مجلات الکترونیکی، پیشتاز در ترویج علممجلات الکترونیکی,مجلات الکترونیکی و آنلاین,مجله الکترونیکی یا رسانه خبری

مجلات الکترونیکی، پیشتاز در ترویج علم

 

مجله الکترونیکی و ماجراهای آن

حتما شما هم درباره مجلات الکترونیکی و رسانه های خبری آنلاین شنیده اید. مجلاتی که موضوعات مختلفی دارند و بیشتر صفحات گوگل را هم پر کرده اند. این مجلات دنیای بزرگی دارند. دنیایی سرشار از شگفتی ها، علم و دانش. کمی با ما همراه باشید تا به دنیای این سایت ها برویم.

 

امروزه چیزی که درباره این مجلات بیشتر به چشم می خورد، این است که کمک می کند تا افراد علم، دانش و تخصص خود را در اختیار بقیه قرار دهند. ولی ما قرار نیست در این مقاله درباره چرایی و چیستی مجلات الکترونیکی و یا رسانه های خبری آنلاین صحبت کنیم. بلکه می خواهیم بیشتر به بررسی دغدغه های مردم درباره این سایت ها بپردازیم. حتی تلاش می کنیم بهترین مجلات و بهترین رسانه خبری دانشگاهی را هم معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مجله الکترونیکی یا رسانه خبری؟ مسئله این است!

قطعا اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است که تفاوت رسانه خبری و مجله الکترونیکی در چیست؟ ببینید دوستان، رسانه خبری همانطور که از نامش پیداست، بیشتر بیان کننده خبر و تحلیل خبر است ولی مجله الکترونیکی بیشتر درباره مسائل مختلف علمی هنر فرهنگی ورزشی و غیره نوشته می شود. 

 

مثلا مجله الکترونیکی تکنولوژی، به مسائل تکنولوژی می پردازد و لزوما خبر هم نیست. برای مثال یک مجله الکترونیکی در زمینه تکنولوژی می تواند درباره "نگاهی به آینده برنامه نویسان" بحث کند. یا درباره کوانتوم و آخرین علم آن مطلب بنویسد.

 

یا یک مجله الکترونیکی دانشگاهی، می تواند کمی درباره فضای دانشگاه ها صحبت کند، که لزوما خبری هم نیستند و شاید تفسیری باشند. یا درباره بهترین دانشگاه های غیر انتفاعی ایران و یا بهترین دانشگاه های غیرانتفاعی تبریز صحبت کند و راهنمای کند چگونه می توانند درباره این مسائل اطلاعات جمع کنند.

 

مشکل چیست؟

مشکلی که وجود دارد این است که مردم گاها نمی دانند به کدام یک از رسانه های خبری و یا مجله های الکترونیکی اعتماد کنند. صحبت کدام یک درست است و صحبت کدام یک نادرست است.  دغدغه این روزهای مردم پیدا کردن یک رسانه خبری و مجله الکترونیکی است که بتواند اطلاعات صحیحی به آنها بدهد.

 

مردم حق دارند بخواهند اطلاعات صحیحی به آنها داده شود. مجلات و رسانه ها و سایت های مختلفی هستند که واقعا اطلاعات مفیدی می دهند. برخی رسانه ها نظیر مجله الکترونیکی و رسانه خبری مانا، دارای نماد اعتماد هستند. حتی داورانی دارند که محتوای ارسالی را داوری می کند. به همین دلیل است که مانا بهترین رسانه خبری دانشگاهی نیز به حساب می آید. 

 

چگونه تشخیص دهیم یک رسانه یا مجله الکترونیکی معتبر است

موارد مختلفی تایین کننده این هستند که یک رسانه چقدر از پشتوانه مردمی برخوردار است. برای مسائل مجوزهایی نظیر اینماد و ساماندهی، یا رتبه الکسا که نشان دهنده ورودی ها و میزان بینندگان یک رسانه خبری و مجله الکترونیکی می باشد. یا مثلا دامین آتوریتی و پیج آتوریتی سایت. که البته این موارد کمی تخصصی است و بیشتر کارشناسان سئو برای اعتبار سنجی سایت از آن استفاده می کنند.

 

منبع درآمد این سایت ها از کجاست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که منبع درآمد این سایت ها از کجاست؟ این سبک سایت ها بیشتر از طریق تبلیغات و سئو کسب درآمد می کنند. بدین صورت که هر چه سایت اعتبار بیشتر و ورودی بیشتری داشته باشد، کسب و کارهای مختلف به آن سایت آگهی و رپورتاژ می دهند. برخی نیز با مشارکت در فروش کسب درآمد می کنند.

 

مشارکت در فروش بدین صورت است که سایت ها در کلمات کلیدی مثلا  خرید کفش، بهترین مدرسه دخترانه تبریز، خرید لپ تاپ، در گوگل رتبه کسب می کنند. و ورودی می گیرند. اگر محصول یا خدمات را به شخص بفروشند و یا شخص از طریق این سایت به سایت هدف رفته و خرید بکند درصدی برای سایت های رسانه ای و مجله ای داده می شود.

 

البته منبع درآمدهای دیگر هم برای سایت هایی با ورودی های بیشتر است که جای بررسی دارد. ولی در این مقاله صرفا همین دو مورد را برای شما معرفی می کنیم که اکثرا نیز از این طریق درآمد زایی می کنند.

 

مشکل مجله های الکترونیکی چیست,نحوه ی تشخیص مجله الکترونیکی معتبر,تشخیص مجله الکترونیکی معتبر

آشنایی با مجلات الکترونیکی

 

کدام پس بهترینند؟

به نظر ما هر سایت و رسانه ای می تواند بهترین باشد اگر شرایط زیر را مد نظر قرار دهد :

دارای نمادهای اعتماد باشد

دارای داور و بازرسی باشد تا هر محتوایی منتشر نشود

محتواهای جذاب داشته باشد

اعتماد و اعتبار خوبی در گوگل داشته باشد

 

ممنونیم که با ما تا آخر این بخش همراه بودید. امیدواریم که اطلاعاتی که به شما دادیم، مفید بوده باشد. فراموش نکنید که بحث رسانه های خبری و مجلات الکترونیکی بسیار گسترده تر است و نیاز به بررسی های کارشناسانه تری دارد. ولی هدف ما این بود که با مقدمات و کلیات کار آشنا شوید.

 

در حین این مقاله، مجله مانا را هم برای شما معرفی کردیم که می توانید به خوبی از محتواهای آن استفاده کنید. تمام محتواهای این رسانه داوری می شوند. همچنین دارای مجوز اینماد نیز می باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------