تعطیلی اصفهان در صورت داشتن پیوست اجرایی خواهد شد/ تعطیلی مجتمع‌های تجاری مشهد از شنبهسخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: در حالی اقدام به تعطیلی خواهیم کرد که پیوست برای آن تعریف شود.

به گزارش فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین‌الملل استانداری اصفهان، حجت‌الله غلامی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اگر چه بدنبال شیوع کرونا طرح تعطیلی دو هفته ای در تهران‌و کرج و همچنین تعطیلی یک هفته ای برای اصفهان مطرح شد اما چون پیوستی برای آن تعریف نشده بود تا کنون به اجرا در نیامده است.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به اینکه اعمال تعطیلی را در صورتی خواهیم داشت که از هر گونه سفر پیشگیری، حضور مردم در پارک ها و پاساژ گردی ها ممانعت و از هر گونه تجمعی جلوگیری شود، ادامه داد: در غیر اینصورت با تعطیلی‌ها نتیجه معکوس را خواهیم داشت.

 

وی عنوان کرد: به استان‌ هیچگونه تفویض اختیاری برای اعمال تعطیلی‌ها نشده است.

 

غلامی گفت: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در اصفهان نگران کننده است و حتی از  فضای اورژانس و اتاق عمل برای بستری بیماران کرونایی استفاده و همچنین بیمارستان های خصوصی و  کلینیک ها نیز ورود پیدا کردند.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اضافه کرد: هفته آینده تصمیم‌گیری نهایی در خصوص اعمال تعطیلی‌ها در کل کشور انجام می‌گیرد.

 

وی در ارتباط با برگزاری مراسمات سوگواری در ماه محرم گفت: مراسمات باید در فضای آزاد و سرباز و با رعایت فاصله های اجتماعی برگزار شود و حتی المقدور نذورات خام و خشک را جایگزین نذورات پخته کنند.

 

غلامی توزیع نذورات پخته را با اعمال نظر بهداشت و در صورتی که  عامل تجمع مردم نشود و به شکل گسترده صورت گیرد، بلامانع است.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در وضعیت هشدار کرونا از سوی مردم را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد خواند و افزود: این در حالی که اگر شاهد رعایت ۸۰ تا ۹۰ درصدی باشیم، روند شیوع کرونا نزولی خواهد شد.

 

وی از بستری روزانه ۵۳۰ کرونایی خبر داد و بیان داشت: کمتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر بیماران کرونایی مرخص میشوند.

 

 ***

 

مجتمع‌های تجاری مشهد از شنبه تعطیل می‌شوند

 براساس اعلام اتاق اصناف مشهد و در راستای مقابله با کرونا، پاساژها و مجتمع‌های تجاری مشهد از شنبه تعطیل می‌شوند.

 

به گزارش تسنیم، کرونا و سویه دلتای آن همچنان در مشهدمقدس می‌تازد و هر روز قربانیان تازه‌ای می‌گیرد.

 

سه رقمی شدن آمار فوتی‌های ناشی از کرونا سبب شده تا در روزهای اخیر ضمن تشکیل قرارگاه عملیاتی مبارزه با بحران کرونا در خراسان رضوی مسئولان زیادی نیز به استان و مشهد سفر کنند.

 

طبق دستورالعمل اتاق اصناف و تعطیلی اصناف مشهد، برای کمک به کادر پزشکی و پیشگیری بیشتر از شیوع ویروس کرونا، مجتمع‌های تجاری واقع در پاساژها، مجتمع‌های تجاری و مکان‌های سرپوشیده مشهد از شنبه 23 مردادماه تا اطلاع ثانوی حداقل به مدت یک هفته تعطیل و با خاطیان به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

 

متولیان امر معتقد هستند با راهکارهای محدودیتی می‌تواند افسار سرکش کرونا در مشهدمقدس را مهار کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------