تشریح جزئیات زمان‌بندی اعلام نتیجه کنکور/آمار نگران کننده از ورودی‌های کنکور؛ دانشگاه به‌کام پولدارها کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور می‌توانند به سایت مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و ریز نمرات خود را مشاهده کنند. 

به گزارش فارس، نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای پنج گروه آزمایشی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه برگزار شد و نزدیک به یک میلیون و ۱۲۰ نفر از دواطلبان رشته‌های مختلف در این آزمون شرکت کردند.

 

با توجه به اینکه نتیجه امتحانات نهایی دانش‌آموزان در کنکور امسال، ۴۰ درصد تاثیر قطعی دارد، داوطلبان باید از ریز نمرات امتحانات خود نیز مطلع باشند.

 

در این رابطه عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تشریح جزئیات زمان‌بندی اعلام نتایج کنکور گفت: دانش آموزانی که در آزمون سراسری امسال شرکت کردند از امروز باید به سایت مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و ریزنمرات امتحانات نهایی خود را مشاهده کنند.

 

وی افزود: پس از نهایی شدن ریز نمرات، اواخر تیرماه نمرات به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: ما اواسط مرداد نتایج اولیه آزمون سراسری را اعلام می‌کنیم، سپس به داوطلبانی که برای انتخاب رشته مجاز شدند فرصت انتخاب رشته داده می‌شود.

 

پورعباس ادامه داد: اواخر شهریورماه نیز نتایج نهایی اعلام می شود.

 

به گزارش فارس، محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش نیز در یک نشست خبری اعلام کرد: نتایج امتحانات امروز اعلام می‌شود و دانش‌آموزان تا ۲۰ تیر فرصت اعتراض به نمرات دارند یعنی ۳ روز مدت رسیدگی به اعتراضات است. داوطلبان آزاد هم در این مدت ۳ روز فرصت دارند. 

 

وی به سابقه تحصیلی از ۱۳۸۴ به بعد اشاره کرد و ادامه داد: داوطلبان به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و اگر مغایرتی می‌بینند اعلام مغایرت کنند. اگر اصلاح نشد به بخش سنجش منطقه آموزش و پرورش خود مراجعه کنند و یادآور می‌شویم که حتما باید در سامانه تأیید نهایی را بزنند. 

 

زارعی تصریح کرد: اگر داوطلبان برای ترمیم نمره اقدام کردند هفته بعد می‌توانند نمرات‌شان را در سامانه ببینند. همچنین دانش‌آموزانی که امسال امتحان نهایی دادند، هفته بعد به سامانه مراجعه کنند.

 

وی تصریح کرد: برای تأیید سوابق تحصیلی، نمرات همه دانش‌آموزان تراز می‌شود. یک نمره کل برای هر فرد تولید می‌شود و به سازمان سنجش برای سابقه ۴۰ درصد ارائه می‌شود که پیش‌بینی می‌کنیم سوابق تحصیلی تا پایان تیر و اول مرداد به سازمان سنجش ارسال شود.

 

آمار نگران کننده از ورودی‌های کنکور؛ دانشگاه به‌کام پولدارها

اطلاعات منتشر شده از قبولی‌های دانشگاه با رتبه زیر ۳ هزار نشان می‌دهد دهک‌های کم برخوردار سهمی بسیار ناچیزی از ورود به دانشگاه‌ها دارند.

 

به گزارش خبرآنلاین، در روزهایی‌که آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها تمام شده و داوطلبان منتظر اعلام نتایج هستند آمار و اطلاعات جالبی از قبولی‌های کنکور اعلام شده است.

 

منصور کبگانیان، استاد دانشگاه و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در شبکه چهارم تلویزیون اطلاعات نگران کننده‌ای از ورودی‌های دانشگاه و نسبت آن‌ها با دهک‌های برخوردار و کم برخوردار اعلام کرد. این اطلاعات به شرح زیر است.

 

*سهم مدارس و دهک‌های مختلف از رتبه‌های زیر ۳۰۰۰ کنکور:

دهک اول، دوم و سوم (کم‌برخوردار): ۲ درصد

دهک ۸، ۹ و ۱۰ (برخوردارترین): ۸۰ درصد

دهک اول (ضعیف‌ترین): ۲ دهم درصد

دهک دهم (ثروتمندترین) ۴۸ درصد

مدارس دولتی: ۲.۳ درصد

مدارس غیردولتی: ۸۰ درصد

 

*در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی:

دهک اول: ۱.۳ درصد

دهک ۸ و ۹ و ۱۰: ۸۶ درصد

 

*در برق شریف:

دهک محروم، ۱ و ۲ و۳: صفر درصد

دهک ۸، ۹ و ۱۰: ۸۷ درصد

دهک دهم: ۶۰ درصد

 

*در رشته روانشناسی

دهک محروم: ۲.۹ درصد

دهک مرفه: ۸۰.۴ درصد

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------