آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,مهرداد سپهری

دادستان نظامی تهران: پلیس بعد از دستگیری مجاز به برخوردهای غیرمتعارف نیست

دادستان نظامی استان تهران گفت: پلیس قبل از دستگیری موظف است با رعایت تمام اصول با برهم زنندگان امنیت عمومی برخورد کند، اما…


خانواده شهدای پلاسکو: ای کاش پلاسکو هم جعبه سیاه داشت اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, پلاسکو
خانواده شهدای پلاسکو: ای کاش پلاسکو هم جعبه سیاه داشت«ما خانواده شهدای پلاسکو می‌گوییم ای کاش پلاسکو هم جعبه سیاه داشت.»

 «مراسم سومین سالگرد شهدای آتش‌نشان حادثه ساختمان پلاسکو روز جمعه با حضور خانواده‌های جانباختگان و جمعی از مردم در قطعه ۵۰ بهشت زهرا برگزار شد. این در حالی بود که جای مسئولان شهرداری و کسانی که از روز نخست وعده‌های زیادی برای همراهی و کمک به این خانواده‌ها داده بودند در کنار خانواده ها خالی بود.‌

 

مادر آتش‌نشان رضا نظری گفت: متأسفانه در این سه سال به پرونده فرزندان ما رسیدگی نشده است و بارها اعتراض کرده و خواسته‌مان را بیان کردیم اما هر بار با بهانه‌های مختلف روبه‌رو شدیم. حتی قرار بود برای روز یکشنبه آینده به مقابل دادسرای جنایی تهران برویم اما باز هم به ما وعده دادند که پرونده در حال رسیدگی و نتیجه‌گیری است اما جالب است که پارسال بخاطر حادثه سانچی رسیدگی به پرونده به تعویق افتاد و امسال هم حادثه هواپیمای اوکراینی باعث شد باز هم پرونده ما به فراموشی سپرده شود. فقط سؤال ما خانواده‌های آتش‌نشانان پلاسکو این است که تا وقتی به پرونده پلاسکو رسیدگی نشده چطور پرونده‌های دیگر را رسیدگی می کنند.

 

او افزود: در روزهای اول به ما گفتند ۱۴ مقصر در این پرونده شناسایی شده اند اما حالا به ۴ ارگان رسیده که آن هم هنوز به اتهامشان رسیدگی نکرده‌اند.

 

ای کاش پلاسکو جعبه سیاه داشت

این مادر ادامه داد: ما خانواده شهدای پلاسکو می‌گوییم ای کاش پلاسکو هم جعبه سیاه داشت و از کشور دیگری می‌آمدند و به پرونده ما رسیدگی می‌کردند. برایمان عجیب است که چرا تاکنون فرزندان ما شهید محسوب نشده‌اند.

 

ساختمان پلاسکو روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ دچار حریق و ریزش شد که در این حادثه ۱۶ نفر از آتش‌نشانان جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۳۰ نفر مصدوم شدند.

 

 روزنامه ایران  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------