محل هزینه کرد قرض ۵۸۰ هزار درهمی استقلال مشخص شد؛ پای «شیخ» در میان است!باشگاه استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
مدیران وقت استقلال ابتدای سال ۹۹ مبلغی را به عنوان قرض به صورت درهم از یک فرد دریافت کرده بودند که بازپرداخت آن این باشگاه را دچار مشکل کرده است. 

به گزارش مهر، اخیراً اسنادی مربوط به باشگاه استقلال منتشر شد مبنی بر قرض گرفتن مبلغ ۵۸۰ هزار درهم از فردی به نام «احمدی» توسط احمد سعادتمند در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۹ که بابت ضمانت بازگشت این پول، علاوه بر انعقاد یک قرارداد بین باشگاه و فرد قرض دهنده، یک برگ چک از سوی «رضا شعبانی» مشاور وقت سعادتمند به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال در اختیار فرد قرض دهنده قرار می‌گیرد که پشت این چک به عنوان ضمانت از سوی احمد سعادتمند و مهدی نوروزی (معاون اقتصادی وقت باشگاه) امضا می‌شود.

 

بر اساس قرارداد مزبور، باشگاه استقلال موظف می‌شود طی مدت یک ماه اصل مبلغ را بازگرداند در غیر این صورت به ازای هر روز دیرکرد، مبلغ ۱,۰۰۰ درهم به عنوان غرامت به فرد قرض دهنده داده شود.

 

این چک در موعد مقرر نقد نمی‌شود و فرد قرض دهنده چک را به اجرا گذاشته و با استناد به قراردادی که داشت، باشگاه را با حکم دادگاه به مبلغ ۸۸۸ هزار درهم بدهکار می‌کند.

 

پیگیری‌های خبرنگار مهر در این خصوص مشخص کرد در همان زمان مبلغ ۸۵۲,۳۹۰ درهم امارات از سوی باشگاه استقلال به حساب شیخ دیاباته در امارات واریز شده که این مبلغی از بدهی‌های باشگاه به نامبرده بود تا به واسطه دریافت این مبلغ برای ادامه همکاری به تهران بازگردد. واریز این مبلغ از ۳۱ اردیبهشت سال قبل به حساب دیاباته آغاز شد؛ که این تاریخ با تاریخ دریافت پول از فرد مزبور تقریباً تطابق دارد.

 

شیخ دیاباته با عنوان آقای گلی فصل نوزدهم تهران را ترک کرده بود و این امکان برای او وجود داشت که به دلیل مطالباتش فسخ قرارداد کرده و از این تیم جدا شود. مدیران وقت باشگاه استقلال که منابع مالی مناسبی برای پرداخت مطالبات این بازیکن نداشتند، با این فرد که از سوی یکی از حامیان مالی قبلی باشگاه معرفی شده بود ناچار به عقد این قرارداد شدند تا در آن مقطع امکان فسخ را از دیاباته سلب نمایند.

 

مدیران وقت باشگاه استقلال مبلغ ۵۸۰ هزار درهم از این فرد قرض می‌کنند و مابقی مبلغ را هم از منابع دیگر تهیه کرده و مطالبات فصل نوزدهم بهترین گلزن خود را پرداخت کردند.

 

این مبلغ از طریق یکی از صرافی‌ها معتبر ایرانی در دبی و به صورت پارت پارت به حساب دیاباته واریز شده است که بخشی از اسناد مربوط به این واریزی در زیر منتشر شده و بخشی دیگر از اسناد مربوطه که به رویت خبرنگار مهر رسیده، نزد ما محفوظ می‌ماند.

 

باشگاه استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی