موسوی نژاد، متهم ردیف دوم پرونده هدایتی در یک روز ۲۴۲ حساب برای پسر ۸ ساله خود باز کرده / او پول‌ها را در یک روز جابجا کرده که دلیل بر پولشویی است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حسین هدایتی
نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۳ متهم دیگر گفت: سید مهدی موسوی‌نژاد متهم ردیف دوم در یک روز ۲۴۲ حساب برای فرزند ۸ ساله خود باز می‌کند که دلیلی بر پولشویی است.

به گزارش ایرنا، رسول امیر قهرمانی روز یکشنبه در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و سایر متهمانی که از بانک سرمایه تسهیلات گرفته بودند و در پاسخ به وکیل موسوی‌نژاد افزود: یکی از اتهامات موسوی‌نژاد پولشویی است. چون وی برای فرزند ۸ ساله خود در یک روز ۲۴۲ حساب باز کرده تا پول‌ها را جابجا کند در حالی که فرزند هشت ساله وی از نظر قانونی قدرت تصمیم گیری ندارد.

 

* موسوی نژاد دل خوشی به سپرده‌ها داشت

وی با اشاره به ضمانت نامه شرکت‌های کوه آوران جیحون و عمران تجارت امیر گفت: این ضمانت نامه‌ها برای تنزیل بوده است. یعنی قرار بوده ضمانت نامه‌ها از بانک خارج شود و این شرکت‌ها سهمی را به متهمان بدهند.

 

قهرمانی با استناد به بند ۲ ماده ۶ این ضمانت نامه گفت: در ضمانتنامه، اصل بر عدم پرداخت است. ضمانت نامه در واقع حسن انجام تعهد است و نباید بیش از ۱۵ درصد قرارداد پایه باشد در حالی که این ضمانتنامه این گونه نبود و حتی بدون قرارداد پایه مورد خرید و فروش قرار گرفته است.

 

قهرمانی با اشاره به نقش موسوی‌نژاد در شعبه فرمان بانک سرمایه گفت: این متهم در پنج شرکت از هشت شرکت مطرح شده نقش آفرینی داشته و حتی حق خود را از محل تسهیلات دریافت می‌کرده است.

 

وی افزود: موسوی‌نژاد گفته دلخوشی به سپرده‌ها داشته و می‌دانست اگر هدایتی پول ندهد می‌تواند از سپرده‌ها برداشت کند در حالی که قرار نبود سپرده‌ها وثیقه باشد و سپرده‌ها پشتوانه معنوی برای هدایتی بوده و قرار بود نقش و قدرت مالی هدایتی با آن نشان داده شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------