آخرین اخبار کنکور و دانشگاه

اخراج استادان دانشگاه،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

اخراج استادان از دانشگاه دلایل سیاسی داشت نه علمی

ماجرای اخراج استادان دانشگاه که از یک سال قبل شروع شده بود به انتخابات ریاست جمهوری کشید و یکی از جنجالی‌ترین رفتارها در…

ظرفیت پذیرش دانشجو در برخی رشته های مرتبط با صنایع به صفر رسیده است دانشگاه آزاد اسلامی, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
معاون مهارتی و تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز، ظرفیت پذیرش دانشجو در برخی از رشته‌های مرتبط با صنایع از جمله، نساجی، به صفر رسیده است، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا فضای صنعت با قوت بیشتری به روی دانشگاه‌ها باز شود

به گزارش خبرآنلاین استان سمنان ،دکتر محمدعلی‌نادی در آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقه ملی طراحی و دوخت کارستان که‌ در سالن آمفی تئاتر فرزانگان واحد سمنان برگزار شد، با بیان اینکه واژه برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه واژه شکسته خورده‌ای است، گفت: اکنون دانشگاه آزاد، خود یک صنعت و یک بخش غیردولتی است که با دیگر بخش‌های غیردولتی در حال تعامل و در راستای حل مشکلات و مسائل حوزه‌های خصوصی و غیردولتی فعال است.

 

وی اضافه کرد: اینک باز شدن فضای صنعتی به روی دانشگاه و دانشگاهیان، امری ضروریست و با این راهبرد، تجربیات واقعی محیط کار به دانشجو منتقل می‌شود و باید این فضا گسترده شود.

 

نادی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی و مجموعه شرکت‌های شهرک‌های صنعتی باید برای حضور در این رویداد از یکدیگر سبقت بگیرند، گفت: رویداد صدرا و پویش فرصت مناسبی برای معرفی مشاغل مرتبط به دانشجوست و این امکان برای صنایع فراهم خواهد شد تا نیروی انسانی دارای مزید و کیفیت مورد نیاز خود را شناسائی کند.

 

وی با اشاره به رویکرد مساله محور بودن دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: زبان و ادبیات دانشگاه با زبان و ادبیات صنایع بسیار نزدیک است و با بخش‌های دولتی متفاوت است، چرا که دانشگاه به عنوان یک بخش غیر دولتی، اگر چه اهداف و سیاست‌های کلی نظام را پیگیری میکند ولی با یک ادبیات چابک شرایط فعالان اقتصادی و صنایع را بهتر درک میکند.

 

نادی به صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی پیشنهاد کرد: به دانشگاه به عنوان یک مرکز رشد صنایع توجه کنند، نه به عنوان یک بخش غیردولتی که وظیفه دارد یک فعالیت مهم را در قالب رویداد موقت و اتفاق ساده رقم بزند.

 

معاون مهارتی و تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت صنعت و دانشگاه از یکدیگر گفت : اگر این حمایت به طور دقیق رقم نخورد باید به فکر تامین نیروی انسانی از کشورهای دیگر باشیم چرا که باید به این باور برسیم که انتقال فرهنگ کار و مهارت واقعی کار از طریق دانشگاه میسر نیست.

 

وی گفت :در آموزش عالی کشور و در بسیاری از رشته‌های مرتبط با صنعت از جمله نساجی، ظرفیت پذیرش دانشجو به صفر رسیده است چرا که این رشته ها به خوبی به جامعه معرفی نشده و اقتصاد آموزش عالی ایران توسط 8 الی10رشته در حال اداره شدن است.

 

نادی با تاکید بر اینکه صنعت و دانشگاه باید از فعالیت جزیره‌ای پرهیز کنند، اضافه کرد: اگر قرار است سر فصل آموزشی در دانشگاه اصلاح شود باید کمیته‌ای شکل بگیرد تا اعضای آن متشکل از کمیسیون‌های اتاق بازرگانی، اصناف، جریان‌های صنعتی، و فعالان اقتصادی داخل استان باشند.

 

معاون مهارتی و تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد : امروز باید صنعت و دانشگاه از محکوم کردن یکدیگر پرهیز کنند و به هم پیوند بخورند چرا که این اتصال قدرتمند، می‌تواند رافع بسیاری از مشکلات باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------