کانادا اکنون جذاب ترین مقصد برای تحصیل استنظرسنجی های اخیر نشان می دهد که کانادا عنوان "جذاب ترین مقصد تحصیلی" را به خود اختصاص داده است و این جذابیت با واکنش ها و اقدامات به موقع دولت در قبال بحران بیماری کرونا، همچنان در حال رشد است.

 

بر اساس تحقیقات موسسه ی ناویتاس، بیش از نیمی (۶۳٪) از شرکت‌کنندگان در نظر سنجی، کانادا را به عنوان "بسیار جذاب"، بالاتر از بریتانیا و استرالیا با ۵۱٪ و ۴۹٪ ارزیابی کردند.

 

این نظرسنجی نظرات نمایندگان را در مورد تأثیر بیماری کووید ۱۹ بر آموزش بین‌المللی نشان می‌دهد. بخش سوم این تحقیق که در مارس ۲۰۲۱ انجام گرفت، جامع‌ترین بخش تا به امروز است که دیدگاه‌ها و نظرات نزدیک به ۹۰۰ کارگزار را در ۷۳ کشور در سراسر جهان به تصویر می‌کشد.

 

جذاب ترین مقصد برای تحصیل,کانادا جذاب ترین مقصد برای تحصیل,پس از فارغ التحصیلی

کانادا جذاب ترین مقصد برای تحصیل

 

این نظرسنجی نشان میدهد که سه چهارم کارگزاران بر این موضوع اتفاق نظر دارند که مدیریت دولت کانادا در قبال بیماری کووید-۱۹ ، به لطف تدابیر خاصی که برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده بی نقص بوده و همین امر کانادا را به مقصد تحصیلی جذاب‌تری تبدیل کرده است.

 

در این بیانیه آمده است: «در این زمینه، واکنش دولت تقریباً بی عیب و نقص بوده است. هم سیاست‌های دولت در مسئله مهاجرت به کانادا و هم در این موضع درست بوده و اطلاع رسانی به دانشجویان بین‌المللی نیز به درستی صورت گرفته است.

 

به ویژه، دولت به دارندگان مجوز اجازه داده تا پس از بسته شدن مرزها نیز به این کشور سفر کنند، دولت دسترسی دانشجویان بین‌المللی به طرح مزایای واکنش اضطراری کانادا (CERB) را فراهم کرده، و از طریق این بستر به طور آشکار و مثبت با دانشجویان بین‌المللی و خانواده‌هایشان در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده است.

 

دولت کانادا همچنین تغییرات موقتی را در برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) خوداعمال کرد تا به دانشجویان بین المللی اجازه دهد تحصیلات خود را به صورت آنلاین از خارج از کشور بدون تأثیر بر شرایط فارغ التحصیلی، ادامه داده و تکمیل کنند. پس از انجام این نظرسنجی، دولت کانادا بستری را برای اقامت دائم ۴۰۰۰۰ فارغ التحصیل بین المللی مهیا کرد و از این طریق از دانشجویان که سرمایه ی ارزشمندی برای جامعه و اقتصاد این کشورهستند، قدردانی کرد.

 

بخش بزرگی از نمایندگان کاملاً موافق هستند که شهرت کانادا به عنوان کشوری "ایمن و باثبات" و "مهمان نواز" در دو ماه گذشته بهبود یافته است. در سال ۲۰۲۱، کانادا به یک موقعیت شگفت‌انگیز و پیشتازی دست یافته است که در هر دو زمینه امنیت (۷۹٪ موافق) و مهمان پذیر بودن (۷۶٪ موافق) در رتبه ی اول جهان است.

 

از میان کشورهای انگلیسی زبان، تاکنون هیچ کشور دیگری به این رتبه نرسیده و بریتانیا در رتبه دوم قرار دارد (به ترتیب با ۵۸٪ رای موافق در زمینه امنیت، و ۷۴٪ رای موافق در زمینه ی میزبانی یا مهمانپذیر بودن).

 

کانادا به رتبه سوم جهان رسید

در حال حاضر، ایالات متحده حدود ۱.۱ میلیون دانشجوی خارجی دارد. سوای دیگر نگرانی ها، سیاست‌های اعمال شده توسط رئیس‌جمهور پیشین این کشور، دونالد ترامپ، نیز ممکن است دانشجویان بین‌المللی را از تحصیل در ایالات متحده منصرف کند. این کشور همچنان دارای بسیاری از دانشگاه‌های مشهور جهان است که همچنان به عنوان یک جاذبه اصلی برای جذب دانشجویان بین‌المللی عمل می‌کنند.

 

استرالیا با نزدیک به ۷۰۰۰۰۰ دانشجوی خارجی در رتبه دوم این لیست قرار دارد. ۶۴۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی کانادا اکنون این کشور را در رتبه سوم جهانی قرار می دهند و این رتبه بالاتر از انگلستان و چین با میزبانی حدود ۵۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی است.

 

مقصد تحصیلی ایمن و استقبال کننده

کانادا به رتبه سوم جهان رسید,مقصد تحصیلی ایمن و استقبال کننده,برترین مقصد تحصیلی فعلی اما نه همیشگی

تحصیل در کانادا

 

نمایندگان می گویند که علاقه دانشجویان به کانادا به عنوان یک مقصد تحصیلی، همچنان قوی و پابرجا است.

 

این نظرسنجی خاطرنشان می‌کند که پردازش ویزا مهمترین بخش سفر دانشجوی بین‌المللی نیست، اما الزامات اسنادی پیچیده و طاقت‌فرسا، زمان‌های انتظار طولانی و متغیر، ملاحظات ارزیابی مبهم، و نتایج غیرقابل پیش‌بینی در اعطای یا رد ویزا باعث می‌شود که فرآیند پذیرش برای افرادی که سعی در برنامه ریزی برای یک رویداد مهم در زندگیشان دارند، بسیار سخت به نظر برسد.

 

تقاضای پذیرش در دانشگاه ها از سوی دانشجویان بین‌المللی بالا بوده، اما تاخیرهای طولانی برای دریافت ویزا به این معنی بود که تعداد دانشجویان جدید که در پاییز سال ۲۰۲۰ پذیرش می‌شدند بسیار کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، بوده است. «حجم مجوزهای تحصیلی صادر شده در سال ۲۰۲۰، ۳۶ درصد کمتر از تعداد مجوز صادر شده در سال ۲۰۱۹ بود. این تنها کانادا نبود که شاهد یک اختلال بزرگ در پردازش ویزا بود، استرالیا و بریتانیا نیز در اوایل سال ۲۰۲۰ روند پردازش ویزا را به طور کامل تعطیل کردند.

 

مدت زمان‌ پردازش و رسیدگی به درخواست های ویزا کانادا نشان می‌دهد که کانادا هنوز قادر به مقابله با حجم بالای درخواست‌های ارسالی نیست، این وضعیت در صورت افزایش میزان تقاضا تشدید نیز خواهد شد. در این بیانیه آمده است: «تا زمانی که مجوز تحصیل در کانادا به دانشجویان اعطا نشود، دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در دانشگاه های این کشور متعهد نخواهند بود و سایر مقاصد تحصیلی را در نظر خواهند گرفت».

 

کانادا با اتخاذ سیاست های درست در قبال دانشجویان بین‌المللی در طول پاندمی کرونا، جزو کشورهای برتر در این زمینه بوده و این موضوع را از طریق طیف وسیعی از اقدامات حمایتی که برای دانشجویان بین‌المللی آسیب‌دیده از این ویروس انجام شده، از جمله: حقوق کار اضافی و دسترسی به مزایای بیمه بیکاری، اثبات کرده است. در این بیانیه آمده است: «بازگشایی مرزها به روی دانشجویان بین‌المللی در اوکتبر سال گذشته و اعلامیه‌های بعدی در مورد تمدید حقوق کار پس از تحصیل و واکسن برای دانشجویان بین‌المللی باعث تقویت شهرت این کشور شده است».

 

برترین مقصد تحصیلی فعلی اما نه همیشگی

جذاب ترین مقصد تحصیلی,مقصد تحصیلی ایمن,تقاضای پذیرش در دانشگاه های کانادا

کانادا اکنون برترین مقصد تحصیلی است

 

اگر به نحوه ی عرضه واکسن و صف های طولانی در اطراف فرودگاه ها و قرنطینه اجباری رسیدگی نشود، شهرت کانادا به عنوان یک مقصد تحصیلی برتر ممکن است به خطر بیفتد.

 

نتایج نظرسنجی ها حاکی از آن است که علاقه دانشجویان به کانادا به عنوان مقصد تحصیلی همچنان قوی و پابرجا است. کانادا می تواند دانشجویانی را که قادر به برنامه ریزی جهت اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاههای استرالیا و نیوزیلند نیستند و همچنین دانشجویانی که میخواهند نسبت به سال گذشته در کشور جدیدی تحصیل کنند را جذب کند.

 

بر خلاف تقویم دانشگاهی استرالیا که در دو مقطع از سال در ماه های فوریه و ژوئن پذیرش دانشجو دارد، پذیرش دانشگاهی در کانادا اغلب در ماه سپتامبر اتفاق می‌افتد. اکثر دانشجویان بین المللی حداقل به سه تا شش ماه زمان نیاز دارند تا برنامه ریزی ها و اقدامات لازم جهت سفر را انجام دهند.

 

اگر روند عرضه واکسن تسریع نشود و کانادا نتواند با عواملی از جمله زمان‌ پردازش ویزا و صف‌های طولانی در اطراف فرودگاه ها و قرنطینه اجباری مقابله کند، ممکن است فرصت جذب این دانشجویان را از دست بدهد.

 

«اگر کانادا تمام اقدامات و برنامه ریزی های لازم برای پذیرش دانشجو در ماه سپتامبر ۲۰۲۱را به موقع انجام ندهد، ممکن است این امر باعث شود برخی از دانشجویان تحصیل آنلاین را به تحصیل حضوری ترجیح دهند و نیز میتواند منجر به این شود که بسیاری از دانشجویان  مقاصد تحصیلی دیگر، به‌ویژه بریتانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.»

 

چرا کانادا مقصدی جذاب برای دانشجویان خارجی است؟

آمار اداره آموزش بین‌المللی کانادا (CBIE)  نشان می‌دهد که دانشجویان بین‌المللی به دلیل کیفیت بالای آموزش و پرورش این کشور و همچنین بخاطر شهرت آن به عنوان یک جامعه چند فرهنگی، کانادا را انتخاب می‌کنند.

 

حدود ۶۰ درصد از دانشجویان بین المللی نیز به اداره آموزش بین‌المللی کانادا گزارش داده اند که علاقه مند به اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا هستند.

 

کانادا به دانشجویان بین المللی یکی از مفرح ترین برنامه های تحصیلی جهان را ارائه می دهد، که به آنها اجازه می دهد همزمان کار کرده و تحصیل کنند و پس از فارغ التحصیلی را برای کسب تجربه کاری مجوز کار کانادایی دریافت کنند. شاید به همین دلیل است که موسسات متعددی در سراسر دنیا مشغول به ارائه خدمات اخذ ویزا، چه ویزای توریستی کانادا، چه دیگر انواع ویزا و همچنین دیگر خدمات مهاجرتی مانند پیکاپ ویزا کانادا هستند.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022