ثبت شرکت و برند بین المللی چگونه است؟ثبت شرکت و برند بین المللی,مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور

ثبت شرکت در خارج از کشور

 

با توجه به توسعه و گسترش ارتباطات بین کشورها، ثبت شرکت در خارج از کشور یکی از اهداف پیش روی اکثر بازرگانان بین المللی و صاحبان مشاغل بزرگ در ایران است. اگرچه ثبت شرکت بدون شناخت عمیق از کشور مقصد می‌تواند چالش برانگیز باشد .به همین دلیل باید توجه خاصی به فرآیند و نحوه ثبت شرکت خود داشته باشید. برای اینکه بتوانید فعالیت‌های تجاری سازماندهی شده و سیستماتیکی را انجام دهید، ابتدایی‌ترین قدم‌، کسب اطلاعات کافی و کارآمد از نحوه‌ی سرمایه گذاری در کشور مقصد است.

 

معمولا شرکت‌ها با انگیزه‌ها و اهداف مشخصی وارد بازارهای خارجی می‌شوند. در این حالت آن‌ها ابتدا بازارهایی را بر می‌گزینند که فاصله فرهنگی و اقتصادی کمی نسبت به بازارهای آن‌ها داشته باشند و از انتخاب بازارهایی که کاملاَ با آن‌ها غریبه هستند اجتناب می‌کن ند. ثبت شرکت بین المللی دارای مزایای بسیار زیادی است که هر کس می‌تواند با توجه به ضوابط موجود، شرایط را به نفع خود انتخاب کند.

 

از جمله مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود :

• اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

• افتتاح حساب بانکی بین المللی

• دور زدن تحریم‌های موجود

• ورود به بازارهای بین المللی و تولید انبوه و حجم بالای محصولاتی

• دستبابی به هم افزایی

• مدیریت بهتر منابع و نیروی انسانی

• استفاده از معافیت‌های مالیاتی و سایر مشوق‌های صادراتی

 

برای انتخاب کشور مناسب برای ثبت شرکت در خارج، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

همانطور که گفتیم شرکت‌ها با توجه به فرهنگ جامعه هدف خود و اجتناب از ثبت شرکت در کشورهایی با فرهنگ متفاوت اقدام می‌کنند. برای انتخاب کشور مناسب برای ثبت شرکت در خارج نکته‌هایی وجود دارد که حتماً باید آن‌ها را در نظر بگیرید. برای بیشتر شرکت‌ها ضروری است که محصولات و خدمات خود را خارج از بازارهای داخلی عرضه کنند؛ اما همه کشورها به یک اندازه برای ثبت یک شرکت خاص، جذاب و مناسب نیستند.

 

عوامل اجتماعی و فرهنگی

کشورها با فرهنگ‌هایی مختص به خود و دیگر عواملی مانند زبان گفتاری و مذهب، از بسیاری جهات دیگر با یکدیگر متفاوت هستند. این تفاوت‌ها بسیار واقعی و چشمگیرند و مدیران باید در نظر داشته باشند که چگونه این تفاوت‌ها می‌تواند مانع تلاش‌های آن‌ها در ثبت شرکت در خارج شود. محصولاتی که به شیوه زندگی افراد مرتبط هستند ممکن است به‌طور چشمگیری تغییر کنند یا اصلاً توسط آن جامعه پدیرفته نشوند. درحالی‌که محصولات صنعتی ممکن است در کشورهایی حتی با شیوه‌های زندگی کاملاً متفاوت، پذیرش شوند.

 

عوامل اقتصادی

عوامل مهمی وجود دارد که باعث می‌شود همه کشورها برای ثبت شرکت در خارج مناسب نباشند. توجه کنید که برخی از کشورها با توجه به نوع محصول شما ممکن است توانایی خرید نداشته باشند و باید از ورود محصولات به آن بازارها جلوگیری کنید. درحالی‌که ممکن است کشورهایی وجود داشته باشند که به‌راحتی محصول شما را بپذیرند. شرکت‌ها باید توجه کنند که عوامل اقتصادی گزینه مهمی برای انتخاب کشور برای ثبت شرکت در خارج است. باید کشوری را انتخاب کنید که بیشترین تقاضا را برای خدمات و محصولاتتان داشته باشد.

 

عوامل سیاسی و حقوقی

پیش از تصمیم‌گیری یک مدیر برای ثبت شرکت در خارج، دانستن نگرش دولت قوانین مختلف در زمینه‌های گوناگون میزبان بسیار مهم است. پیشینه‌های تاریخی یک شرکت و نگرش اظهاری آن نسبت به سرمایه‌گذاری‌ها و املاک خارجی نیز باید در نظر گرفته شود. باید به‌طور جدی به نگرش اتباع یک کشور به شرکت‌ها و محصولات و شهروندان خارجی توجه شود. شرکت‌های چند ملیتی باید صبر داشته باشند و با مشارکت فعال در رفاه مردم کشور، علاوه بر فروش محصولات به آن‌ها، علاقه بلندمدت را در میان مردم کشور نشان دهند.

 

جذابیت بازار در کشور مقصد

جذابیت یک بازار را می‌توان با ارزیابی پتانسیل بازار از نظر درآمدهای ایجادشدنی، دسترسی به بازار ازنظر استقبال کشور میزبان از سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های چندملیتی و رقابت بالقوه و پویایی صنعت موردنظر در کشور مربوطه ارزیابی کرد. درآمد و سود بالقوه یک بازار را می‌توان بر اساس سطح سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز در ایجاد عملیات، عوامل کلان محیطی، ساختار صنعت و تعداد و درجه موانعی که شرکت باید علاوه بر رقابت با آن مواجه باشد، قضاوت کرد. بیشتر این شاخص‌ها را می‌توان با مطالعه تاریخچه سایر افراد به دست آورد که در صنایع مشابه و در کشور مربوطه ثبت شرکت کرده‌اند.

 

توانمندی شرکت

پیش از اینکه یک شرکت تصمیم به جهانی‌شدن بگیرد، باید منابع و قابلیت‌های خود را ممیزی کند. شرکت باید ازنظر دانش بازار، فناوری، سبد محصولات، شریک‌های قابل‌اعتماد و سایر پارامترهای مربوطه مزیت‌های رقابتی واضح داشته باشد. شرکت باید افراد باتجربه در بازارهای خارجی داشته باشد. ساده‌لوحانه است که در یک بازار خارجی فعالیت خود را با کارمندان بازار داخلی آغاز کنید. پیاده‌سازی تجربه‌های بازارهای داخلی تا حد زیادی در بازارهای خارجی اجراشدنی نیست و در این صورت باید از مدیران داخلی انتظار داشت که اشتباهات راهبردی و عملیاتی زیادی مرتکب شوند.

 

چه مدارکی جهت ثبت شرکت بین المللی نیاز است؟

مدارک لازم به منظور ثبت شرکت بین المللی به شرح زیر است:

• تسلیم تقاضانامه‌ای حاوی اسامی کشورهای مورد نظر جهت ثبت شرکت بین المللی به اداره ثبت علایم تجاری

• پر کردن فرم مخصوص به زبان انگلیسی

• تحویل رونوشت برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و افرادی که حق امضا در شرکت دارند.

• ارائه آگهی تاسیس روزنامه رسمی و جدیدترین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی

• تحویل رونوشت برابر اصل گواهی ثبت برند

• تهیه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران به منظور مشاهده آن و رونوشتی از آن جهت ثبت در پرونده

• ارائه معرفی نامه مندرج بر روی سربرگ شرکت که به امضای مدیران و دارندگان حق امضا رسیده و ممهور به مهر شرکت باشد.

• ارائه فیش واریز هزینه‌های ثبت که اداره ثبت شرکت‌های بین المللی در کشور میزبان انجام داده است.

• چنانچه وکیل عهده دار انجام کارها می‌باشد، تحویل وکالت نامه الزامی است.

 

معایب ثبت شرکت بین المللی چیست؟

• هماهنگی مناطق زمانی امر بسیار مهمی است. به عنوان مثال ساعت اداری ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر در آمریکا مطابق با ساعت ۶:۳۰ عصر تا ۲:۳۰ بامداد به وقت هند است!! تمامی درگیری‌های منطقه زمانی به این شدت نیست اما به حداقل رساندن این ناکارآمدی‌ها، اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر هر شرکت برای پاسخ به یک ایمیل مهم تا صبح صبر کند، همه چیز به کندی پیش خواهد رفت.

 

• نوسانات ارزی در کشورهای مختلف تاثیر مستقیمی بر روی تجارت شما خواهد گذاشت. به نوسانات ارز و قیمت‌های دلار در کشورهای مبدا و مقصد باید توجه ویژه‌ای کرد.

 

• نیاز به تفکر خلاقانه دارید. برای دریافتن نیازهای یک فرهنگ کاملا متفاوت از فرهنگ کشور خودتان باید بدانید مردم محلی در آن کشور به چیز به خوبی پاسخ می‌دهند. با تحقیقات درست در مورد برند شرکت یا محصولاتتان باید به کاهش هزینه‌ها کمک کنید.

 

• مسائل سیاسی بین کشورها می‌تواند تاثیر بسزایی روی تجارت شما داشته باشد. برند و محصولی را انتخاب کنید که شرایطی همچون تحریم و ممنوع شدن را بتواند پشت سر بگذارد و در برابر تحولات سیاسی پایدار بماند.

 

ثبت شرکت و برند بین المللی,مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور,مدارک ثبت شرکت بین المللی

ثبت شرکت و برند بین المللی

 

سامانه آنلاین آسان ثبت

با توج به اهمیت همگامی با پیشرفت عصر حاضر و جلوگیری از مشکلات پیش رو در جهت ثبت شرکت و ثبت برند؛ اگر نیاز به اطلاعات بیشتر برای ثبت شرکت بین المللی و یا برند لاتین خود دارید می‌توانید با مشاوران آسان ثبت تماس حاصل فرمایید. در صورت نیاز به ثبت شرکت خود و نداشتن زمان برای انجام کارهای ثبتی خود می‌توانید این پروسه را به تیم با تجربه آسان ثبت بسپارید تا تمامی کارهای شما بصورت قانونی و در کمترین زمان صورت گیرد و با خیالی آسوده به کسب و کار خود از طریق این شرکت بپردازید.

 

0

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023