نتایج کنکور به مدت ۲ سال اعتبار دارد کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین گفت: نتایج کنکور به مدت ۲ سال اعتبار دارد بدان معنا که اگر فردی در مرحله نخست کنکور در دی ماه امسال شرکت داشته باشد از نتایج آن برای پذیرش سال ۱۴۰۳ می‌تواند استفاده کند. 

ساسان شهری روز سه شنبه در حاشیه نشست با مدیران مدارس مقطع متوسطه قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری دو مرحله‌ای کنکور ۱۴۰۲ گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲، ۲ کنکور داریم و نمرات دوران دبیرستان تأثیر قطعی بر نتایج خواهد داشت و این سهم در سال ۱۴۰۲، ۴۰ درصد است.

 

وی از آغاز ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲ از نیمه فروردین ماه خبر داد و اظهار کرد: آزمون نوبت اول ۲۹ و ۳۰ دیماه پارسال برگزار شد که بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ داوطلب با یکدیگر رقابت کردند.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آزمون نوبت دوم صبح و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیر برگزار می‌شود و متقاضیان برای ثبت نام باید به پنجره خدمات دولت الکترونیک وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند.

 

شهری افزود: دانش آموزان برای ثبت نام با وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه و دانش آموزان اتباع هم با وارد کردن تاریخ تولد و کد دانش آموزی نام نویسی کنند.

 

به گفته این مسوول، متقاضیان شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری (کنکور) می‌توانند، با مراجعه به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش کد ۱۹ رقمی سابقه تحصیلی را دریافت کنند.

 

وی یاد آور شد: هیچ فرقی بین دو آزمون نوبت اول و دوم وجود ندارد و این آزمون‌ها به صورت مستقل برگزار می‌شود و در صورت شرکت داوطلبان در هر دو نوبت آزمون، حداکثر نمره برای آنان لحاظ می‌شود.

 

استان قزوین دارای ۲۴۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------