واکنش تبلیغات اسلامی به تخلفات کرونایی یک هیأت در مشهدمحرم در مشهد،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در واکنش به انتشار تصاویری از تخلفات گسترده یک هیأت عزاداری محرم در مشهد از کلیه مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: اگر این هیات پس از دریافت سه مرحله تذکر شیوه برگزاری مراسمش را اصلاح نکند، برخورد جدی‌تری با آن انجام خواهیم داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صاحبقرانی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به انتشار تصاویری از یکی از  هیئات مذهبی مشهد در شب اول محرم که در آن هیچ‌گونه پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشده بود، در رابطه با روند بررسی و نظارت سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بر نحوه برگزاری مراسم هیئات مذهبی در ماه محرم، اظهار کرد: هرکدام از هیئات مذهبی که دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده را رعایت نکنند و در بازدیدهای تیم‌های بازرسی که از طریق بازرسی شورای هیئات انجام می‌شود، مشاهده شود یا مردم به ما ارجاع دهند، ما آن‌ها را شناسایی خواهیم کرد و در سه مرحله برخورد می‌کنیم.

 

وی با اشاره به مراحل برخورد با هیئات مذهبی متخلف افزود: در مرحله اول به هیئاتی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، تذکر شفاهی می‌دهیم تا روال برنامه‌های خود را اصلاح کنند؛ در مرحله دوم تذکر کتبی می‌دهیم و در مرحله سوم هیئات مربوطه را بر اساس آنچه که در دستورالعمل‌های ابلاغی آمده به مجامعی معرفی می‌کنیم که ظرفیت‌های حقوقی و خدماتی که دستگاه‌ها به هیات‌ها می‌دهند را منع می‌کنند.

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: در خصوص این هیأت باید بررسی‌های لازم انجام شده و سه مرحله‌ نظارتی اعلام شده انجام شود. پس از آن اگر هیأت مربوطه رفتار خود را در شیوه برگزاری مراسمش اصلاح نکرد، برخورد جدی‌تری انجام خواهیم داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------