با جوجه کشی غاز پولدار شویدجوجه کشی غاز

کسب درآمد با جوجه کشی غاز

 

صرف نظر از داستان کباب غاز که در مدرسه خواندیم و تا حدودی به فواید این حیوان ارزشمند پی بردیم، غازها ضمن اینکه مانند یک کارگر علف های هرز باغ را هرس می کنند، کود تولید شده توسط آنها، نقش مهمی در غنی سازی گیاهان و درختان دارد.

 

از طرفی با توجه به اینکه غازها معمولاً به میزان کمتر تولید مثل می کنند و هر دوره جوجه کشی از آنها حدود 28 تا 35 روز طول می کشد، استفاده از دستگاه جوجه کشی در تولید جوجه غازها توجیه اقتصادی پیدا می کند.

 

برای جوجه کشی، فضای مناسب مجزا و قابل شستشو، دارای خروجی آب، تهویه ی مناسب و مجهز به دستگاه های تنظیم هوای سرد و گرم لازم است. از طرفی نیاز دارید فضایی محصور با سرپوش مناسب (به منظور حفاظت از غازها در برابر گرما و سرما)، فضایی باز (جهت تحرک)، دانخوری و آبخوری را برای پرورش غاز در نظر بگیرید.  پس شما می توانید با خرید فقط یک دستگاه جوجه کشی دماوند در یک فضای کوچک، کار خود را شروع کنید.

 

جوجه کشی غاز با دستگاه

برای پرورش غاز به صورت انبوه، خرید دستگاه جوجه کشی ضروری است. اما به قولی جوجه کشی غاز هم مانند کوزه گری برای خود فوت هایی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 

تهیه تخم نطفه دار

در انتخاب تخم نطفه دار دقت کنید چرا که اگر نطفه نداشته باشد، در دستگاه فاسد می شود.

 

از آنجا که فضولات غاز ها معمولا شل و آبکی است هنگام تخم گذاری، تخم ها آلوده می شوند.  برای نظافت تخم غازها ابتدا با یک دستمال مرطوب شده با آب نمک، آلودگی را پاک کنید و سپس با یک دستمال خشک، رطوبت آن را بگیرید.

 

دستگاه جوجه کشی یک انکوباتور پیشرفته است که شرایط دما، اکسیژن و چرخش تخم ها را به طور مناسب فراهم می کند تا تخم این پرندگان به جوجه تبدیل شود. پس تفاوتی نمی کند که پرنده، مرغ باشد یا غاز!

 

تجربه ثابت کرده است تخم هایی که در دستگاه جوجه کشی می غلتند، هچ موفق تری دارند. پس در موقع چیدن تخم ها در دستگاه باید فاصله گذاری را رعایت کنید. تخم ها باید در بازه زمانی هر چند ساعت یک بار (از یک تا چهار ساعت)، بسیار آرام، چرخانده شوند..

 

جوجه کشی غاز با دستگاه

جوجه کشی غاز با دستگاه

 

دمای مناسب جوجه کشی غاز

هم زمان با چیدن تخم ها: 5/38 درجه سانتی گراد

در پایان هفته اول: 7/37 درجه سانتی گراد

در پایان هفته سوم: 5/37 درجه سانتی گراد

در سه روز قبل از تولد: 2/37 درجه سانتی گراد

 

رطوبت جوجه کشی غاز

رطوبت لازم برای جوجه کشی غاز حدوداً 60% است که لازم است در سه روز پایانی، رطوبت را به 70 تا 75% برسانید.

 

از روز هشتم جوجه کشی، پس از خاموش کردن دستگاه، روزانه یک بار، با یک اسپری تمیز پر از آب که در دستگاه جوجه کشی به منظور هم دما شدن قرار داده اید، بر روی تخم ها به مدت 5 دقیقه آب بپاشید. دقت کنید که مدت خاموش شدن دستگاه نباید بیشتر از 10 دقیقه باشد.

 

وجود اکسیژن زیاد برای رشد جنین غاز بسیار حیاتی است. از آنجا که تخم های بدون نطفه وقتی فاسد می شوند تولید گازهای بدبو می کنند، چگالی اکسیژن در محیط کم می شود، ضمن این که بسیاری از این گازها قابل اشتعال هستند. پس هر چه زودتر تخم های فاسد را شناسایی و از مجموعه حذف کنید.

 

سود جوجه کشی غاز

در بازار سرمایه نمی توان به طور قطعی مشخص کرد که سود هر کار تولیدی در آینده چقدر خواهد بود. شما که قصد شروع سرمایه گذاری برای جوجه کشی غاز را دارید، اگر از آن دسته کسانی هستید که به دنبال حقوق ثابت در ماه می گردید، توصیه می کنیم به این حرفه وارد نشوید!

 

در صورتی می توانید پس از مدتی درآمد زیادی را از این حرفه کسب کنید که بتوانید به عنوان یک مدیر حرفه ای، تجربه بیاندوزید و با صبر و مطالعه عمل کنید. به عبارتی در این حرفه باید با در نظر گرفتن اینکه جوجه یک موجود زنده است، با رسیدگی همه جانبه در تمام لحظات نگهداری آن، شرایط را طوری مدیریت کنید که تلفات و ضررهای حاصل به کم ترین مقدار برسد. در این صورت است که به سود قابل توجهی دست خواهید یافت.

 

سود جوجه کشی غاز

سود جوجه کشی غاز

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------