قیمت بازیکنان داخلی کاهش نمی‌یابد بازیکنان داخلی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
یک مربی فوتبال اعتقاد دارد وضع قانون جدید برای جذب بازیکنان خارجی تاثیری در کاهش قیمت بازیکنان داخلی ندارد. 

به گزارش ایسنا، با اتمام لیگ برتر بیست‌ودوم، فدراسیون فوتبال به دنبال افزایش استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا، با افزایش سهمیه خارجی‌ها در لیگ برتر ایران موافقت کرد. از این پس هر تیم می‌تواند به جای ۴ بازیکن خارجی (یک بازیکن باید آسیایی باشد) از ۷ بازیکن خارجی (یک بازیکن آسیایی) استفاده کند.

 

خارجی‌های بی‌کیفیت بیشتر از باکیفیت‌ها

جواد منافی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که چقدر با افزایش بازیکنان خارجی در لیگ برتر موافق هستید؟ اظهار کرد: اگر بازیکن خارجی باکیفیت وارد لیگ شود نه تنها به فوتبال ما کمک می‌کند حتی در افزایش سطح بازیکنان داخلی نیز تاثیرگذار خواهد بود. متاسفانه طی سال‌های گذشته تعداد بازیکنان بی‌کیفیت در لیگ بیشتر از بازیکنان باکیفیت بوده که هیچ کمکی به فوتبال نمی‌کند. در حالی که در لیگ‌های دیگر همچون امارات، قطر یا عربستان بازیکنان باکیفیت خارجی زیادی در فوتبال دارند.

 

وی گفت: در لیگ امسال شاهد حضور بازیکنان خوب خارجی بودیم اما آن طور که توقع داشتیم انتظارات را برآورده نکردند.

 

چطور جلوی پرونده‌های خارجی را بگیریم؟

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که به نظر شما با افزایش تعداد خارجی‌ها تعداد پرونده‌های مالی در فیفا افزایش می‌یابد و در این صورت چه راه‌هایی برای کنترل بدهی مالی تیم‌ها می توان در نظر گرفت؟ خاطرنشان کرد: در این زمینه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نقش اساسی را برعهده دارند. بازیکنان خارجی قبل از ورود به لیگ باید از یک‌سری فیلترها عبور کنند و در تیم‌های ملی آن کشور و لیگ‌های معتبر بازی کرده باشند تا مجوز بازی در لیگ ایران را داشته باشند. این‌ها مسائلی هستند که باید با نظارت سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال صورت بگیرد تا هر بازیکن بی‌کیفیتی وارد فوتبال نشود.

 

منافی ادامه داد: اگر بازیکنان خارجی با عبور از یکسری فیلترها وارد فوتبال شوند و در هر شرایطی اقدام به جذب بازیکن خارجی نکنیم قطعا حضور آنها در ارتقای کیفیت لیگ تاثیرگذار خواهد بود و حتی باعث افزایش سطح کیفی بازیکنان داخلی نیز می‌شود.

 

خارجی‌ها جلوی تورم قیمت داخلی‌ها را می‌گیرند؟

وی در پاسخ به این پرسش که با افزایش تعداد بازیکنان خارجی به ۷ بازیکن ممکن است سطح بازیکنان افت و یا بالاتر برود؟ اظهار کرد: فکر نمی‌کنم ربطی به این موضوع داشته باشد، هر بازیکنی برحسب این که بازیکن داخلی یا بین‌المللی باشد قیمت خود را دارد و ارتباطی به افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیگ ندارد.

 

منافی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری برای جلوگیری از ورود بازیکنان کم کیفیت به فوتبال پیشنهاد می‌کنید؟ گفت: اگر در این زمینه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نظارت دقیق و خوبی بر جذب بازیکنان خارجی داشته باشند و قوانینی در نظر بگیرند که بازیکنان خارجی قبل از عقد قرارداد از یک‌سری فیلترها عبور کرده باشند و پیشینه حضور در لیگ‌های معتبر دنیا و تیم ملی کشور مربوطه را داشته باشند قطعا حضور آنها نه تنها در ارتقای سطح لیگ تاثیرگذار خواهد بود بلکه از ورود بازیکنان کم کیفیت به فوتبال نیز جلوگیری می‌کند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------