اشتباهات زنانه در دعوا با شوهردعوا با شوهر,اشتباهات زنانه در دعوا با شوهر,رفتارهای اشتباه زن در دعوای زناشویی

دعوا با شوهر

 

اشتباهات زنان در دعوا با شوهر

خانم‌ ها می توانند با یاد گرفتن چند مهارت‌، دعواها و اختلافات شان را حل کنند تا زندگی‌ زناشویی بهتری داشته باشند. در ادامه این مهارت ها را به شما میگوییم.

 رفتارهای اشتباه زن در دعوای زناشویی

در زندگی ‌زناشویی اغلب علل زیادی باعث ایجاد مشکلات و موضوعات مختلف می‌ گردد. بعضی از این علتها چنان بی‌ اهمیت هستند که بعدها زمانی که به آن‌ ها فکر می‌کنید، خنده‌ تان می‌گیرد. هر چند در یک جر و بحث، هم زن و هم شوهر امکان دارد مقصر باشند ولی خانم‌ ها با یادگیری چند مهارت‌، می‌ توانند این دعواها و اختلاف‌ نظرها را مدیریت کنند تا زندگی‌ زناشویی بهتری داشته باشند.

 

دعوا با شوهر,اشتباهات زنانه در دعوا با شوهر,اشتباهات زنان در دعوا با شوهر

اشتباهات زنانه در دعوا با شوهر

 

خودتان را  به جای شوهرتان بگذارید

میان داد و فریادهایی که می‌کنید، یک لحظه خودتان را جای شوهرتان بگذارید و تلاش کنید تا جایی که می‌توانید مشکلاتش، استرس ‌‌هایی که دارد و حس های اکنونش را درک کنید.

 

جایگزین بگذارید

این‌ که داد و فریاد کنید که رنگ‌‌ های صورتی و کرم ‌و قهوه‌ای و غیره برای پرده منزل آینده تان را دوست ندارید، کاری را حل نمی‌ کند؛ در عوض این‌ ها بگویید چه رنگی را دوست دارید.

 

دعوا با شوهر,اشتباهات زنانه در دعوا با شوهر,رفتار اشتباه زن که دعوا با همسر را بدتر می کند

 رفتارهای اشتباه زن در دعوای زناشویی

 

باورهای غیر واقعی را عوض کنید

«یک دعوا یعنی نابود کردن آنچه تا به حال ساخته‌ایم»، «همسرم باید همیشه من را درک کند چون شوهرم است دیگر!»، «شوهرم هیچ‌ وقت خودش را تغییر نمی دهد»، «احتیاجات همسرم، زمین تا آسمان با احتیاجات من تفاوت می‌کند» و... 

 

این باورها امکان دارد در ذهن شما قرار گرفته باشند اما نتیجه اش این است که چنانچه عوض شان نکنید، «این افکار سمی‌ می‌تواند شما را دیوانه کند». حقیقت این است که «همیشه و در همه ارتباطات زناشویی، اختلافاتی پیش می‌آید»، «همسران نمی‌توانند همیشه فکر طرف مقابل ‌شان را بخوانند»، «همه تا اندازه ای تغییر می کنند» و «کسانی که دو سوی یک رابطه طولانی مدت قرار می‌گیرند، اغلب احتیاجات شبیه به هم دارند».

 

احساسات ‌تان را به صورت آشکار بیان کنید

به جای این ‌که بگویید «حس سینما رفتن داری؟»، بگویید «دوست دارم بروم سینما». همینطور درمورد شوهرتان جمع بندی نکنید. این ‌که بگویید «تو آدم بی ‌ملاحظه‌ ای هستی» چیزی عوض نمی‌ شود. دقیقا به شوهرتان بگویید که چه چیزی را باید در رفتارش تغییر دهد.

 

دعوا با شوهر,اشتباهات زنانه در دعوا با شوهر,رفتار‌های اشتباه زن ها بعد از دعوا چیست

اشتباهات زنان در دعوا با شوهر

 

دعوا را به شخصیت شوهرتان مربوط نکنید

چنانچه پس از دعوا فکر کنید که دعوا به این علت بوده که همسرتان کلا خودخواه است، دیگر جایی برای آشتی نمی‌ گذارید! مشکل شخصیتی امکان دارد وجود داشته باشد ولی بیشتر رفتار همسران موقع دعوا تحت‌ تأثیر شرایط است. چنانچه بیشتر فکر کنید می‌ بینید که همسرتان همیشه این‌ گونه عمل نمی‌ کند و با این‌ که رفتارش خوب نبوده ولی می‌ دانید که شما را دوست دارد.

 

به حرفهای شوهرتان خوب گوش کنید

با گوش دل حرف‌‌ های همسرتان را نمی‌ شنوید. تا همسرتان صحبت می کند در برابرش توی فکرتان یک جمله آماده می‌ کنید. این‌ که نمی شود گوش دادن! دقت کنید ببینید اصلا آن‌ طوری که شما  فهمیده‌ اید، همسرتان صحبت کرده است یا نه. همین طور برخی زمان ها حقیقتا همسرتان مقصر بوده و اشتباه کرده است. شما بهتر است در این وقتها، لذت  بخشیدن را بچشید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022