چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم؟سر وقت رسیدن به مدرسه,آماده کردن بچه ها برای مدرسه, چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم

آماده کردن بچه ها برای مدرسه

 

چگونه بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم؟

به موقع رسیدن به مدرسه یکی از با اهمیت ترین مشکلاتی است که دائم هم پدر و مادر و هم فرزندان دچار آن می باشند. با رعایت کردن چند مورد ساده می توانید از این استرس دائمی خلاص شوید.

برای اینکه بچه ها سر وقت به مدرسه برسند چه کنیم؟

غذای فرزند را از شب پیش آماده کنید 

یکی از دلیل های دیر رسیدن به مدرسه، آماده نبودن غذای فرزندان از شب قبل و هنگامی است که این کار در صبح انجام می گیرد. به همراه فرزندان هر شب تغذیه بین وعده را انتخاب کرده، در ظرف مخصوص بریزید و در یخچال قرار دهید.

 

سر وقت رسیدن به مدرسه,آماده کردن بچه ها برای مدرسه, چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم

سر وقت رسیدن به مدرسه

 

لباس های فردا را شب قبل آماده کنید 

این برنامه بیشتر پدر و مادر های با تجربه برای سر وقت رسیدن به مدرسه فرزندان است. لباس های مناسب مدرسه را در بخش جدای کمد بگذارید. برای روز بعد همه لباس هایی که باید پوشیده شود را با کمک فرزندتان آماده کنید. جوراب و لباس زیر را از یاد نبرید.

 

کیف مدرسه را شب آماده کنید 

به جز اینکه دقت می کنید فرزندان درس و مشق را سریع انجام دهند و آن را کنار بگذارند، برای به وقت رسیدن به مدرسه از آن ها بخواهید کیف فردا را براساس برنامه روز بعد، هر شب پس از تمام شدن تکالیف ببندند.

 

برخی کارها را در ماشین انجام دهید

می توانید برخی کارها مانند شانه زدن موها، پوشیدن کفش و جوراب یا نوشیدن آب میوه را در ماشین انجام دهید و برای زود رسیدن به مدرسه از وقتی که در مسیر هستید نیز استفاده کنید.

 

سر وقت رسیدن به مدرسه,آماده کردن بچه ها برای مدرسه, چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم

چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم

 

برای دیر رسیدن به مدرسه جریمه در نظر بگیرید

برخی والدین برای دیر رسیدن فرزندان به مدرسه جریمه هایی مانند کاهش یافتن ساعت تلویزیون دیدن یا کم کردن پول تو جیبی در نظر می گیرند و اعتقاد دارند این شیوه خوب جواب می دهد. در مرحله ی نخست تلاش کنید با نظم بودن را به فرزندان آموزش دهید و اگر مجبور شدید از این شیوه ها هم کمک بگیرید.

 

بعضی اوقات خودتان هستید 

پدر و مادر ها نیز در برابر دیر رسیدن به مدرسه ی بچه ها بی تقصیر نیستند. برای نظم دادن به کارهای صبح خودتان برنامه بریزید. چنانچه همیشه کلید ها را گم می کنید، روی جاکفشی یا جایی نزدیک در ورودی جایی برای آن در نظر بگیرید.

 

صبح ها قدری زودتر بیدار شوید و قدری ریلکس کنید و یک فنجان چای در آرامش بنوشید تا استرس را به فرزندان ندهید.

 

دائم حواستان به باک ماشین باشد، عصر ها بنزین بزنید که صبح ها نخواهید بنزین بزنید و دیر نشود.

 

صبح ها تمام کارها را صحیح به ترتیب معلومی انجام دهید 

قدم های اساسی و مهم هر روز صبح را استاندارد سازی کنید و مانند یک برنامه روزانه به همان ترتیب دائمی پشت هم عمل کنید. این طوری هیچ وقت دور خود نمی چرخید و چیزی را نیز از یاد نمی برید. می توانید این برنامه ریزی را با رنگهای مختلف روی کاغذ بنویسید و روی در یخچال بچسبانید.

 

سر وقت رسیدن به مدرسه,آماده کردن بچه ها برای مدرسه, چطور بچه ها را سر وقت به مدرسه برسانیم

دلیل دیر کردن فرزندان به مدرسه

 

صبح ها را با شادی و نشاط بگذرانید

بازی کردن در ایستگاه اتوبوس یا تبدیل کردن خارج شدن از منزل به یک مسابقه می تواند بچه ها را برای سر وقت آماده شدن تشویق کند. به طور مثال برخی مادر و پدر ها برای ترغیب بچه ها به سر وقت رسیدن به مدرسه به آن ها می گویند، چنانچه زود برسیم و زمان داشته باشیم می توانیم از سوپر نزدیک مدرسه خوراکی بخریم.

 

برای ساعت خواب جدی باشید 

خواب کافی و مناسب در شب، بیدار شدن صبح های مدرسه را راحت تر می کند. در مورد دیر نشدن ساعت خواب جدی باشید. چنانچه بچه ها خوب بخوابند، صبح بدون سختی بیدار می شوند، ولی چنانچه خواب بمانند، دیر رسیدن به مدرسه حتمی است.

 

صبحانه را ساده بگیرید 

به دنبال صبحانه های رنگ و وارنگ و پیچیده نباشید. از صبحانه های ساده استفاده کنید و هر چه که می توانید را از شب قبل آماده کنید. صبحانه ساده مانند یک لیوان شیر با دو تکه نان و پنیر یا کره و عسل دور نیز می تواند بهترین انتخاب باشد. 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023