آخرین اخبار ورزشی


کریم باقری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پاسخ کریم باقری به شایعات پایان کار در تیم ملی و حضور در پرسپولیس

مربی پرسپولیس با اشاره به اینکه اولویت او در حال حاضر با توجه به قراردادش، پرسپولیس است. به گزارش ورزش سه، کریم باقری با…

ژستد: پنالتی دربی، پنالتی‌تر از بازی مس بود/ یامگا: پرسپولیس و سپاهان جدی ترین رقبای ما هستندژستد،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
رودی ژستد می گوید با وجود همه حرف‌ها و هجمه‌ها علیه ایران، وقتی به ایران می‌آیید، با یک سورپرایز مواجه می‌شوید چرا که ایران کشور زیبایی است.

به گزارش ورزش سه، رودی ژستد و کوین یامگا که متولد فرانسه هستند، در دیدار برابر مس رفسنجان از عوامل پیروزی تیمشان بودند. یامگا که به پنالتی زن نخست تیمش تبدیل شده، تاکنون 6 بار برای استقلال موفق به گلزنی شده است. ژستد نیز با زدن یک گل، دادن 2 پاس گل و گرفتن یک خطای پنالتی، از بازیکنان موثر در تیم مجیدی است.

 

این دو بازیکن مهمان برنامه فوتبال برتر بودند و به سوالات محمدحسین میثاقی پاسخ دادند. رودی ژستد صحبت هایش را در رابطه با وضعیت استقلال اینگونه آغاز کرد: در حال حاضر در صدرجدول هستیم و این نشان می دهد که عملکرد خوبی داشته ایم. هر روز وضعیت ما بهتر می شود و باید اطمینان حاصل کنیم که همیشه در بالای جدول باشیم و باید همیشه روی نفرات نیمکت نشین حساب کنیم.

 

* تغییر چهره و خوشحالی های بعد از گل نسبت به سال های گذشته؟
 این چهره من با موهای بلند یادآور روزهای خوبم در لیگ برتر انگلیس و خاطرات خوب است. باید امیدوارانه به جلو نگاه کنیم و من دوست دارم پیشرفت کنم. ما یک تیم هستیم و باید خوب کار کنیم امیدوارم در روزهای آینده هم عملکرد خوبی داشته باشم.

 

* مکان تولد شما 400 کیلومتر با هم فاصله دارد. فکرش را می کردید اینگونه در یک کشور دیگر هم تیمی شوید؟
خودتان می دانید که فرانسه کشور خیلی کوچکی است. از قسمت بالا تا پایین این کشور تنها یک ساعت طول می کشد. همه چیز دست به دست هم داد تا ما را در این باشگاه به هم رساند.

 

* در جاهای مختلفی با سبک فیزیکی و درگیرانه ای بازی کردی و پس از چند تغییر و حضور در چند باشگاه به استقلال آمدی. چه شد که این پیشنهاد را قبول کردی؟

باید خودتان را با فوتبال سازگار کنید. در انگلیس مسابقات فیزیکی داشتم ولی در ایران داوران یک مقدار متفاوت کار می‌کنند و در اینجا نیز باید خودتان را با این سیستم سازگار کنید. قبل از اینکه به استقلال بیایم، در یونان بازی کردم و وقتی پیشنهاد استقلال آمد، می‌دانستم که یک تیم با پرستیژ بالا است و هیچ تاملی نکردم. با چند نفر از دوستانم حرف زدم که همیشه صحبت‌های خوبی درباره باشگاه استقلال می‌گفتند و دوست داشتم به این باشگاه بیایم.

 

* درباره داوری‌ها صحبت می‌کنی؟ انگار هر برخوردی با بازیکنان حریف  را خطا می‌گیرند و باعث عصبانیت تو می شود.
بازی‌های زیادی پیش روی ماست که دوست دارم در این باره سکوت کنم. در هر کشوری داوری متفاوت است و من هم باید با این سیستم(داوری ایران) خودم را وفق بدهم. در انگلیس شما می‌توانید با داور صحبت کنید ولی با این وجود باید خودم را با این وضعیت همراه کنم چون روش کار داوری در ایران متفاوت است.

 

* تحصیلات شما در چه رشته ای است؟
من مانند ایران تا کلاس یازدهم درس خواندم و در 18 سالگی به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شدم و سعی کردم که زندگی حرفه ای داشته باشم ولی همیشه این را خواسته ام تا از حاشیه ها به دور باشم و روی فوتبال تمرکز کنم.

 

* هواداران فوتبال در ایران را طی حضور در تمرینات و سفر به شهرهای دیگر چگونه دیدید؟ 
ژستد: به صراحت بگویم که دل ما برای همه تماشاگران تنگ شده است. آنها باید به ورزشگاه بیایند تا شور و نشاط را چند برابر کنند. تمام تماشاگران همیشه پشت سر تیم بوده اند و حمایت کرده اند چه در بازی های داخل خانه و چه در سفرهای خارج از خانه. ما به عنوان نماینده اینجاییم تا از باشگاه حمایت کنیم. همیشه سعی کرده اند تا شور و هیجان به بازی ها بیاورند و ما همیشه حس کرده ایم که تماشاگران پشت تیم بوده اند.

 

* در صفحات شخصی خود از هواداران تصاویری را منتشر کرده اید. این را حس کرده اید که روابط هواداران و باشگاه ها نزدیک است؟
من قبلا این تجربه را داشته ام که تماشاگران و هواداران خیلی به بازیکنان و باشگاه ها نزدیک بوده اند ولی این قضیه در ایران دوچندان شده است. بازیکنان نیز سعی می کنند بهترین عملکردشان را نشان دهند. هواداران همیشه سعی کرده اند که در روزهای خوب و بد کنار تیم باشند و سعی در بهتر کردن وضعیت تیم داشته اند.

 

* خوشحالی گل خاصی انجام می‌دهی؟ قبلا پشتک می‌زدی.
بستگی به شرایط و احساس من دارد. آن زمانی که جوان بودم، حرکاتی را انجام می‌دادم ولی الان آن ریسک‌ها را نمی‌کنم. باید اول گل بزنم و بعد راجع به آن (پشتک زدن) فکر می‌کنم.

 

* سرمربی (فرهاد مجیدی) همیشه می گوید که وظایفت را به خوبی انجام می دهی.
من از حمایت سرمربی برخوردار هستم. وقتی به‌عنوان مهاجم کار می‌کنی، بعضی روزها خوب و گاهی اوقات بد هستی ولی همیشه سعی کردم متفاوت کار کنم. وقتی پنالتی می‌گیرم یا گل می‌زنم، برای تیم خودم خوشحال می‌شوم ولی شخصا دوست دارم برای این باشگاه گل بزنم. فصل هنوز تمام نشده و راه زیادی داریم. این اعتماد به نفس را دارم که می‌توانم گل بزنم. مدافعان آب را می‌آورند، هافبک‌ها آن را جلو می‌آورند و این وظیفه مهاجمان است که آب را داخل دروازه بریزند!

 

* قصد پنالتی زدن نداری؟
این تصمیم من نیست ولی خیلی دوست دارم پنالتی بزنم. پیش از آمدن من، کوین یامگا پنالتی ها را می زد و به این تصمیم احترام می گذارم. اگر روزی کوین در بازی نبود، دوست دارم این شانس را امتحان کنم و پنالتی را بزنم.

 

*  چقدر شانس دارید که تا آخر فصل در صدر جدول بمانید؟
باید بگویم که تیم های خیلی قوی در این لیگ داریم از جمله پرسپولیس و سپاهان. با تمام وجود باید تلاش کنیم که رتبه نخست جدول را حفظ کنیم. کادرفنی ما خیلی خوب کار می کند. آنها روز قبل از بازی تمام موارد راجع به تیم حریف را به ما می گویند و دوست داریم که با عملکرد خوب به بازی ها ادامه دهیم.

 

* جدی ترین رقیب شما برای قهرمانی چه تیمی است؟
سپاهان فوتبال خیلی خوبی را بازی می کند. پرسپولیس نیز همینطور و فکر می کنم تا آخر فصل با این تیم ها رقابت داریم.

 

* در دربی یک صحنه جنجالی داشتی. برخی از کارشناسان نظرات مختلفی داشتند. 
به نظر من هر دو صحنه پنالتی بود. در بازی با پرسپولیس واقعا خطای پنالتی بود. خطای دوم برابر مس، بازیکن من را از پشت گرفته بود و حتی اگر VAR هم بود، هر دو صحنه را پنالتی می گرفتند ولی داوران 2 تصمیم متفاوت گرفتند و من باید آن را قبول می کردم. صحنه خطای بازی با پرسپولیس پنالتی تر بود. 

 

* در کشور بنین نیز یک موسسه خیریه دارید.
خواستیم جایی را برای دختران و فرزندان کوچک درست کنیم تا از آنها مراقبت کنند تا جایی که بتوانند از خودشان نگهداری کنند و مراقب خودشان باشند. همیشه سعی داشته ایم در محیط امن و آرامی زندگی کنند. پروسه زیادی داشته است و به دلیل شرایط کرونایی سعی کرده ایم جای خوبی را برای آنها درست کنیم و در مسیر درستی پیش می رود. خیلی خوشحالم و از شما ممنونم که این را در برنامه مطرح کردید. خیلی برایم اهمیت داشت.

 

* خانواده‌ات در ایران در شرایط خوبی هستند؟
خانواده من اکنون در ایران هستند و برای اولین بار که به ایران سفر کردم، آنها نیز با من آمدند و دوست دارم خانواده ام همیشه کنارم باشند. باشگاه به نحو احسن با ما رفتار کرده و شرایط خوبی داریم. ایران کشور خیلی زیبایی است ولی با وجود همه حرف‌ها و هجمه‌ها علیه ایران، وقتی به ایران می‌آیید، با یک سورپرایز مواجه می‌شوید که در ایران شرایط متفاوت است.

 

* چه نوع غذای ایرانی دوست دارید؟
وقتی بیرون می روم، همیشه سعی کرده ام چیزهای جدیدی را تست کنم، جوجه و پلو بخورم و شیشلیک نیز خوب بود. بچه ها برگر دوست دارند.

 

***

 

یامگا: پرسپولیس و سپاهان جدی ترین رقبای ما هستند

کوین یامگا بازیکن فرانسوی استقلال و بهترین گلزن این تیم در لیگ برتر می گوید دوست داریم این وضعیت کنونی تیم را تا آخر فصل حفظ کنند.

 

ژستد و یامگا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

آرتور کوین یامگا بازیکنی است که پس از گذشته یک هفته از رقابت های لیگ برتر به ایران آمد و برابر ذوب آهن نیز موفق به دبل شد. بازیکن سابق تیم وایله بولد کلاب دانمارک و هم تیمی سعید عزت اللهی که ترجیح داد راهی ایران شده و پیراهن استقلال را بر تن کند.

 

یامگا دوشنبه شب مهمان برنامه فوتبال برتر بود. او که به همراه دیگر خارجی آبی ها یعنی رودی ژستد برابر سوالات محمدحسین میثاقی قرار گرفته بود، صحبت هایش را درخصوص حضور در استقلال و ایران اینگونه آغاز کرد:

 

«در استقلال وضعیت خیلی خوبی دارم. با آغوش باز من را قبول کردند و به این تیم آوردند و تا به امروز نیز عملکرد خیلی خوبی داشته ایم. ما در صدر جدول هستیم و دوست داریم این وضعیت را تا آخر فصل حفظ و ادامه دهیم.»

 

* مکان تولد شما و رودی ژستد 400 کیلومتر با هم فاصله دارد. همدیگر را می شناختید؟
نه ما همدیگر را نمی شناختیم و دوست هم نبودیم. درباره او شنیده بودم و ایشان را در ایران ملاقات کردم.

 

* پس از اینکه پیشنهاد استقلال رسید، چه بررسی‌هایی انجام دادی و چه مشورت‌هایی گرفتی؟
من در لیگ دانمارک بازی می‌کردم و زمانی که در این کشور بودم، شرایط مناسبی وجود نداشت و وقتی پیشنهاد استقلال آمد، با ایجنت و چند نفر از دوستانم صحبت کردم که همه آنها از استقلال تعریف کردند. چند بازی از استقلال هم دیدم و موارد خوبی شنیدم و متوجه شدم که باشگاه بزرگی است. فرصت خوبی برای خودم در استقلال دیدم و به این تیم آمدم.

 

* با سعید عزت‌اللهی در وایله دانمارک و با مهرداد محمدی در آوس پرتغال هم‌بازی بودی...
با مهرداد همبازی بودم. پسر خیلی خوبی است که همه او را دوست داشتند. همیشه بامزه بود، شوخی می‌کرد و سعی داشت همه را بخنداند. خیلی با نمک است. با هم پلی‌استیشن بازی می‌کردیم.

 

* در کدام پست تخصص داری؟ وینگر، مهاجم یا...
اگر بخواهم راحت صحبت کنم، باید بگویم که من در همه پست‌ها بازی کردم و دوست دارم در هر جایی مربی صلاح بداند و بگذارد، بازی کنم و بهترین عملکردم را داشته باشم. می‌توانم به‌عنوان مدافع، وینگر و مهاجم بازی کنم، اما تنها پُستی که دوست ندارم به بازی بروم، دروازه‌بان است.

 

* درباره مصدومیتی که در اولین بازی برای استقلال داشتی صحبت کن.
در اولین مسابقه، آسیب دیدم و اولین گلم را هم زدم (با خنده). هنوز جای آن مصدومیت که در دیدار با ذوب‌آهن اتفاق افتاد، روی سرم هست.

 

* هواداران فوتبال در ایران را طی حضور در تمرینات و سفر به شهرهای دیگر چگونه دیدید؟ 
قبل از آمدن به این باشگاه، از بیشتر طرفداران پیغام هایی را دریافت می کردم. همیشه کنار ما بوده اند و ما را حمایت کرده اند. در بازی های خارج از خانه پیش ما می آیند و آنها را می بینیم ولی به دلیل شرایط کرونایی توانایی حضور در ورزشگاه را ندارند. خیلی خوشحال می شویم که این شرایط بهتر شود و تماشاگران وارد استادیوم شوند.

 

* مقابل تیم‌های مختلفی بازی کردی. کدام یک را قوی‌تر دیدی؟
مقابل تمام تیم‌ها تلاش خودمان را انجام می‌دهیم و باید این شرایط را تا پایان فصل حفظ کنیم ولی تا به امروز مقابل حریفان خوبی بازی کردیم. به صراحت می‌گویم سپاهان و پرسپولیس تیم‌های خوبی بودند که در تلاش برای رسیدن به قهرمانی هستند.

 

* خوشحالی گلی که مقابل مس رفسنجان انجام دادی، چه معنایی داشت؟
اولین حرف اسم مادرم را نشان دادم.

 

* چه اتفاقی افتاد که پنالتی‌زن اول استقلال شدی؟
در جلسات تمرینی این تصمیم گرفته شد. در باشگاه قبلی پنالتی نزدم ولی خیلی تمرین کردم که پنالتی را بزنم. هیچ‌وقت زدن پنالتی‌ها ساده نبوده و باید به خودت اعتماد داشته باشی. در طول تاریخ هم دیدید که بازیکنان خیلی بزرگی پنالتی‌ها را خراب کرده‌اند.

 

* چطور می‌شود تا پنالتی‌ها را به رودی می‌دهی؟
ژستد در زمان سکوت یامگا: اگر یک روز کوین نبود، دوست دارم پنالتی زدن را امتحان کنم و ضربات پنالتی را بزنم.

 

* نظر خانواده شما درباره ایران چگونه است؟ از شرایط راضی هستید؟
همیشه به خانواده ام گفته ام که ایران کشور خیلی خوبی است. ولی متأسفانه به دلیل شرایط کرونایی مرزها بسته است ولی به محض باز شدن مرزها دوست دارم آنها را به ایران بیاورم و مطمئنم از اینجا خوششان می آید.

 

* معمولا چه زمانی می خوابید؟
من معمولا ساعت 10 یا 10 و نیم می خوابم.

 

* چه نوع غذای ایرانی دوست دارید؟
بهترین غذای ایرانی که خورده ام شیشلیک است. تاکنون غذاهای محدودی را تجربه کرده ام.

 

در بخش پایانی این برنامه یامگا درباره اینکه به چه زبانی قادر به صحبت است، با گفتن سلام چطوری، توانست اعداد یک تا 10 را به فارسی بشمارد که با استقبال و تشویق میثاقی و عوامل حاضر در استودیو مواجه شد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------