تازه های روانشناسی زناشویی


رفتار با همسر افسرده,شیوه های رفتار با همسر افسرده,شیوه رفتار با همسر افسرده

نحوه رفتار با همسر افسرده

شیوه رفتار با همسر افسرده رفتار با همسر افسرده افسردگی یکی از رایج ترین مشکلات روانی است به صورتی…

رازهای مالی که همسرتان از شما پنهان میکند!رازهای مالی , مسایل مالی,برنامه ریز مالی

همسر شما ممکن است رازهای مالی کوچکی داشته باشد  که از شما پنهان کند و این نشانه خوبی برای ازدواج شما نیست، یکی از مسایل مهم در زندگی زناشویی شفافیت در مورد مسایل مالی است !

نتایج یک تحقیق که توسط آژانس رتبه بندی اِکسپریان منتشر شده نشان داد که اعتبارات و موجودی اصلی ترین مسئله مالی است که زوجین قبل از ازدواج راجع به آن بحث نمی کنند. این تحقیق که روی بیش از هزار فرد بزرگسال آمریکایی صورت گرفت، مشخص کرد که با این وجود که تقریبا سه زوج از هر چهار زوج راجع به عادات خرج کردن خود و وام های دانشجویی شان قبل از ازدواج صحبت می کنند، فقط 43% از آن ها در مورد موجودی حساب های خود حرف می زنند.

هم چنین، در هر ده زوج بیش از یک زوج حتی بعد از ازدواج هم راجع به موجودی حساب هایشان صحبت نمی کنند. باب گَولَک، یک برنامه ریز مالی تایید شده در این زمینه می گوید: "معمولا کمی شک و تردید در رابطه با صحبت کردن درباره این مسئله وجود دارد و این مسئله ای بسیارشخصی هم هست".

بِکی فراست، مدیر آموزشی مصرف کننده ها در قسمت پروتِکت مای آی دیِ اِکسپریان، میگوید بعضی افراد ممکن است چیزی نگویند چون "علاقه ندارند که اعتراف به بعضی مسائل کنند". گَولَک اعتقاد دارد که برخی افراد نیز چیزی نمی گویند چون از رفتارهای مالی گذشته خود "خجالت زده" هستند. بعضی نیز ساکت می مانند چون تا حالا پیش نیامده که راجع به این مسائل صحبت کنند (شاید پیش نیامده که وسیله ای گران را با هم بخرند) یا نمی دانند که در جریان گذاشتن یکدیگر در مورد این مسائل امری ضروری است.

رازهای مالی , مسایل مالی,برنامه ریز مالی

اما مشکل اینجاست که مسئولیت پذیری مالی با شادی زوجین رابطه مستقیم دارد و هیچ روش سنجشی به اندازه موجودی حسابتان راجع به میزان مسئولیت پذیری اقتصادی شما به طرف مقابل اطلاعات نمی دهد چون آن نشان دهنده رفتارهای مالی شما در سال های گذشته است. در واقع بر اساس تحقیق انجام شده، افراد متاهل اعتقاد دارند که مسئولیت پذیری اقتصادی حتی از جذابیت ظاهری (95% در مقابل 86%) هم برای آن ها بیشتر اهمیت دارد. علاوه بر این ها، از هر سه زوج بیشتر از یکی از آنها می گوید شریکی که موجودی پس انداز آن ها را میداند بیشتر برایشان جذاب است. این در حالی است که درصد مشابهی از افراد گزارش دادند که شریکی که هرگز موجودی حساب آن ها را چک نکرده کمتر برای آنها جذاب است. در نتیجه، تعجبی ندارد که 21% زوجین اعتقاد دارند که میزان پس انداز یکی از منابع استرس در ازدواج آن هاست.

برای کمک به کم کردن فشار بر رابطه شما، متخصصین می گویند که برای زوجین ضروری است که یکدیگر را از موجودی پس اندازشان پیش از ازدواج آگاه کنند یا اگر ازدواج کرده اند فورا راجع به این مسئله صحبت کنند.

فیل یاکوبسِن، مدیر شرکت مالی یونایتد کَپیتال، پیشنهاد میکند که زوج ها با یکدیگر گزارش یا لیست خرج هایشان را بررسی کنند و راجع به هر موردی (مثل پرداخت های با تاخیر) که موجودیشان را تحت تاثیر قرار داده است توضیح دهند. به نظر یاکوبسِن وقتی این کار را انجام دادند، باید به فکر برنامه ای برای بیشتر کردن حساب هایشان که کم است بکنند. این برنامه شامل چیزهایی مانند ایجاد یادآورهای اتوماتیک برای پرداخت به موقع صورت حساب ها، صاف کردن حساب های کارت های اعتباری که بیش از اندازه از آن ها استفاده شده است، مشورت کردن با یکدیگر پیش از باز کردن حساب های جدید (و سعی در اینکه در یک زمان حساب های زیادی باز نکنند) و هم چنین تماس گرفتن برای بررسی هر موردی در گزارش های مالی خود که بدون هماهنگی انجام شده است و به حسابشان آسیب می زند می باشد.

فرای این ها، گَولَک می گوید زوج هایی که قصد دارند مقداری از فشار اقتصادی ازدواج خود کم کنند باید قرارهای ماهیانه مالی بگذارند. یاکوبسِن اعتقاد دارد که این کاربه این دلیل نیاز است که "مشکلات پیش بینی نشده می تواند فشار و استرس زیادی ایجاد کند" (همچنین ممکن است تاثیر بدی روی حساب های افراد بگذارد). اومی گوید بهتر است پس انداز خود را با دقت بررسی کنید و ببینید که چه قدر پول ذخیره می کنید و چه قدر خرج می کنید. اگر پول اضافی دارید هدف های مشترک اقتصادیتان (مانند تصفیه قرض هایتان، خرید خانه یا پس انداز برای تعطیلات) را در نظر داشه باشید و فکر کنید که چطور می توانید پول بیشتری در راستای آن ها ذخیره کنید؛ اگر دارید بیشتر از درآمدتان خرج میکنید، بر سر مواردی که می توانید از طریق آن ها خرج خود را کم کنید به توافق برسید.
منبع :مارکت واج

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی