنند.

 

وی با اشاره به حمایت قاطع مدیران قضایی استان از انسداد مسیرهای ورودی استان مازندران، خاطرنشان کرد: مدیران قضایی استان نخستین کسانی بودند که پیگیر این موضوع بودند، به‌دلیل سلامت همه هم مسافران و هم مردم بومی از این طرح حمایت می‌کنیم.

 

دادستان مرکز مازندران اضافه کرد: مردم مازندران به هر صورت مهمان‌نواز هستند اما این دلیل نمی‌شود که مردم استان تاوان در این شرایط خاص تاوان بی‌احتیاطی‌های مسافران را بدهند و توصیه ما به مردم و مسافران این است که از مسافرت پرهیز کنند.

 

این مسؤول تصریح کرد: از همه کسانی که هتل، مهمان‌پذیر و مسافرخانه و خانه ویلایی دارند از آنان می‌خواهیم مسافر نپذیرند و اگر ما متوجه شویم در هر نقطه‌ای در مازندران مهمان پذیرفتند قطعا آن محل را پلمب می‌کنیم.

 

حسینی عالمی افزود: واحدهایی که منازل خود را به مسافران اجاره دهند، قطعا پلمب می‌شوند و مردم در صورت دیدن همچین مسئله‌ای در شهرها به دادستان‌ها، مدیران درمانی و اجرایی مراجعه کنند، چرا که همه این مسائل صرفا به‌دلیل حفظ سلامت هم مردم و هم مسافران است.

 

وی با تاکید بر اینکه از همه مردم می‌خواهیم به شدت از خودشان مراقبت کنند، گفت: در ارتباط با برخورد با محتکران، پرونده‌های مختلف قضایی تشکیل شد و این روند هم ادامه دارد.

 

دادستان مرکز استان مازندران اضافه کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان در این زمینه فعال هستند.

 

حسینی‌عالمی در پایان خاطرنشان کرد: اگر واحدهایی که به مسائل قرنطینه و بهداشتی توجه نکنند درصورت مشاهده به‌صورت موقت قطعا بسته می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------