آخرین اخبار ورزشی

رونالدو و پرز،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

واکنش عجیب پرز به درخواست هوادار رئال بازگشت کریستیانو رونالدو

فلورنتینو پرز پاسخ عجیبی به درخواست یک هوادار داد. به گزارش خبرآنلاین، "کریستیانو رونالدو" فوق‌ستاره پرتغالی منچستریونایتد…

واکنش معاون وزیر ورزش به اتفاقات مجمع عمومی فدراسیون کشتی: متاسفم که یک رییس فدراسیون با چنین ادبیاتی با بزرگتر سنی خود حرف می‌زندپولادگر،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: باید پشتیبان همه فدراسیونها باشم نه یک فدراسیون خاص.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، پولادگر با اشاره به اتفاقات مجمع عمومی فدراسیون کشتی گفت: نمی‌خواهم به این بحث ورود کنم، چون اخبار مجمع به اندازه کافی در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده، اما نمی‌توان بارفتار و حرفهای خارج از عرف، ادعای مطالبه‌گری داشت. کاری به جایگاه اداری‌ام ندارم، اما واقعا متاسفم که یک رییس فدراسیون با چنین ادبیاتی با بزرگتر سنی خود حرف می‌زند و بعد مدعی شود که دنبال حق خود است. اگر چنین فرهنگ و ادبیاتی باب شود، باید فاتحه ورزش را خواند!

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در ادامه گفت: در بحث تخصیص و توزیع بودجه فدراسیون های ورزشی، حساب دو دو تا چهار است. همه چیز شفاف و واضح است. ما یک بودجه مشخص ورزش قهرمانی داریم که باید به 50 فدراسیون ورزشی تخصیص بدهیم. این نمی شود که به یک فدراسیون بیشترین بودجه را بدهیم و یک فدراسیون را اصلا نبینیم. اینکه سهم سایر فدراسیونها را برای فدراسیون خودمان بخواهیم اسمش مطالبه‌گری و حق طلبی نیست، بی عدالتی است.

 

پولادگر با تاکید بر اینکه کشتی ورزش ملی و مدال آور کشور ماست، گفت: اصلا بخاطر همین ویژگی بیشترین بودجه به این فدراسیون اختصاص یافته است. چه کسی می‌تواند منکر افتخارآفرینی جامعه کشتی شود، اما مگر رشته‌های دیگر فعالیتی ندارند، مدالی کسب نمی کنند؟ تیراندازی در حال حاضر یکی از رشته‌های مدال‌آور ورزش کشورمان است. این رشته برای اولین بار در المپیک توکیو همانند کشتی به یک طلا دست یافت و در سالهای اخیر حضور موفقی در مسابقات قاره ای و جهانی چه در بخش بانوان و چه بخش آقایان داشته؛ آیا می توان بودجه ای برای این فدراسیون در نظر نگرفت؟

 

کاراته در اولین حضور المپیکی اش طلا گرفت و سه دوره متوالی قهرمان جهان شده، موفقیتی که کمتر کشوری موفق به انجام آن شده، رشته‌ای که یکی از پرجمعیت‌ترین رشته‌های ورزشی کشورمان است و در بازیهای آسیایی سهم زیادی از مدالهای کاروان ورزشی ایران را داشته، آیا بودجه‌اش باید 10درصد کشتی باشد؟

 

وی افزود: والیبال که همین چند روز پیش توانست در لیگ جهانی تیم ملی امریکا که قدرت برتر والیبال جهان است و سه دوره قهرمان المپیک شده را سه بر صفر شکست دهد و دل ملت را شاد کند، با بودجه در نظر گرفته شده، حتی نمی‌توانست هزینه های همین مسابقات لیگ جهانی را پوشش دهد. مگر والیبال در ده پانزده سال اخیر کم افتخار کسب کرده است که نادیده گرفته شود؟

 

فدراسیون ناشنوایان که اردیبهشت ماه با 14 طلا 12 نقره و 14 برنز تاریخ سازی کرد و برای اولین بار با این تعداد مدال در جایگاه سوم جدول رده بندی مدالها قرار گرفت باید بودجه صفر داشته باشد؟

 

روز گذشته تیم ملی شش نفره بانوان تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی به 3 طلا 2 نقره و یک برنز دست یافت که نتیجه درخورتوجه ای است.

 

موفقیت های هندبال آقایان و بانوان ایران چه سالنی و چه ساحلی در ماههای اخیر زبانزد بوده است. هندبالیست ها برای اولین بار به مدال جهانی دست یافتند.

 

حرکت رو به رشد قایقرانی که با 25 مدال رنگارنگ و قهرمانی آسیا همراه بود، قابل چشم پوشی نیست. درخشش قهرمانان سنگنوردی در یکسال گذشته و کسب نشان های طلا که برای اولین بدست آمد، اهمیت زیادی دارد اما متاسفانه کمتر به چشم آمد. نباید ورزش کشور را فقط در کشتی ببینیم و زیاده خواهی کنیم، این ظلم به سایر رشته‌هاست. شکی نیست که کشتی ورزش اول ایران است، اما همه ورزش نیست.

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در خصوص کمک 285 میلیارد تومانی مجلس شورای اسلامی و نحوه توزیع آن گفت: دوستان در کمیسیون فرهنگی مجلس چون دغدغه ورزش را دارند، با نگاه ویژه شان این اعتبار را از تبصره 14 برای 27 فدراسیون ورزشی در نظر گرفتند که واقعا جای تقدیر دارد. در کنار این، وزارت ورزش و جوانان هم بودجه ای معادل 270 میلیارد تومان برای بخش قهرمانی در نظر گرفته که مجموع این دو مبلغ، کل اعتبارات فدراسیون های ورزشی در سال 1401 است که بر اساس کار کارشناسی به فدراسیونها تخصیص پیدا می کند. اگر در تبصره 14 بودجه ای که برای یک فدراسیون در نظر گرفته شده، متناسب با فعالیت و عملکردش نباشد، از محل اعتبارات ورزش قهرمانی و بر اساس تفاهم نامه مالی کمک خواهد شد. برای مثال برای فدراسیون بسکتبال از محل تبصره 14 مبلغ 5 میلیارد در نظر گرفته شده که در تفاهم نامه مالی برای جبران بخشی از هزینه هایشان به این فدراسیون کمک خواهد شد.

 

پولادگر در ادامه اظهار داشت: فدراسیون‌های اسکواش، اسکی، اسکیت، انجمن های ورزشی، بدنسازی، بدمینتون، بوکس، بولینگ بیلیارد، تیراندازی، چوگان، شطرنج، شمشیربازی، کبدی، کوهنوردی، گلف، اتومبیلرانی، بیماران خاص، ناشنوایان، سه گانه و نجات غریق 20 فدراسیونی هستند که در تبصره 14 هیچ بودجه ای برای آنها در نظر گرفته نشده که باید از اعتبارات ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تامین شود. البته تفاوتی نمی کند که بودجه فدراسیون‌ها از کدام محل تامین می شود، چون منبع تزریق بودجه از یک سازمان است، مهم این است که همه فدراسیونها دیده شوند و تخصیص بودجه بر مبنای عدالت باشد.

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در خاتمه حرفهایش گفت: خواهشم این است که فدراسیونها فقط به جیب دولت نگاه نکنند و از ظرفیتهای خود برای جذب کمک‌های مالی بهره بگیرند. والیبال می تواند الگوی خوبی باشد که از ظرفیت های رشته خود بنحو مطلوب استفاده می کند و نگاه چندانی به کمک های دولتی ندارد.

 

 ***

 

واکنش حراست وزارت ورزش به حواشی مجمع فدراسیون کشتی؛ تراژدی و زیاده‌خواهی بود

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان با اشاره به حاشیه‌های مجمع عمومی فدراسیون کشتی، رفتارها و برخوردهای این مجمع را محکوم کرد.

 

مجید شهیدی با انتقاد از برخوردهای  صورت گرفته با معاون ورزش قهرمانی این وزارتخانه از سوی علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در مجمع عمومی فدراسیون کشتی در روز شنبه، 4 تیر ماه گفت: اخلاق بالاترین ارزش را در مدیریت سازمانی و برخوردهای فردی دارد. متأسفانه رفتارها و برخوردهایی که در مجمع فدراسیون کشتی صورت گرفت کمتر بویی از اخلاق و رفتارهای اخلاق‌مدارانه داشت و قطعاً محکوم است.

 

وی افزود: اینکه رئیس جوان یک فدراسیون ورزشی بدون در نظر گرفتن شأن و جایگاه سازمانی و سن افراد با لفاظی باعث شود که ارزش‌های اخلاقی زیر سؤال برود، قطعاً شایسته مدیریت ورزشی در جمهوری اسلامی ایران نیست. متأسفانه آنچه رخ داده، به معنی واقعی کلمه تراژدی و زیاده‌خواهی است که بدون تکیه بر رفتار و منش پهلوانی و تنها با هدف تحت فشار قراردادن برای رسیدن به هدف آن هم به وسیله هر ابزاری انجام شده است؛ موضوعی که تاکنون در ورزش کشور سابقه نداشته و قطعا نکوهیده است.

 

شهیدی ادامه داد: آقای دبیر باید بداند که توجه به اخلاق و ارز‌ش‌های اخلاقی از مهمترین فاکتورهای مدیریتی در هر دولتی و خصوصاً دولت مردمی سیزدهم است. اینکه رئیس فدراسیون کشتی که همواره جلودار فرهنگ انسانی و اسلامی و منش پهلوانی بوده است، این‌گونه و بدون توجه به سن و سال آقای پولادگر به عنوان معاون وزیر ورزش رفتار و گفتار کرده، از نگاه ما قطعاً یک بی‌احترامی است و آقای دبیر باید حداقل در فاکتورهای فردی و اخلاقی پاسخگوی بی‌احترامی انجام شده باشد.

 

مدیرکل حراست وزارت ورزش با تأکید بر اینکه باید اخلاق بیش از هر چیزی در رفتار مدیران ورزشی ظهور و بروز داشته باشد، گفت: متأسفانه سطح رفتارهای انجام شده توجیه و دفاعی را برنمی‌تابد و امیدوارم که علیرضا دبیر به گونه‌ای در صدد جبران این اتفاق تلخ باشد تا حداقل به عنوان رئیس  یک فدراسیون ورزشی پهلوان‌پرور نشان داده باشد که برای او هم اخلاق مهمتر از هر موضوع و چالش مدیریتی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------