کاراته المپیک توکیو ۲۰۲۰/ درخشش عباسعلی با کسب دومین پیروزی کاراته بانوان  ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

نماینده وزن ۶۱+ کیلوگرم کاراته بانوان ایران به دو پیروزی و یک باخت دست یافت و در آخرین مبارزه مرحله گروهی به مصاف حریفی از چین می‌رود.   

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های روز پایانی کاراته در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حمیده عباسعلی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان در گروه B وزن مثبت ۶۱ کیلوگرم کومیته زنان، در مبارزه نخست خود مقابل لامیا معطوب دارنده مدال‌ برنز جهان ۲۰۱۸ از الجزایر به روی تاتامی رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید اما در دومین مبارزه مقابل النا کویریچی از سوئیس ۴ بر صفر شکست خورد تا کارش برای صعود به نیمه نهایی سخت‌تر شود.

 

عباسعلی در سومین مبارزه مقابل فریال عبدالعزیز از مصر که پیش از این دو مبارزه خود مقابل رقبای چین و سوئیس را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، به روی تاتامی رفت و در پایان با نمایشی خوب در حالی که از حریف عقب افتاده بود در نهایت به برتری ۹ بر ۷ رسید.

 

عباسعلی در آخرین دیدار مرحله گروهی به مصاف گونگ‌لی از چین می‌رود.

 

النا کویریچی از سوئیس، فریال عبدالعزیز از مصر، گونگ لی از چین، لامیا معطوب از الجزایر و حمیده عباسعلی از ایران نفرات حاضر در گروه B هستند.

 

نفرات حاضر در هر گروه با یکدیگر مصاف می‌کنند و در نهایت دو نفر برتر هر گروه به مرحله بعدی صعود خواهند کرد. در مرحله نیمه نهایی نفر اول هر گروه با نفر دوم گروه مقابل مبارزه می‌کند که نفرات پیروز به فینال می‌رسند و بازنده ها نیز به مدال برنز المپیک خواهند رسید.

 

سجاد گنج‌زاده دیگر کاراته‌کای ایران هم در گروه B مثبت ۷۵ کیلوگرم کومیته مردان روی تاتامی می‌رود. این ورزشکار با ایوان کوسیچ از کرواسی، تارگ حامدی از عربستان، برایان ایر از آمریکا و دانیل گایسینسکی از کانادا مبارزه می‌کند.

 

پیش از این سارا بهمنیار در رقابت‌های وزن ۵۵- کیلوگرم المپیک توکیو که روز پنج‌شنبه برگزار شد با یک پیروزی و دو شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

رشته ورزشی کاراته برای نخستین بار است که به دلیل درخواست ژاپن، در بازی‌های المپیک حضور دارد اما در دوره بعدی المپیک در پاریس حضور نخواهد داشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------