زالی: خروج از تهران باید متوقف شود/از اقدامات قهری استفاده می کنیم اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,زالی
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: پیشنهاد ما این است که خروج از استان تهران به غیر از مواردی که ضرورت دارد باید متوقف شود.

به گزارش مهر، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران: صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دو هزار تخت خوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای تعطیلی ادارات در تهران یا طرحی مشابه قرنطینه در دستور است، بیان کرد: این موضوع در غالب ۱۰ پیشنهاد به ستاد ملی کرونا ارائه شده است که بخشی از آن تعطیلی ادارات در فاصله بین التعطیلین است و سایر موارد که خدمت دکتر نمکی ارسال شده و قرار است در ستاد ملی، مصوبات ستاد استانی مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: ما در تهران قبل از تعطیلی مدارس و ادارات ۱۵ گروه را شناسایی کرده بودیم که این افراد گروه‌های پر خطری بودند که در غالب مرخصی استعلاجی پیش بینی کردیم تا در ادارات حضور پیدا نکنند، به خصوص افراد بالای ۵۰ سال، چراکه جز گروه‌های آسیب پذیر هستند. آنچه که رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کردند افرادی که به هر حال با سایر سازو کارها از قبیل دورکاری در مجموعه اداره‌ها حضور ندارند جزو سنوات مرخصی استحقاقی آنان محسوب نمی‌شود یعنی این فرصت برای آنان فراهم می‌شود که از مجموعه مرخصی ذخیره این افراد کسر نشود.

 

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران: در ادامه تصریح کرد: شب گذشته رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کردند افرادی که با مسئولیت مسئولان ارشد اداره‌ها و مجموعه دستگاه‌های اجرایی به خصوص در استان تهران جزو شیفت‌هایی هستند که در محیط اداره نباید حضور یابند، این جزو سنوات مرخصی استحقاقی آنان محسوب نخواهد شد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: در رابطه با قرنطینه سازی همان طوری که بارها گفته شده، چهار فاز وجود دارد. برای رفتن به فازهای بعدی باید در فازهای ابتدایی اقدامات لازم به کفایت انجام شده باشد. ما اکنون در فاز سوم قرنطینه سازی هستیم که عمدتاً بر کاهش حضور در شهر، توقف اکثر فعالیت‌های غیر ضروری مدنی و حضور افراد به عنوان راهبرد اساسی در منزل ماندن باید دنبال شود. دیروز ما شاهد بودیم که تعدادی از مغازه‌ها که باید تا پایان ۱۵ فروردین تعطیل اعلام می‌شدند، خود سرانه اقدام به بازگشایی کردند که با حضور معاون امنیتی استاندار تهران و همکاری عزیزان در تعزیرات و نیروی انتظامی اقدام به تعطیلی و توقف فعالیت آنان شد.

 

زالی در ادامه با تاکید بر اینکه همکاری مردم در مقابله با کرونا نقش اساسی دارد، گفت: در کنار تمامی اقدامات خود مردم در مقابله با این ویروس نقش اساسی دارند. اقناع مردم راهبرد بسیار مهمی در این زمینه است. ما در روز گذشته که گشتی هوایی در تهران داشتیم متأسفانه دیدیم که برخی از مردم در بوستان‌هایی که فاقد حصار و ورودی بوده مستقر شده و پیک‌نیک برگزار کردند. این نشان می‌دهد که بخشی از مردم اهمیت موضوع را درک نکرده اند.

 

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: شاید لازم باشد در خصوص این گروه از افراد که اقدامات اغنایی و نصیحت اجتماعی بر روی آنان مؤثر واقع نشده، از اقدامات قهری و بازدارنده استفاده کنیم. به عنوان نمونه ما دیروز از مجموعه عزیزان در نیروی انتظامی و تعزیرات استفاده کردیم و به تعطیلی اماکنی پرداختیم که نباید تا ۱۵ فروردین باز می‌شدند جز گروه کسب و کارهای غیر ضروری بودند.

 

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که برای کنترل دور دوم سفرهای نوروزی چه اقداماتی انجام خواهد شد، گفت: پیشنهاد ما این است که با توجه به اینکه در فاز اول سفرهای نوروزی شاهد این بودیم که تعدادی از افراد علی رغم توصیه‌های بهداشتی به سفر رفتند؛ تعطیلی سفرها است. گرچه برخی از استان‌های مقصد عدد قابل توجهی در کاهش مسافر نسبت به سال قبل داشتند اما حتی یک سفر غیرضروری نیز می‌تواند خطر آفرین باشد و به صورت تصاعدی آمار را افزایش دهد. در خصوص فاز دوم سفرها پیشنهاد ما تعطیلی سفرها است. پیشنهاد ما این است که خروج از استان تهران به غیر از مواردی که ضرورت دارد باید متوقف شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------