ویلموتس، کی‌روش نمی‌شود / یک قرارداد سفت و سخت اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,فدراسیون فوتبال

 

فدراسیون فوتبال قرارداد سفت و سختی را برای همکاری با ویلموتس طراحی کرده تا شاید ماجراهای کارلوس کی‌روش تکرار نشود. آیا این قرارداد ضمانت اجرا هم خواهد داشت؟ 

 

در هفته های اخیر فدراسیون فوتبال تلاش هایی در راستای جذب مربی خارجی داشته که ظاهرا به سرانجام خواهد رسید و مارک ویلموتس به زودی باب همکاری با فوتبال ایران را باز خواهد کرد. فدراسیون فوتبال که از دو هفته پیش با این مربی به توافق اولیه رسیده بندهایی در قرارداد سرمربی جدید تیم ملی گنجانده تا ماجرای کارلوس کی‌روش با فوتبال ایران تکرار نشود. در زمان مربیگری کی‌روش، بسیاری از توافقات زیر پا گذشته شد و سرمربی سابقه تیم ملی بی توجه به امضایی که در قرارداد اولیه با فدراسیون فوتبال داده بود تصمیم هایی اتخاذ کرد که غالب آن ها با توافق های اولیه در تضاد بود.

 

برای مثال فدراسیون فوتبال از کی‌روش خواسته بود 2 دستیار ایرانی در کنار خودش قرار دهد تا علاوه بر فعالیت مربیان جوان ایران در کنار او و کسب تجربه چنانچه در آینده ضرورت یافت از همان افراد به عنوان سرمربی بهره گرفته شود اما کی‌روش در تمام طول دوران مربیگری خود در فوتبال ایران نتوانست با مربیان ایرانی همکاری کند و عموما این مربیان در اندک زمانی از کادرفنی تیم ملی جدا می‌شدند. در قراردادی که فدراسیون فوتبال برای همکاری با ویلموتس نوشته، تاکید شده که حداقل از 2 دستیار ایرانی بهره گرفته شود.

 

مسئله دیگری که در زمان مربیگری کی‌روش همواره زیر پا گذاشته شد قراردادهایی بود که سرمربی سابق با برخی شرکت ها منعقد و مبالغی را هم دریافت کرد. برای مثال کی‌روش بی آنکه فدراسیون فوتبال را در جریان اقدام هایش قرار دهد با یکی از بانک های داخلی قرارداد و رقمی میلیاردی را دریافت کرد. به موازات آن کی‌روش از شرکت آل اشپورت نیز 100هزار دلار دریافت کرده بود که این اقدام هم خودسرانه و در راستای توافق های اولیه نبود. در قراردادی که برای ویلموتس پیش نویس شده به همه این نکات اشاره شده و قرار است این مربی حق همکاری با اسپانسرها را نداشته باشد و راسا اقدام به کار تبلیغاتی نکند وهمه این اقدام ها باید در راستای قرارداد و با همکاری و آگاهی فدراسیون فوتبال باشد. دیگر مسائلی که در قرارداد ویلموتس به آن تاکید شده استفاده از مدیر رسانه ای ایرانی است. این حساسیت نیز ناشی از اقدام های خودسرانه ای بود که کی‌روش در زمان مربیگری اش انجام داد و بی توجه به ظرفیت های داخلی حتی در مقطعی از مدیررسانه ای خارجی بهره گرفت که این نیز مغایر با توافق های اولیه بود.

 

البته موارد بسیاری از قرارداد دو طرف لحاظ شده تا شاید اتفاقاتی که در زمان کارلوس کی‌روش رخ داد و موجبات اعترض های عمومی را فراهم کرد، دیگر تکرار نشود و دو طرف در فضایی مسالمت آمیز و عاری تنش ها به همکاری ادامه دهند. البته اینکه قراردادی که ویلموتس با فدراسیون فوتبال امضاء می‌کند تا چه اندازه ضمانت اجرایی دارد و به آن عمل می‌شود از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

 ایران  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------